На мій погляд основний підхід вірний є тільки кілька зауважень:
Р-66 зробити highway=primary, відповідно підняти до highway=secondary з’їзд з розв’язки Р-66 в бік 2-ої лікарні та шосе Будівельників теж зробити highway=secondary;
Частину вулиці Донецької від Гвардійського проспекту до круга на вулиці Науки й сам круг я би позначив як highway=tertiary;
Проспект Хіміків замкнув би в коло збоку шосе Будівельників і зробив би його highway=tertiary від Заводської вулиці до вулиці Пивоварова;
Дорогу від Гвардійського проспекту в бік Лисичанську зробив би highway=secondary;
Частину вулиці Сметаніна між напрямками Радянського проспекту highway=secondary
Ще треба лиши теґ amenity=hospital тільки на території лікарні та вилучити його з корпусів, до корпусів додати building=yes.
Якщо дозволиш («пустишь козла в огород» — мене ;)) я можу на вихідних трохи побавитись теґуванням в Сєвєродонецьку. Можу потім завантажити зміни безпосередньо на сервер, чи вислати тобі їх у вигляді *.osm файлу, а там як забажаєш - захочеш сам надішлеш їх на сервер чи ні.
Дякую andygol за всебічний огляд :), але мене цікавить думка за 4 конкретними прикладами, які я навів вище.
Нагадаю, потрібно з’ясувати критерії “важливості”, тобто як відрізняти primary від secondary? Це ж не Sim City 4, де автоматично підсвічуються навантажені вулиці. Окремий учасник має чітко відрізняти різні типи доріг без складнощів.
на виході маю RSS-стрічку. Якщо в ній з’являються нові правки — переглядаю їх, якщо користувач робить щось дивне пишу йому листа з проханням пояснити його дії; для новачків даю посилання на основні положення в вікі та тут на деякі гілки на форумі.
Дивись, біля міста проходить Р-66 — вона повинна бути primary , дороги Т-00-00 тоді secondary. Найважливіші дороги в місті не повинні бути тоді вищими за secondary (таких доріг не повинно бути багато), до них, відповідно, повинні приєднуватись дороги з меншим навантаженням але які також відіграють важливу роль в транспортній схемі — highway=tertiary. І лишаються highway=unclassified/highway=residential та highway=service.
На жаль, я ніколи не був у Сєвєеродонецьку тому можу тільки висувати припущення із загального вигляду та свого бачення траспортної інфраструктури міста.
PS Звернув увагу, що у вас позначені велодоріжки. Вони насправді є? Чи то highway=pedestrian по яких можна їхати велосипедом?
Немного своих пять копеек внесу.
Я думаю, не стоит эти дороги обозначать на карте как автомагистрали, если такого нет у нас реально.
Вот Киев - Борисполь. Действительно автомагистраль.
Т.к. все признаки есть) :
обозначена знаком “Автомагистраль”. Это не формальность - знак сразу разрешает ехать на скорости до 130 км/ч. Такая скорость разрешена в нашей стране только на автомагистрали.
На всех остальных дорогах разрешенная скорость меньше: 110 км/ч на дороге для автомобилей, и 90 км/ч на обычных дорогах.
Другие преимущества уже не так сильны. Но они опять же есть:
Вся дорога освещена.
Все пересечения с другими дорогами - развязки. Физически встречные потоки отделены.
Здається мені, що у нас різне розуміння транзитних шляхів. Для мене це дороги, які поєднують обласні центри, є головними магістралями країни, всі (?) є частиною міжнародних трас. Отже транзитна вулиця в місті може бути тільки у випадку, коли така траса проходить крізь місто, бо навколо нього немає об’їзної дороги.
Далі, primary зазвичай не може бути з’єднана тільки з дорогами нижчої класифікації, хоча можуть бути винятки, вона також має приєднуватись до іншої primary або trunk.
Виходячи з вищесказаного:
Не транзитна точно, бо поруч з містом немає ніяких транзитних доріг. primary - можливо, якщо навколо міста є дороги обласного значення і ця вулиця з ними з’єднана, інакше secondary.
Те ж саме, що і з прикладом №1. На скільки далеко проїзді частини одної дороги одна від одної розташовані не грає ніякої ролі.
secondary або tertiary - так виглядає по фотографії. Те що вулиця називається проспектом не робить її автоматично primary. Для коректної класифікації варто знати її значимість для міста відносно інших вулиць.
primary або secondary - але знову ж таки - primary не може “висіти в повітрі”, якщо сховати вулиці нижчої класифікації.
Для оцінки значимості вулиці для транспорту міста, я орієнтуюсь на такі фактори:
по яким дорогам проїжджають люди місто, коли їм треба проїхати його на своєму шляху
по яким дорогам приїжджають люди до міста
по яким дорогам рухаються люди на машинах з одного району в інший, коли їдуть на роботу/в магазин/по справам
Таким чином можна виявити відносну класифікацію вулиць між собою і, виходячи з класу доріг, які підходять до міста, можна розставити їм відповідні класи.
Одне невеличке зауваження, щодо доріг Р-123456, може це помилка? В першому повідомлені цієї гілки вони С-123456.
Та ще, дороги Е 12 треба позначати латиною, так як вони є частиною Європейської мережі.
Будь ласка, поясніть в чому розбіжності? Я вночі, коли дивився, розбіжностей не побачив. va-deam виклав стисло, те що я розтягнув на кілька сторінок :). Чи може я помиляюсь?
UPD Зараз роздивився. Є відмінність у позначені доріг С-123456, я їх класифікую як highway=unclassified, а va-deam об’єднав їх із О-123456 у highway=tertiary.
Щоб потім не було непорозумінь краще зразу все чітко писати.
Так там є важлива фраза:
Тим більше, там описується офіційна класифікація, а ми тут стараємося описати класифікацію за значимістю дороги. Знову ж таки, краще чітко зразу все описати.
Тут я хотів сказати, що не варто вносити в загальне визначення слово “проспект”. Значимість дороги для транспортного руху не залежить від назви вулиці.
Так так і варто написати, щоб уникнути розмитості.
Шановні, може не варто сперечатись?
Я адаптував класифікацію російської спільноти до наших умов, тим більше що вони майже не відрізняються, так як дорожня інфраструктура лишилась нам у спадок від СРСР.
Навіщо ламати вже стоп’ятдесят разів зламані в обговореннях російської спільноти палиці? Якщо в когось є бажання може пошукати на форумі ці обговорення.
Навіщо товкти воду у ступі? Я не розумію!
В цьому випадку пропоную не вигадувати велосипед, а поставити на голосування адаптований варіант, щоб дотриматись усіх формальностей. Там все докладно та логічно описано, і, сподіваюсь, не повинно викликати труднощів у застосуванні.
UPD. Якщо доопрацьовувати варіант запропонований на голосування, врешті решт вийде адаптований варіант російської класифікації.
Підтримую останній пост andygol. Розумні люди вчаться на чужих помилках. Маємо можливість зекономити масу часу і інтелектуальних ресурсів, просто скориставшись готовим адаптованим варіантом.
Так а я до чого веду? Для чого дві класифікації виставляти на голосування, якщо вони відрізняються в невеликих деталях? Я за адаптовану російську класифікацію.
Полностью согласен с вариантом andygol. Абсолютно подходит для наших дорог. Возможно со временем и возникнут некоторые соображения, но на данный момент этот вариант наиболее приемлем для нашей страны. Было бы здорово согласовать данные из http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Вікіпроект_Україна/Класифікація_доріг с основной статьёй вики.
якщо, одне з двох, або va-deam зніме свою пропозицію з голосування, або ж більшість проголосує проти його варіанта, в мене все готове щоб у будь який момент провести голосування.