@Dawid2849 posprzątał, dzięki!
Niestety, ale pojawiły się kolejne tego typu edycje: Way: 1169255110 | OpenStreetMap
PS W międzyczasie nawiązałem kontakt z ich autorem: Changeset: 135726796 | OpenStreetMap
S11 w budowie na odcinku Kłanino - Bobolice.
Potrzeba uszczegółowienia, brakuje nawet całych węzłów, tymczasem inwestycja mocno zaawansowana. Ruch dróg poprzecznych częściowo puszczony łącznicami, tu by pomogły ślady Yanosika. Załączam nowy nalot GDDKiA.
Znalazłem 3 zmiany, które prawdopodobnie należałoby wprowadzić.:
- Droga Ekspresowa S10 pomiędzy węzłami “Wałcz Zachód” a “Wałcz Wschód” (piszę o odcinku tej drogi, ponieważ po wdrożeniu stałej organizacji ruchu nadal w tabelce widnieje ograniczenie prędkości do 90 km/h.)
- Droga Ekspresowa S5 w ciągu obwodnicy Świecia. Wg wpisu na jednym z innych forów obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 100 km/h zamiast 120 km/h.
- W miejscowości Gaj, w ciągu drogi krajowej nr 7, buduje się węzeł drogowy.
Czy ktoś mógłby zajrzeć do Way: 161111289 | OpenStreetMap? Budynek jest podzielony na dwa adresy, Sułkowskiego 2 i Płocka 1a (odpowiednio dla wejćia od strony Sułkowskiego i Płockiej), do tego sala zabaw podaje adres Chodkiewicza 23. Kompletnie nie wiem jak to zmapować.
Cześć,
chcę zgłosić do poprawy wschodni rejon Jeziora Sielpińskiego.
https://www.openstreetmap.org/query?lat=51.1109&lon=20.3594#map=16/51.1132/20.3580
Jezioro, a w zasadzie zalew (bo to sztuczny twór) przeszedł rewitalizację, która oficjalnie zakończyła się w maju 2023. OSM pokazuje stan sprzed tej rewitalizacji, z naniesionymi drobnymi poprawkami z czasu budowy.
Zmianie uległy:
- kształt wschodniej linii brzegowej
- cześć obszaru podmokłego została zasypana i powstał tam półwysep z nowymi ścieżkami i obiektami małej architektury
- w innym miejscu również został zasypany teren podmokły i została utworzona grobla ze ścieżką
- zmienił się kształt mola (koniec ul. Spacerowej), które zostało przekopane i w wyniku tego powstało krótsze molo oraz nowa większa wyspa, połączone mostem
- i być może inne jeszcze, których w czasie krótkiego pobytu nie zauważyłem.
Niestety ja tego nie poprawię, jestem tu nowy i pewnie więcej bym popsuł niż poprawił.
Nie znalazłem odpowiednio świeżych zdjęć satelitarnych, które by pokazywały obszar po rewitalizacji.
Jedynie takie z czasów budowy, a te nie oddają do końca ostatecznego kształtu.
Śladów GPS też nie mam, najwcześniej za pół roku wybiorę się w ten rejon ponownie.
Na heatmapach ze Stravy już widać te nowe ścieżki, ale chyba za mało dokładnie.
Są zdjęcia z drona, ale jako materiał ilustracyjny do artykułu w Radiu Kielce, więc nie są robione pod kątem mapowania i oczywiście kwestia praw autorskich.
Wrzucam linka, żeby pokazać skalę zmian.
https://radiokielce.pl/932468/zalew-w-sielpi-wielkiej/
Czy w tej sytuacji ktoś będzie w stanie poprawić mapę?
Jak ja mogę w tym pomóc?
P.S.
Nie wrzucałem uwag na mapę, bo byłoby tego bardzo dużo w jednym rejonie.
Szeroki
Znalazłem projekt - dostępny w pliku rekultywacja_zbiornika_w_sielpi_2_etap_07_2020_dokumentacja.zip
pod tym linkiem:
Jeżeli się w miarę zgadza to można mapować na podstawie projektu
Dronujesz albo znasz kogoś z dronem? Zrób, poproś o nalot, skalibruj zdjęcia i na ich podstawie możesz pomapować wszystko bardzo dokładnie.
Dzięki za te dokumenty, bardzo ciekawe, ale niestety to był tylko wstępny plan z 2019 roku. W rzeczywistości realizacja wygląda nieco inaczej. Inne kształty wysp i ścieżek.
A pliki dxf pokazują stan w ogóle przed ogłoszeniem przetargu.
Spróbuję dotrzeć do dokumentacji powykonawczej.
Niestety nie mam takich kontaktów. Może pojadę i zbiorę ślad GPS.
każdy kiedyś był nowy
zachęcam do mapowania, od czegoś trzeba zacząć
Pewnym “rozwiązaniem” jest czekanie aż zdjęcia lotnicze zaktualizują
jedną notkę z linkiem do tego posta wrzucić można
Zgodnie z Twoją sugestią dodałem dwie uwagi na mapie, w miejscach, gdzie zmiany są największe.
Ktoś usunął obszar landuse który wcześniej zaznaczyłem, możecie mi pomóc namierzyć changeset i opisać jak najlepiej na przyszłość szukać samemu?
OpenStreetMap - tutaj, pomiędzy ulcami Poniatowskiego i Głębocznica, a zadrzewieniem od północy. Na niektórych poziomach zoomu jeszcze widać, że był tam landuse=residential
.
Zestaw zmian 142056218, obiekt 750582038. Zamiana landuse=residential
w willę to ciekawy pomysł
W tym przypadku użyłem WHODIDIT.
Dzięki!
Skontaktowałem się w takim razie z autorem, faktycznie zaskakujące
@gscscnd A mogę dopytać jak namierzyłeś zmodyfikowany obiekt? OSMcha? Próbuję to odtworzyć i aż wstyd się przyznać ale nie umiem szybciej niż przeglądając wszystko po kolei
Moglby ktos poprawic ta petle autobusowa? Podejrzewam, ze wystarczy dodac dwie wysepki i drogi biegnace przez te wysepki. Jest tam jakas relacja linii autobusowej, wiec wole sie za to nie brac, zeby nie zepsuc.
W JOSM jest dostepne orto na ktorym widac zmiany. Po zdjeciach widac, ze zdjecia pochodza z koncowki remontu, ale to co najwzniejsze widac. Dodalem takze dwie uwagi w ktorych sa zdjecia, ktore moga pomoc.
Note: 3966234 | OpenStreetMap - poprawa petli.
Note: 3966244 | OpenStreetMap - przeniesienie przystanku → zamknieta uwaga
Druga uwaga dotyczy przeniesienia przystanku, ale to juz sam zrobilem i zamknalem uwage. Jest zdjecie, ktore moze pomoc.
EDIT: Tak jak napisalem w uwadze, jest tez tam toitoi i nie wiem, czy jest sens go dodawac, bo podejrzewam, ze tylko dla kierowcow, ale nie widac zadnej uwagi, ze to tylko dla kierowcow i zadnej klodki tez nie widzialem na drzwiach.
To jest warszawskie osiedle zwane Pekinem
Jak widać, bloki są różnej wysokości, niektóre mają części o różnej wysokości i wszystkie są połączone wielopoziomową galerią.
I tak też było to oznaczone w OSM. Trochę chałowo, bo fragmenty tej galerii występowały jako integralne części budynków, zamiast być oznaczone osobno, ale nie podjąłem się tego poprawiać.
Po czym przyszedł pracowity młody człowiek i pracowicie wywalił podział budynków na części oraz całą łączącą je galerię. Po krótkiej dyskusji pod zmianą obiecał pogrzebać, ale jakoś się nie złożyło i teraz mamy tam luźno stojące budynki, każdy ma stałą wysokość bez podziału na części:
W tej sytuacji proszę o wycofanie tej zmiany. Jeśli się da, to tylko na Pekinie, bo widzę że obejmuje większy obszar.
EDIT: Późniejsza zmiana też chyba jest do wywalenia, “budynek Pekin” wychodzi POD poszczególnymi budynkami.
Nie widzę powodu aby wycofywać moje zmiany. Dodałem teraz te galerie, innych błędów nie widzę.