Czy można jakoś łatwo sprawdzić, jakie uwagi “porozwiązywał” dany użytkownik? Bo coś mi się zdaje, że komuś pomyliły się komentarze pod tymiż uwagami z edycją mapy, która by je rozwiązywała (specjalnie jeszcze nie poprawiam pod spodem, charakterystyczne jest to, że użytkownik rozwiązujący uwagę ma 0 (zero) edycji na koncie…):
https://www.openstreetmap.org/note/290085#map=16/50.8079/16.3204&layers=N
Widzę że dodali nową zakładkę: https://www.openstreetmap.org/user/piter174/notes Z innych nowości: od teraz będziemy dostawać wiadomości, jeśli ktoś skomentuje starsze changesety (utworzone przed listopadem 2014).
https://www.openstreetmap.org/node/2103648096
building=yes dla punktu, jak w powyższym i okolicznych z tej samej zmiany, jest chyba nieprawidłowy?
z tego co wiem mapujemy drogi oddzielnie tylko wtedy, kiedy jest między nimi fizyczna przeszkoda, czy więc na tym skrzyżowaniu nie ma nadmiaru dróg?
http://www.openstreetmap.org/#map=19/52.40733/16.91742
Tego “iksa” bym zlikwidował, reszta może być.
i chyba ten zjazd u góry, tam też nie ma fizycznego oddzielenia, hę?
kawałek na prawo podobna sytuacja:
http://osmapa.pl/#lat=52.40720&lon=16.91953&z=19&m=ma
zostawić, uprościć?
Tak po prawdzie to wysepki traktuję jako fizyczne oddzielenie, więc ja bym zostawił te prawoskręty. Jednak proszę nie traktować mojego podejścia jak wyroczni
W Poznaniu - w kwartale ulic: Warszawska - Krańcowa - Grodzieńska - Termalna: mamy chyba numery działek a nie punkty adresowe?
Rzeczywiście, wygląda na działki
zmapowałem kilka pomników w Poznaniu jako “historic=monument” z racji na to że są to kilkunastometrowe obiekty, jako obszary, i nie wyświetlają się - czy ten tag nie jest renderowany czy to ja zrobiłem coś nieprawidłowo?
http://osmapa.pl/#lat=52.40811&lon=16.91692&z=19&m=ma
http://osmapa.pl/#lat=52.41516&lon=16.93038&z=19&m=ma
Nie są renderowane, ZTCW.
Tu się renderują:
http://osmapa.pl/w/historyczne/?lat=52.40811&lon=16.91692&zoom=18&ol=P
http://osmapa.pl/w/historyczne/?lat=52.41516&lon=16.93038&zoom=18&ol=P
EDIT: i na warstwie MapSurfer
Nie powinno to być historic=memorial? Rozumiałem to dotąd tak, że monument to jest coś w stylu Łuku Triumfalnego, Mauzoleum Lenina albo jakiejś wieży Bismarcka, a pomniki raczej podpadają pod memorial.
+1
Prosiłbym o dodanie relacji (wyspy) Wolin, Karsibór i naprawienie “Polska (ląd)”.
https://www.openstreetmap.org/relation/936128#map=12/53.8702/14.3526
zielony nie zawsze uspakaja…
tutaj ktoś sobie całe osiedle pokrył trawą: http://osmapa.pl/#lat=52.38894&lon=16.98540&z=17&m=ma
a zwykłe usunięcie relacji z jej obszarem powoduje lawinę konfliktów, więc prośba żeby ktoś się tym zajął, bo ja nie mam do tego nerwów
dzięki jakbyś jeszcze wywalił tę część po prawej stronie to byłoby super (ja nie chcę tego robić bo obawiam się że coś niechciący popsuję w tej okolicy)
Słusznie, nie zauważyłem tego, poprawione.
Swoją drogą ktoś się napracował, wycinając w tej trawie te wszystkie budynki - szkoda tylko, że niepotrzebnie.
Czy komuś z was chciałoby się usunąć construction z ronda https://www.openstreetmap.org/way/280020608 ? Wgrałem ślad i to rondo jest znacznie mniejsze.
Moja żona już się przyzwyczaiła do odpałów w stylu objazd ronda 2 razy :-).