Zebraliśmy jeszcze kilka dodatkowych sytuacji, które warto uwzględnić:
- Dwa przystanki ZTM, ale jedno miejsce zatrzymania OSM
Na OSM był jeden przystanek Wartogłowiec Zwierzyniecka występujący na ulicy, natomiast w systemie ZTM są dwa słupki występujące po obu stronach ulicy.
Rozwiązaliśmy ten problem poprzez dodanie na ulicy zaraz obok, kolejnego przystanku, tak aby kazdy z nich miał inny identyfikator oraz kod.
Czy ten przypadek można by rozwiązać stosując się do poprawnego oznaczania obiektów na mapie, o którym wspominał kubahaha oraz dzamper w tym poście?
W programie osmintegrator.eu można od wersji 0.11.1 poprawiać pozycję słupków dla przystanków ZTM. Dzięki temu będziemy mogli wgrać pozycję słupków, czyli miejsca oczekiwania przechodniów na środek transportu. Aby to zrobić potrzebowałbym jednoznacznych informacji odnośnie tego jakie powinny być docelowo tagi dla następujących obiektów:
a. Miejsce zatrzymania autobusu na ulicy
b. Miejsce oczekiwania przechodniów na autobus (słupek)
c. Miejsce zatrzymania tramwaju w torach
d. Miejsce oczekiwania przechodniów na tramwaj (słupek)
- Autobus podjeżdża z różnych stron wiaty
Na przystanek Tychy Czułów Narcyzów atobus podjeżdża raz z jednej strony wiaty, a raz z drugiej w zależności w jakim kierunku jedzie.
https://goo.gl/maps/ULsMFya6BvyLvsn29
Dla tego typu dziwnych przystanków przydałby się osobny tag np. description:blind, który pozwoliłby na dodanie opisu z informacją dla osób niewidomych.
Zdarzają się również przystanki, które nie mają słupka ponieważ chodnik był tak wąski między ulicą, a ogrodzeniem domu, że słupek jest tylko po jednej stronie ulicy. W takim przypadku również przydałby się dodatkowy opis.
Co o tym sądzicie?
- Przystanki mające po dwa identyfiaktora ZTM
Autobus przejeżdżając przez przystanek Łaziska Górne Huta II robi pętelkę na przystanku Łaziska Górne Kopalnia, po czym wraca i zatrzymuje się ponownie na pryzstanku Łaziska Górne Huta II, ale po drugiej stronie ulicy. Autobus jadąc w przeciwnym kierunku również zatrzymuje się na obu przystankach. W ZTM dla jednego przystanku widnieją dwa identyfikatory.
Trasa autobusu. Zwróćcie uwagę na pętelkę w Łaziskach.
Czy w OSM można wprowadzić więcej tagów o tej samej nazwie, ale innej wartości?
Przykład:
ref:ztm=111
ref:ztm=222
Czy raczej powinniśmy zastosować oddzielenie identyfikatorów średnikiem?
ref:ztm=111; 222