Cześć. Mam pewien kłopot z tagowaniem pasów? zatok? dla autobusów. Co sądzicie czy tutaj http://osm.org/go/0Ngim1pi0–?m= odcinek gdzie zatrzymują się autobusy tagować jako 3 lanes z tagami bus:lanes=yes|yes|designated lanes:bus=1 motor_vehicle:lanes=yes|yes|no czy tylko 2 pasy? Podobnie sytuacja po przeciwnej stronie jezdni.
Albo tutaj http://osm.org/go/0NgiloJ~5–?m= czy to tylko zatoka czy oddzielny pas dla autobusów? Co sądzicie?
Pierwsze określa liczbę, drugie access. Poza tym lepiej użyć PSV - zakładam, że to zatoka komunikacji miejskiej. BUS implikuje również autobusy turystyczne oraz taxi (chociaż dla turystycznych powstał nowy tag).
Ja osobiście nie robię tak, nie widzę celu oznaczenia zatoki jako pasa jezdni. No chyba, że to pas po którym autobus również się porusza.
Tak, to prawda, i świetnie to wygląda, jednak przydała by się wizualizacja pokazująca na odrębnej warstwie np. w kolorze czerwonym wszystkie drogi pozbawione tego tagu. Wtedy łatwiej by było identyfikować “dziewicze” obszary.
Teraz trzeba zoomować by zobaczyć które drogi są tak otagowane a które nie.
Warstwę podzielił bym w ten sposób, by można było włączyć określoną klasę dróg. W pierwszej kolejności powinniśmy mieć zrobione wszystkie motorway, trunk, primary, secondary potem tertiary , plus dla tych dróg wszystkie elementy typu _link.
Napisałeś “dziewicze obszary” i to oddaje na razie kierunek działania potencjalnych mapujących:pl. Skoro już w mieście są jakieś pasy, to jest szansa, że ktoś swoją pracę będzie kontynuował. Zmierzam do tego, że najlepiej wybrać miasto, które w ogóle nie ma pasów. Wczoraj tak kilka wprowadziłem. Problemem może być tylko kiepski podkład.
Przykładowe warstwy, o których wspominasz mam na innej wizualizacji http://osmapa.pl/w/drogowe/?lat=53.12885&lon=23.14853&zoom=11&ol=ED. Rozumiem, że dodanie ich (na razie) do w/pasy mogłoby pomóc? Docelowo, lepiej byłoby gdyby działały jak piszesz - pokazywały drogi bez turn:lanes.
Widziałem kiedyś taką statystykę pokazującą ilu mapowiczy na 100.000 mieszkańców przypada w danym kraju.
I tutaj nie byliśmy wcale w czołówce.
To, że mamy tak dobre rezultaty i jesteśmy w czołówce OSM zawdzięczamy właśnie narzędziom takim jak Twoje Marimil,
Zielone kropki - apteki z wpisanymi godzinami otwarcia. Czerwone - bez. A w Piotrkowie Trybunalskim to w ogóle nie ma żadnej apteki, ludzie się korzonkami leczą. Naprawdę jest sens kombinować jak tu sztucznie zawyżyć liczbę turn:lanes w Polsce?