Prośby o zmapowanie/poprawę

A co z wysokościami budynków?

EDIT: albo dobra, z wysokościami się pobawię, jeśli obiecasz dopasowanie galerii potem, żeby miały pasujące wysokości.

Powiedzcie mi lepiej, co zrobić z później dodaną relacją building na całym Pekinie. Nie leży mi że to jest budynek, którego częściami są inne budynki. I nie pasuje mi też przerobienie wszystkich kawałków na building:part, bo to są jednak osobne budynki, z osobnymi adresami i zaraz je będę dzielić na części, żeby te części miały osobne wysokości.

Mamy jakąś relację na osiedle?

Może dodaj building:part w ramach tych osobnych budynków z adresami, ja mogę dodać landuse=residential + residential=apartments z nazwą tego budynku jako osiedle

A tę relację Pekin wraz z outlinem wyprzucić?

Jedyna opcja jaką widzę, to to: Relation:building - OpenStreetMap Wiki, ale to by wymagało degradacji budynków z adresami do building:part. Może dodać jako tylko relacje building, ale tylko z outline? EDIT: A nie, tak jest zrobione teraz. To nie wiem jak to rozwiązać.

No ale outline to ma być building. A jeśli zostawimy ten building ORAZ budynki składowe jako building, to wyjdą budynki na budynku, jak w tej chwili, patrz zrzut z F4map parę postów wcześniej - jest szary budynek Pekin, a na nim żółte budynki składowe.

IMHO relacja jest do usunięcia, a osiedle oznaczyć jakoś inaczej…

Zdecydowanie należy zlikwidować nakładające się building=*. Poza tym landuse musi mieć nazwę Przyczółek Grochowski!!! Nazwa Pekin odnosi się wyłącznie do budynku (budynków), a nie do terenu/osiedla, poza tym naprawdę nie jest częstsza od Przyczółka Grochowskiego.

Z braku laku wolałbym cały Pekin mieć jako jeden budynek z poszczególnymi składowymi jako :part. W dość powszechnym odczuciu to jest jeden wielki blok, nawet jeśli technicznie nie jest to akurat w tym przypadku prawda.

Poza tym, zastanawiam się, czy galerie to jest roof czy raczej bridge :smiley:

Ale te składowe też trzeba podzielić na części o różnej wysokości. I do czego wtedy przypisać adres? Dwie części “budynku Pekin” mają ten sam, cały “budynek Pekin” ma kilkanaście adresów…

Ja tam dałem na poziomie parteru highway=footway+covered=building_passage lub highway=footway+covered=colonnade w zależności od tego, czy było między budynkami, czy otwarte z jednej strony. Ta zmiana, która dodała relację i budynek Pekin, zmieniła to wszystko na covered=yes. Tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że zmiana do wycofania.

Może po prostu porobić kopie tych building_passage i colonnade na poszczególnych poziomach, dopasowując do wysokości budynków?

Do node’a? Przypadków, gdzie jest wiele adresów do jednego budynku raczej nie brakuje.

1 Like

No nie całkiem. Budynki wraz z tym, co wewnątrz. Place zabaw są “na Pekinie”, przedszkole jest “na Pekinie”, spotkałem się nawet ze “szkoła na Pekinie” (ale już żłobek - nigdy).

:roll_eyes:

Nie jestem z tej części miasta, ale pozostaję sceptyczny. Artykuł na Wikipedii nie utożsamia Pekinu z Przyczółkiem Grochowskim.

I sądzisz, że Pekin to nazwa częstsza od Przyczółka Grochowskiego? Trudno to zmierzyć, ale jakoś nie chce mi się wierzyć. A na dodatek jest to nazwa ograniczona do pewnego środowiska. Użyjesz jej, jeśli możesz podejrzewać, że odbiorca zrozumie, inaczej powiesz Przyczółek (Grochowski). Więc blisko Pekinowi do loc_name. W moim odczuciu dawanie pierwszeństwa nazwie Pekin to trochę jakby przemianować w OSM Służewiec na Mordor.

Ale czy ja coś mówiłem o dawaniu nazwie Pekin pierwszeństwa? Ja tylko mówię, że to nie sam budynek. Nic nie mam przeciwko wsadzeniu tego w loc_name Przyczółka. O ile jeszcze tam nie jest…

EDIT: A, widzę że osiedle Przyczółek Grochowski obejmuje więcej, a zabudowa mieszkaniowa Pekin obejmuje dość dokładnie to, co się w okolicy pod tą nazwą rozumie (+/- ewentualnie szkoła, ale zbyt rzadko spotykałem określenie “szkoła na Pekinie”, żeby o to walczyć). Zasadniczo nie widzę powodu, żeby w tej kwestii coś zmieniać.

Witam.

Nie wiem czy ktoś tu kojarzy takiego osobnika ja dominikzontebike. Ogólnie to człowiek który sporo zrobił dla rowerzystów którzy sami lubią podłubać przy swoich rowerach jak i serwisantów, poprzez filmy na swoim kanale w YouTube i nie leciał na kasę. Od jakiegoś czasu co jakiś czas robi filmy z chaszczingu, szukania często zapomnianych czy popadających w ruinę miejsc. Cmentarze wojenne, choleryczne, miejsca pamięci, bunkry i różne inne ciekawe obiekty historyczne i nie tylko. Zupełnie amatorsko zaczął część obiektów dodawać do OSM jako alternatywa dla google. W opisach pod filmami są odnośniki do śladu trasy na garmin connect. Myślę, że gdyby ktoś był zainteresowany poprawą jego edycji to po wysłaniu wiadomości z ewentualnymi pytaniami o dodatkowe informacje chętnie by odpowiedział. Jestem zbyt zielony w edytowaniu by sam to poprawiać a chcę by widział, że to co robi ma jakiś sens by dodawać nowe a z czasem może sam już będzie potrafił robić to lepiej. Do tego niektóre obiekty nie tyle co nadają się do aktualnego OSM a bardziej historycznego gdzie umieszcza się obiekty których powiedzmy już nie ma formalnie czy fizycznie.

Tych edycji jest niewiele i wystarczy, że te obiekty będą jakoś do zauważenia i używalne dla korzystających z aplikacji opartych na bazie map OSM.
Edycje w OSMCha
Edycje w OSM
Jeden z obiektów to pole testowe do wybuchów ale o tym w temacie jak to otagować.

Przejrzałem te edycje i wyglądają ok, dopytałem w komentarzach do changesetów o to co mi się nie podobało. Jeszcze nie wiem czy niemieckie nazwy to najlepszy wybór (bunkier, name=Regelbau 102V) - osm, ale podejrzewam że ok.

Dzięki za zainteresowanie i spojrzenie na to. Dla mnie to już dużo.
Parę błędów, często małych sam znalazłem np. za dużo spacji w inskrypcji czy nazwie. Trochę z tych obiektów wymagało by zapewne dodania paru szczegółów ale to wymaga sporo czasu bo trzeba by oglądać jego filmy (w moim przypadku ponownie) i przesortować na te powiązane z edycjami. Niestety podlinkował tylko swój profil na Garminie a ślady gps trzeba jednak wyszukać. Niektóre niekoniecznie łatwo gdyż czasem różnica dat pomiędzy filmem a śladem ma trochę różnicy no i bawiąc się w szczegóły możliwe do dodania obiektom to trochę szukania w sieci. Przybyło też trochę filmów a z tych (dużo) wcześniejszych z datami z przed edycji na OSM to już ciężko się połapać by powiązać z obiektami na mapie które już były nawet naniesione przez kogoś ale trochę może udało by się uzupełnić. Niektóre cmentarze mogły by się dorobić obrysów, dodania linków itp. Może kiedyś uda mi się w tym podłubać.
Jeszcze mi nie odpisał (wysłałem mu PW na profilu OSM) ale robi to czasem z poślizgiem przynajmniej tak było na YT. Chciałem by w miarę możliwości podlinkował ślady gps i przynajmniej film(y) w których są te obiekty by ułatwić edytorom życie. Jakieś pół roku temu patrzyłem trochę na kilka obiektów z jego edycji bo wspomniał o tym że dodaje je do map google ale coś go wnerwiają więc polecono mu OSM. Może się myliłem ale niektórych obiektów nie potrafiłem znaleźć z poziomu gołej mapy OSM czy openpoimap (wszystko jest dla mnie nowe, często trzeba wiedzieć co kliknąć) oraz edycje nie za bardzo grały z tym coopisuje się na Wiki. Na tamten czas wiedziałem o OSM mniej niż teraz choć ciężko jeszcze nazwać to jakąkolwiek wiedzą. Mogłem coś pomerdać też z pośpiechu.
Bunkry Regelbau to jakiś typ bunkrów patrząc po sieci. O tych bunkrach trochę mówi tu https://youtu.be/Zi460R-Pgk0?t=399

Wczoraj wyskoczył mi na YT starszy film Dominika i znów sobie przypomniałem o jego edycjach dlatego tu napisałem.
Nie wiem dlaczego w OSMCha nie widzę tej edycji Changeset: 136203835 | OpenStreetMap
ale tu Josm wyszukał ewidentny błąd. Pewnie sam go poprawię gdy trochę doczytam ale też jak zwykle zacząłem szukać informacji o tym cmentarzu bo przy okazji dorwałem się do podkładu cieniowania, przeglądać Wiki pod kątem wszelakich pojęć, tagów niekoniecznie związanych z obiektem i tak na około tyłem do celu wciąż mijając się z celem.
Wygląda, że cmentarz odnowiono https://zdunskawola.naszemiasto.pl/gmina-zapolice-odbudowala-zabytkowy-cmentarz-wojenny-z-1914/ar/c1-9524053

Prośba o ogarnięcie nowej organizacji ruchu, a w szczególności turn/lanes na skrzyżowaniu w linku. Poniżej zdjęcie z dziś z drona.


poprawiłem i uzupełniłem organizację ruchu na tym skrzyżowaniu - sprawdź jak możesz czy jest OK. Pozdrawiam i do siego roku

nie wiem czy to dobry wątek w którym piszę, ale proszę o naniesienie nowo powstałego budynku w miejscowości Rypin, gm. Rypin, dz. 1053/11. Dziękuję

Byłem ostatnio w Łodzi i miałem tam mase problemow z jazdą po nawigacji magic earth navigation. Jednym z nich był dojazd do hotelu Grand a inny to przejazd z hotelu Novotel do stacjo BP Alfa OpenStreetMap myślałem wpierw ze to może wina nawigacji ale w drugim przypadku jak widac na powyszym linku osm też dziwnie prowadzi :thinking:. W pierwszym przypadku to miejsce docelowe bylo przy ulicy ktora ma ograniczenia ruchu od ktorych sa zwolnieni posiadacze przepustek i taxi. A co do drugiego to w załączonych grafikach jest zdjecie skrzyzowania za którym i nawigacja i osm nakazuje objechac ten fragment ulicy i yanosik chyba też


zrobiono - proszę

1 Like

motor_vehicle=destination - z tego co widać na zdjęciach do usunięcia