Gisteren heb ik er ook even naar gekeken, met mijn achtergrond waar ik te maken had met:
Eerste indruk was gelijk, AAN vond ik tegenvallen.
Landbouwtelling en gecombineerde opgave. Altijd rond mei. Wanneer de bouwplanning in werking komen. http://wetten.overheid.nl/BWBR0036489/geldigheidsdatum_30-01-2016
Er is tijdelijk grasland en blijvend grasland.
Zie de toelichting met enkel plaatsjes en welke codes er ingevuld konden worden. Handleiding+Gecombineerde+opgave+Grondgebonden+regelingen
Interessant voor een vergelijking.
Hier 3 plaatjes naast elkaar:
links - luchtfoto 2014
midden - BRP
rechts - AAN
Opvallend het verschil tussen AAN en BRP. Luchtfoto en BRP lijken goed met elkaar overeen te stemmen.
Nog een vraag: wat betekenen de kleurverschillen bij BRP? Wat is gras en wat is landbouw?
Ja dat kan zeker, ahv spectrumanalyse van de reflectie van licht kan je uit satellietopnames een heleboel info halen, zoals het landgebruik, soort gewas, de gezondheid ervan, etc. Het is een hele wetenschap op zich, ik heb er helaas te weinig kennis van maar google eens op crop classification, satellite imagery en remote sensing en er gaat een hele wereld voor je open. Op youtube staan veel instructie videos
Vandaag kreeg ik een PM van een mapper die (via KeepRight) ook al tegen veel foutmeldingen mbt. landuse=farm aanliep, en hij vroeg zich af of dat niet in een keer kon worden opgelost. Ik heb hem naar deze post verwezen.
Hoe is de stand van zaken?
Ik heb een overpassquery met stylesheet gemaakt waarmee landuse=farmrood op de kaart staat, en landuse=farmlandgroen.
De tag landuse=farmyard komt sporadisch voor. Liefhebbers kunnen dat zelf wel toevoegen aan de query met nog een ander kleurtje.
Vervolgens in twee gebieden gekeken hoe het erbij staat:
Rondom Lisse
Tussen Eindhoven en Venlo
Die rode vlekken moeten dus worden weggewerkt, in de meeste gevallen is omzetten naar landuse=farmland voldoende. Lees nog een keer de discussies hierboven na, kijk zelf even rond met overpass en laten we dan besluiten wat te doen.
Ik heb ook nog even in België en Duitsland gekeken, en kom daar vrijwel geen landuse=farm tegen.
Ik heb sterk de indruk dat de import destijds (AND en 3dShapes) voor heel erg veel vervuiling bij ons heeft gezorgd.
Het voordeel van JOSM is dat je bij validatie altijd een waarschuwing krijgt betr. farmland. Mijn eiland is nu schoon (dacht ik eerst) , maar rondom is nog veel te doen. Voor een regenachtige dag
Ter informatie, vanaf de volgende versie van openstreetmap-carto (de default stylesheet on openstreetmap.org) zal landuse=farm niet meer gerenderd worden.
Ik kan ook wel even wat handmatig gaan veranderen in de buurt van het Lauwersmeer gebied… Met JOSM kan je toch gewoon op ‘zoeken’ drukken, ‘landuse=farm’ invullen, en dan bij tags gewoon ‘farm’ vervangen door ‘farmland’? Als ik dit gewoon een paar keer herhaal heb ik zo heel Groningen van ‘farm’ naar ‘farmland’ veranderd. Of mag dit niet zo?
In de buurt van Electra en Zuurdijk zijn het er nogal wat:
De afgelpen tijd heb ik flink wat landuse=farm omgezet. De luchtfoto (nu van 2016) is steeds gebruikt om te bepalen wat het moest worden.
Geen enkele keer was het een landuse=farmyard.
Meestal was het landuse=farmland.
Bij de andere gevallen was ofwel van akker naar grasland gegaan, de akker was opgesplitst en deels grasland of er zijn huizen gebouwd en het is landuse=residential geworden (meestal deels).
Ik ben er een voorstander van om alle landuse=farm;source=3dShapes met een mechanical edit om te zetten naar landuse=farmland.
Om te zien hoeveel landuse=farm er is waarbij de source niet gelijk is aan 3dShapes, is deze overpass bedoeld. Dat zijn de gevallen die in ieder geval moeten worden beoordeeld op juistheid.
En deze overpass laat zien waar wel 3dShapes is gebruikt.
En voor deze gevallen kunnen we een mechanical overwegen…
Ik kwam laatst door de maproulette opdracht dit probleem op het spoor. Ik heb toen een paar opdrachten in plaats van de ene farm alle omringende farms gedaan die in JOSM werden geladen gedaan. Maar zo handmatig is het niet te doen, zeker omdat we blijkbaar snel moeten zijn als we niet willen dat een groot deel van Nederland niet meer gerenderd gaat worden.
Ik ben voor een mechanical edit. Alle tags die eigenlijk farmyard moeten zijn kunnen dan in de loop der tijd worden hersteld, maar dat zullen er niet veel zijn denk ik.
In de 3dshapes import zitten ook veel percelen die als lanuse=farm getagd zijn die eigenlijk agrarische gebouwen zijn, meestal kassen. (building=greenhouse) Als ik degelijke percelen tegenkom gooi ik die weg en kijk ik of het pand dat er bovenop staat een kas is en als dat het geval is pas ik de building tag aan.
Bij een mechanische edit gaat deze informatie verloren en blijven er een hoop farmlands onterecht in osm staan. Ik ben dan ook tegen een mechanische edit.
Die percelen komt ik ook af en toe tegen.
Het is dan steeds de kas zelf die als landuse=farm geimporteerd is. De vorm van de landuse=farm en building zijn vrijwel gelijk.
De informatie gaat niet echt verloren. Bij een geval dat dat gebouw overlapt met bijna identieke landuse=farmland ziet kun je aan de source=3dshapes zien dat het uit de 3dshape import komt.
Als er een groot gebouw op een landuse=farm of landuse=farmland ligt is er meestal nog wel meer werk te doen (bv. met de luchtfoto).