De reden daarvoor is dit: (In het engels)
It seems that the mapper wanted to say that one lane is reserved for buses.
Usually, lanes=2 means that total number of lanes, in all directions is 2. On top of that, lanes:forward=2 indicates two lanes in the same direction.
Extra, access:lanes:forward=no|yes indicates that only one lane is for general purpose traffic.
Ik weet niet precies of dit nu verkeerd getagd is, of door ons verkeerd geïnterpreteerd wordt. Kan iemand hierbij helpen?
Dag Hendrik Morée,
In de routeplanners van OSM gaat het wel goed. Zowel in OSRM als in GraphHopper
De tagging is van A67-A67 https://www.openstreetmap.org/changeset/73794237
Je zou ook direct een berichtje kunnen sturen.
A67-A67 leest hier ook vaak mee dus die zal vast nog wel reageren.
Dat is inderdaad een foutje van de mapper. De interpretatie van de router is correct en de bijgaande uitleg snijdt ook hout. Als een rijbaan twee rijstroken heeft waarvan er twee in dezelfde richting gaan, is dat effectief eenrichtingsverkeer.
Goed om te zien dat er routers zijn die deze (rijstrook)informatie zo precies en correct interpreteren. Dan is ons werk niet voor niets.
Het klopt nu inderdaad weer. Het hoort lanes=3 en lanes:forward=2 te zijn. Er zijn twee rijstroken richting het zuiden, waarvan de linker een busstrook is. Ik zie dat ik het oorspronkelijk ook zo had getagd (versie 2 van deze way), maar het is later aangepast naar lanes=2, lanes:forward=2.
Dat hoort waarschijnlijk lanes=1 te zijn. Zo had ik het oorspronkelijk ook getagd.
Edit: Dit wordt bevestigd door recente satellietbeelden. Ik heb het aangepast.
Zit er in de regel bus:lanes:forward niet nog een typ-foutje? De ‘value’ staat als designated**|** en moet die “|” niet weg, of doet er dat niet toe? Alleen maar nieuwsgierig…
En ik zie lanes nog steeds op 3 staan en lanes:forward op 2. Dat zou nu gewijzigd zijn naar lanes=1? Ben de draad even kwijt