We zijn in België bijna klaar met de 140 wegen die ooit getagged waren als “in aanbouw”, volgens de logica van bijvoorbeeld highway=contruction + construction=residential . Nogal wat mappers (niet enkel in iD ) zien het over het hoofd om de construction tag te verwijderen als ze de weg als afgewerkt aanduiden. Ik heb even gekeken hoeveel er zo zijn in Nederland. 447!
Het is een redelijk ontspannend werkje, en in één of twintig gevallen is er wel iets meer aan de hand dan enkel die foute tag.
Deze query geeft je alle fouten: http://overpass-turbo.eu/s/H02
(met behoorlijk weinig false positives)
Ik gebruik zelf OSM Deep History om snel te zien of het een simpel geval van “vergeten verwijderen” is. Voorbeeld: https://osmlab.github.io/osm-deep-history/#/way/513405760
(het is dan ook altijd fijn tellen hoeveel ervaren mappers er al over zijn gegaan zonder het op te merken )
Voor de liefhebbers heb ik er nog 2. Uit de postgis OSM-NL dump van NL-extract haal ik met de volgende overpass query wegen op met een surface tag die nauwelijks voorkomt in NL. Je kunt de query naar believen aanpassen. Er is niet gezegd dat alles fout is overigens maar er zitten zeker dubieuze gevallen bij.
En hier nog een overpass query van highways in NL die minder dan 20x voorkomen. Misschien ook niet allemaal fout maar hopelijk wel het bekijken waard.