Skasowano moją pracę

Zupełnie nieświadomie usunąłem obiekt http://www.openstreetmap.org/way/107876726. Nie potrafię cofnąć tej operacji. Bardzo proszę o pomoc.

Grzegorz

Już zrobione. Użyłem pluginu “undelete” w JOSM. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/Undelete

Dzięki, już dodaję Undelete do swojego JOSM

Co to jest??? Kasować?
http://www.openstreetmap.org/way/181595366
http://www.openstreetmap.org/way/158099879

Ktoś się namęczył i zmapował źródła Wisły (chyba) a ty chcesz zrobić ryziu ryziu? Niech może jakiś lokals się się wypowie?

Ani mi się waż :slight_smile:

Mam taki przypadek:
http://www.openstreetmap.org/changeset/25766641

Węzeł od miesiąca nie jest terenem budowy, a od tygodnia jest po nim puszczony ruch. Kolega Radkitt upiera się, żeby nieudostępnione dla ruchu jezdnie oznaczać jako highway=construction (przy okazji wyrzucając informację o kategorii drogi). Argumenty? Bo OsmAnd może wyznaczy trasę przez zamknięte fragmenty (mimo access=no) i w ogóle może wprowadzać w błąd. Pokazałem mu jak otagowane są inne węzły w Polsce w analogicznym stanie ( Kurów Zachód: http://osm.org/go/0OuOm_GA– Warszawa Południe: http://osm.org/go/0Oystvow Opacz: http://osm.org/go/0OynuiLg Łódź Północ: http://osm.org/go/0OP6b_~c– Poznań Zachód: http://osm.org/go/0M69h5Mt– Poznań Rokietnica: http://osm.org/go/0M7syaKw ) ale się do tych przykładów nie odniósł.

Także ten… proszę o arbitraż :wink:

Ja to robię tak:

  • droga w budowie (czyli nieprzejezdna dla wszystkich oprócz sprzętu budowlanego) - daję highway=construction contruction=
  • droga wybudowana, przejezdna, ale nieoddana jeszcze do ruchu (bo np. kończą znakować) - daję motor_vehicle=no

Czy to rozwiązuje problem?

Czy nieprzejezdna, bo prowadzi donikąd łapie się na drugi przypadek? Jeśli tak, to dla mnie jasne, ale pozostaje jeszcze przekonanie drugiej strony :wink:

Tak.
Oznaczenie jej powoduje wprowadzenie w błąd jadących z Lublina i Warszawy i sugeruje możliwość zrobienia nawrotki w stronę miast z których się przebywa.
Jeszcze droga nie jest oddana. Oddanie nastapi być może przed 2014.11.01.

Zaraz, zaraz. W jaki sposób powoduje “wprowadzenie w błąd”?

Podejrzewam, że koledze chodzi o to, że na niektórych rendererach (w tym w OsmAnd) access=no nie jest w żaden sposób wizualizowany.

[edit]

Na co ja odpowiadam: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tagging_for_the_renderer

Jak jest niedozwolony ruch to raczej access=private (lub access=no).

Bzdura. Access=no może się nadaje tam, gdzie masz tabliczkę “teren budowy, wstęp wzbroniony”, a nie na drogę po której chodzą już piesi i jeżdzą rowerzyści.

PS: Jak → Jeśli

W takim wypadku większość z wyżej wymienionych przeze mnie węzłów wymaga przetagowania, bo access=no tam króluje.

A to źle zrozumiałem - myślałem że chodzi o drogę gdzie ogólnie jest niedozwolony ruch. Choć nie widziałem jeszcze drogi gdzie wpuszczono rowery i konie itp (bicycle=, horse=) a samochody nie “nieoddana jeszcze do ruchu”.

Żeby była jasność, nie mówię o czymś, co jest wyrażone znakami. Mówię raczej o sytuacji jak np. coś, co swego czasu nazywało się to żartobliwie “najdłuższa ścieżka rowerowa w Kielcach”. Chodzi o S74, która była budowana etapami i na tych skończonych odcinkach poruszali się głównie rowerzyści i żadne służby nie robiły z tego powodu problemu.

http://www.openstreetmap.org/user/mariunio30 - usunął 2 istniejące drogi w Lublinie

Napisałem do usera taką wiadomość:

Jednak zapomniałem, że ten user ma własną wizję jakiej jakości powinny być obrysy w OSM. Dostałem od niego odpowiedź:

Czy to jest właściwe podejście: http://www.openstreetmap.org/changeset/26251228#map=13/51.1141/16.8851
Jakby nie było te drogi były już narysowane, ktoś poświęcił czas żeby je narysować (znaleźć projekty, skalibrować, narysować, …).
Oczywiście, że przed 2017 r. te wszystkie projektowane drogi nie byłyby budowane ale dawały dobry pogląd na całość docelowego rozwiązania komunikacyjnego w tym rejonie.
Zawsze chwaliłem i polecałem wielu osobom OSM właśnie za drogi projektowane, ja bym z tego nie rezygnował.