Słusznie, nie zauważyłem tego, poprawione.
Swoją drogą ktoś się napracował, wycinając w tej trawie te wszystkie budynki - szkoda tylko, że niepotrzebnie.
Czy komuś z was chciałoby się usunąć construction z ronda https://www.openstreetmap.org/way/280020608 ? Wgrałem ślad i to rondo jest znacznie mniejsze.
Moja żona już się przyzwyczaiła do odpałów w stylu objazd ronda 2 razy :-).
Zrobione, dzięki za ślad
Pytanko - przeprawa nad Popradem nadal nieoddana do użytku?
Nie wiem ale wiem, że jedzie się objazdem. Pewnie o to chodzi.
Tu chyba lasy trochę się nałożyły: http://www.openstreetmap.org/#map=13/49.7623/18.9638&layers=Q
“Leśniczych” proszę o poprawę.
EDIT: Chyba jednak nie Na tym renderze różne rzeczy są na zielono.
W rejonie Antonina zauważyłem zniknięcie sporych obszarów leśnych, czy to celowe działanie w celu dorysowania poprawionego lasu, czy też komuś się coś dokleiło do klawisza del?
Witam proszę o poprawę nazwy miejscowósci. w OSM są źle określone
http://www.openstreetmap.org/#map=15/53.4366/14.9874
Warchlinko jest po stronie południowej a po drugiej stronie za jeziorami (północnej) jest Warchlino a nie jak na mapie OSM w lini jednej ulicy.
Prawidłowo jest na mapach google
http://www.panoramio.com/map/#lt=53.437808&ln=14.983186&z=2&k=2&a=1&tab=1&pl=all
Dla mnie jest to zbyt jeszcze za skomplikowana zmiana abym sam się za to brał.
A jeśli ktoś ma wątpliwości to http://www.gmina.stargard.pl/strony/menu/69.dhtml - nawet z planami chistorycznymi na mapie gdzie są te miejscowóści.
Dzięki
A gdzie dokladnie?
Wygląda, że Ritter już poprawił.
Jesteś pewien że tam kiedykolwiek coś było? Staram się monitorować południową Wielkopolskę i usunięcie lasu ciężko byłoby nie zauważyć. Zresztą, nie jest tego dużo i narysowanie brakującego kawałka to dla Ciebie pewnie kilka minut roboty. Jak chcesz, to ja narysuję.
Spoko mogę narysować, tylko wydawało mi się, że gdy rozprawialiśmy o sztuce tworzenia relacji typu destination, to wokół tego skrzyżowania były wyrysowane lasy ;).
Teraz jest goło, i na południu pozostała dziwnie równo ucięta granica lasu.
Głowy nie dam, ale bodajże nie było w tym miejscu lasu. Swoją drogą, przydałoby się narzędzie do sprawdzania historii zmian w danym miejscu. Achavi jest za mało wydajne.
Może jakieś cięcia jeszcze redakcyjnego bota były - bo te lasy dookoła pochodzą jeszcze z UMP. Ogarnę to - na podkładach tam jest las.
To jeszcze jedno, w rejonie miejscowości Czarnylas http://www.openstreetmap.org/#map=14/51.4837/17.7408 mamy pozostałość po szlaku o nazwie “Pierścień wokół powiatu Ostrowskiego” (na głównej mapie linia z niebieskimi kropkami). To fragment relacji pochodzącej z importu z UMP. Po wczytaniu pozostałych członków można zobaczyć jak niewiele z niej pozostało. Spojrzałem ma mapę UMP, tam dodatkowo w opisie szlaku widnieje dopisek “prowizorka”. Czy można tą relację odzyskać, czy też może lepiej usunąć, bo nie dość że głupio wygląda, to w obecnym stanie raczej do niczego się nie przyda.
Prośba do lubiących budynki - w gminie Wojaszówka są wyrysowane budynki, ale do nieskalibrowanego Binga. Niestety, hurtem ich nie da się przeciągnąć, bo są poprzesuwane o różny wektor i wymaga to zabawy. Gdyby komuś się chciało poprawić tę kalibrację to zrobiłbym import adresów tamże.
Z góry dziękuję
część tych budynków od Bratkówki w dół poprawiłem http://www.openstreetmap.org/changeset/29324087 Mam nadzieję, że znajdą się tacy co poprawią resztę
Będąc pod wrażeniem sporej pracy jaką ktoś w to włożył to jednak zastanawiające że co drugi budynek był o jakieś 20-30% większy a część bez korekty prostopadłości. No i te przyklejone wielokąty dla obszarów. Mam nadzieję, że czegoś przez przypadek nie popsułem mimo, że to o czym krzyczał walidator naprawiłem
PS Dróg praktycznie nie przesuwałem, tak więc kiedyś i do tego trzeba będzie w tym rejonie przysiąść
Do ogarnięcia bałagan po redakcyjnym plus może koryto rzeki do korekty: http://www.openstreetmap.org/#map=14/52.5561/22.4883
EDIT: Jeszcze spory las: http://www.openstreetmap.org/#map=13/53.8060/21.0135
komuś dodał się chodnik którego nie ma przez rzeczkę, domy i posesje
http://www.openstreetmap.org/#map=18/49.95732/21.95289
Jak sprawdzić kto jest odpowiedzialny za takie wariactwo? Nie po to tyle siedziałem nad tym rejonem by takie bzdury na mapie oglądać…