Je kunt ook achavi gebruiken om te kijken wat er veranderd is.
Bijvoorbeeld changesetnummer 45570987
Bij een andere changeset wijzig in de browserbalk het getal.
Het begint al op “wachtlopen” te lijken. Toch blijft het zo redelijk onder controle.
Leider verschwimmt in Einzelfällen die Grenze. Es gibt nicht nur reine Pokémon-Mapper und reine „normale Neulinge“, sondern auch Leute, die von Pokémon zu OSM finden und dann zu Unrecht in die falsche Schublade gesteckt werden.*
Heel herkenbaar…
Klopt, een analyse van de changesets is echt noodzakelijk om een oordeel te hebben over een pokemon mapper.
Ook al is het een pokemon mapper, deze kan ook heel goed zijn voor OSM.
Ik revert alleen als bewust parken gemapt worden die of grasveldjes zijn of werkelijke onzin edits.
Voor verdachte changesets gebruik ik deze welkomstpost.
Hallo en welkom op OpenStreetMap!
OpenStreetMap is een samenwerkingsproject, en we moeten samenwerken om de beste kaart te maken. Het is de bedoeling dat de werkelijkheid in kaart wordt gebracht. Ook een Pokemon speler kan waardevolle data inbrengen, mits deze voldoen aan de werkelijkheid. Uw edit zal gecontroleerd worden op vandalisme en zal om deze reden teruggedraaid kunnen worden.Lees hier hoe je OSM het beste kunt gebruiken en hoe je kunt bijdragen aan een betere kaart:
http://www.openstreetmap.org/help
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Welkom_op_OSM
http://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Map_FeaturesMocht je vragen hebben, kun je altijd contact met me opnemen, ik (en medemappers zijn/) ben bereid om je te helpen.
Klik op de link om een reactie te geven.
Maar in het geval van Bas bleek het helemaal geen Pokemon mapper dus dan kan die tekst een beetje vreemd overkomen.
Goedemorgen allemaal,
Mijn naam is Robert en ik ben inderdaad een ‘Pokémapper’ Ik heb wat wijzigingen doorgevoerd in mijn woonomgeving, die heb ik zo realistisch mogelijk nagemaakt. Ik heb wat tips gekregen van mensen op OSM over het gebruik van de kaarten en wil jullie daarvoor bedanken. Ook heb ik waarschijnlijk per ongeluk een raar voetpad toegevoegd, excuses daarvoor.
Ik heb inderdaad dingen toegevoegd om te kijken wat er in de game gebeurd.
De veranderingen die jullie hebben gemaakt vind ik erg mooi en realistisch. mijn complimenten daarvoor.
Vriendelijke groet,
Robert
Bedankt voor je reaktie Robert en welkom op het forum!
Even om terug te komen op de Pokémon-edits in Maasdam/Puttershoek afgelopen week. Ik heb de edits eigenhandig ‘gerevert’ en gelijk heel Maasdam even aangepakt qua detaillering en wegverloop.
Mooi Sven… We moeten zeker onze Zuid-Hollandse eilanden een beetje schoonhouden van Pokemongedoe.
Even om terug te komen op de Pokémon-edits in Maasdam/Puttershoek afgelopen week. Ik heb de edits eigenhandig ‘gerevert’ en gelijk heel Maasdam even aangepakt qua detaillering en wegverloop.
Heb je netjes gedaan Sven!
Gebruiker Stefannzi is waarschijnlijk ook een pokemon editor. Hij heeft één changeset waarin bestaande objecten waren toegevoegd met de verkeerde tags. Ik heb de fouten verbeterd en op de changeset gereageerd: https://www.openstreetmap.org/changeset/45444852
Wel of niet, maar gaat niet helemaal goed in Maastricht.
https://www.openstreetmap.org/user/Fabian%20Op%20den%20Camp/history#map=13/50.8323/5.7009
Maakt gebruik van Belgium AGIV Orthophoto Flanders
Wel of niet, maar gaat niet helemaal goed in Maastricht.
https://www.openstreetmap.org/user/Fabian%20Op%20den%20Camp/history#map=13/50.8323/5.7009Maakt gebruik van Belgium AGIV Orthophoto Flanders
Ik heb een aantal changesets van de “nieuwe” mapper gecontroleerd. Mijn idee is dat hij van goede wil is en ook gepoogd heeft om de realiteit te mappen.
(Afgezien van de parken die verdacht zijn op Pokemon “voordeel”)
Ja er zitten behoorlijk wat beginners foutjes in. Het is zaak om deze (lijkt mij) in overleg met de mapper te corrigeren, en niet de complete changesets terug te draaien.
Ik heb een paar reacties op zijn eerste en laatste changesets geplaatst, en hem in een persoonlijke mail uitgenodigd om contact op te nemen.
Laten we even afwachten hoe er gereageerd wordt.
[Twijfelend of ik een nieuw topic moet beginnen]
In Utrecht zijn op 24 jan. twee nieuwe parken verschenen: http://www.openstreetmap.org/#map=18/52.06746/5.14432
De mapper heeft een fraaie Pokémon-naam; comment bij een van de twee parken: ‘Dit laten staan’
Ik wil ze best weghalen, maar voel me minder geroepen om buiten het forum om te informeren in hoeverre dit ter goeder trouw is gedaan. Weet bijna zeker dat hier - weliswaar groen - maar geen officieel park is. Ik mag morgen met de fiets, kan langsfietsen. Mapillary bood geen uitkomst.
In Utrecht zijn op 24 jan. twee nieuwe parken verschenen
Ik zou ze weghalen. Slecht gemapt en niet relevant. Zie ook opmerkingen bij deze changeset.
Onbegrijpelijk dat dit al een maand geleden niet gerevert is, gebouw veranderen in water is vandalisme: https://www.openstreetmap.org/way/257702310/history
Alle sets van die persoon reverten, van recent naar minder recent.
Onbegrijpelijk dat dit al een maand geleden niet gerevert is, gebouw veranderen in water is vandalisme: https://www.openstreetmap.org/way/257702310/history
Zo onbegrijpelijk is het niet.
Kijk naar de aanmaak van dit topic en de datum van de eerste edit van deze mapper.
In het begin heb ik een aantal waarschuwingen geplaatst.
De mapper heeft de waarschuwing van zijn laatste changeset opgevolgd.
Helaas verder geen reactie van de persoon.
De edits zijn erdoor geglipt, van de meeste pokemon mappers is het inmiddels aangepast ofwel gerevert.
Het aantal pokemonmappers neemt wel gelukkig af. Maar vandaag had ik er toch weer eentje. http://overpass-api.de/achavi/?changeset=46594636
'k Denk nu dat we alle eerste edits wel onder controle hebben. Soms twijfel ik of iemand wel een pomkemonmapper is. Waarom toch steeds dat omzetten van die landuse=grass in leisure=park
Waar ik meer moeite mee heb is het gewoon toch doorgaan met die verkeerde edits en dan vervolgens geen reactie krijgen.
Of het veranderen van naam.
Een directe mail tijdens dat verniel-editen heeft soms meer effect dan alleen maar commentaar op de changeset. De mapper kijkt tijdens het editen niet in z’n mailbox, maar ziet wel in de openstaande editor dat er een berichtje is.
Het is dan ook zaak om bepaalde mappers te blijven volgen ook na een aantal weken als ze weer beginnen.
In Geertruidenberg/Raamdonk bv begon het weer van voren af aan. Gewoon weer parken gemaakt… of mijn landuse gewist.
http://www.openstreetmap.org/user/Guinness01/history#map=13/51.6957/4.8647 Uiteraard zonder commentaar en geen reactie op berichten.