Denk vandalisme??? Mapper samhfeuwiqhfue Van multipolygonen niet bestaande wegen maken onder het commentaar Added some forests and created road systems
en de bekende pokemonvijver. https://www.openstreetmap.org/changeset/54469479
Om even in de gaten te houden… 'k Heb waarschuwing gestuurd.
Ik krijg regelmatig de vraag van nieuwe mappers of er al naar hun edits is gekeken.
'k Zie dat regelmatig een aantal mappers de lijst checken met Verzoek review_requested, maar er glippen er altijd wel een paar tussendoor. Ikzelf houd me vooral bezig met de starters.
Ik heb zelf al wat gekeken, en eerder al aangepast dat sommige gedeelten van de rotonde 1 richting rijden is, maar ik kom er niet uit. zou 1 van jullie me kunnen helpen.
Hoi Wiljon!
Ik rij er zelf ook wel eens.
Dit is een probleempje met de software van de navi vermoed ik, OSM kaarten op Garmin navigatiesystemen zullen in de meeste gevallen prima werken, maar in wat complexere situaties kan het wat minder zijn. Ik denk dat het wel werkt als er één baan van gemaakt wordt.
Als de ‘lanes=2’ tag verwijderd wordt, alleen omdat de navi het dan wel goed doet, is volgens mij een gevalletje ‘taggen voor de navigatie’, iets wat niet heel gewenst is omdat de kaart dan niet meer klopt met de werkelijkheid.
Ik denk dat de enige oplossing is om in zulke gevallen de borden en pijlen op de weg te volgen ;).
Welke versie van de data wordt gebruikt door het navigatiesyteem. Vaak lopen de gegevens die gebruikt worden achter met hetgeen je in OSM ziet staan.
Navigatiesoftware kan voor routering een andere versie gebruiken dan voor hetgeen je zelf gerenderd op de kaart ziet.
Is de tagging in OSM juist? Volgens mij wel.
Eventueel kun je aan andere navigatieapp proberen en via een ‘second opinion’ kijken hoe die er mee omgaat.
Bug/glitch in de navigatiesoftware lijkt erg aannemelijk, dus het beste kun je de locatie van het issue doorgeven aan de maker en hopen dat zij het oplossen.
In combinatie met een goede destination informatie moet de gebruiker er wel uit kunnen komen.
Zelf ook een paar weken geleden een turn:lane toegevoegd en helaas laat de navigatie (Magic Earth) de pijl naar rechts oplichten als je rechtdoor moet (bij turn:lanes=through;right). De blauwe lijn die je moet volgen gaat wel gewoon rechtdoor, maar iemand die er niet bekend is kan best wel eens verkeerd gaan hier.
Heb ook daar net een nieuwe update van een andere navigatie app (OsmAnd) van, dus eens kijken wat die er van maakt.
Tags weglaten zou ik net als Subie niet doen. Ben eerder geneigd om meer van deze lane en turn informatie toevoegen zodat navigatie apps steeds beter hiermee moeten omgaan om niet voor schut te staan bij hun gebruikers. En melden bij de makers helpt dan het beste hiervoor.
Oke… bedankt… Mijn geduld raakte enigszins op. Hoop dat hij toch nog reageert. Fouten maken mag. Andere startende mappers hebben vandaag juist positief gereageerd, ondanks dat je hen wijst op fouten. 'k Verwonder me nog steeds dat je soms geen reactie krijgt. Die trottoirs haal ik nog even weg.
Ik heb in JOSM gekeken hoe het staat. Volgens mij helemaal OK. Dus kun je er denk ik verder weinig/niets aan doen. Misschien nog toevoegen van A7 in beschrijving van de rijstrook/lane.
Hoi Eggie, Sterkte !! Maar uit eigen ervaring kan ik zeggen, dat je als beginnend mapper in het begin zoveel nieuws ziet cq ontdekt, dat je misschien pas vrij laat (te laat soms…) merkt, dat er op je wijzigingen gereageerd wordt… en als je dat niet merkt in de mail o.i.d. dan zijn er zo een paar uur, zoniet een dag voorbij voordat er reactie komt…
Groeten van een inmiddels niet meer helemaal beginnend mapper, want jij (en anderen) hebben me erg goed geholpen
Een beginnende mapper heeft in “z’n eerste changeset ever” de construction voor een deel eraf gehaald en alles verander in unclassified. … ook het fietspad. construction= … staat er echter nog op.
Ik zie dat bij de oprit welke na de rotonde zit, een tag inzit van:
destination:ref A7
Ik kan deze alleen niet toevoegen op de rotonde, anders pak ik denk ik beide rijbanen ipv alleen de rechter rijbaan van de rotonde. Is hier een oplossing voor?
Tevens zie ik op rotonde een tag zitten met:
turn:lanes left|right
Kan je deze opsplitsen in bijvoorbeeld:
turn:lanes left
turn:lanes right|straight
Voor beide gevallen heb ik gezocht of ik wat op de wiki kon vinden, maar helaas lukte me dat nog niet. Iemand die hier een antwoord op heeft?
En om nog te reageren op jou opmerking eggie over beginnende mappers. Ik ga helemaal mee in de opmerkingen van S_Emo. Je hebt me de eerste keer goed geholpen, dus blijft lekker doen wat je doet
Maak je hiermee dan niet beide rijbanen op de rotonde dat ze naar de A7 gaan? Ik zie namelijk niet in deze tag een verwijzing naar de linker- of rechterrijbaan zitten.
Deze heb ik aangepast voor het laatste gedeelte van de rotonde om de A7 op te rijden. ben benieuwd of dit werkt.