Ja też podjąłem z nim dyskusję o nazwaniu każdej drogi biegnącej przez las jako “droga lesna”, “sciezka lesna”. Ostatecznie nie odpisał więc zakładam że zgodził się z moimi argumentami. O wzgórzach chyba już z nim rozmawiano…
Są jakieś propozycje jak otagować te pagórki (jeśli nie usuwać)? na początek proponuję usunięcie tagu “name” bo nazwa “Wzgórze X” nijak ma się do rzeczywistości.
A co rozumiemy przez „informacje dla grzybiarzy”? Miejsce gdzie rosną piękne prawdziwki? Przecież to najpilniej strzeżona tajemnica każdego grzybiarza, nikt się nie podzieli!
Jeśli chodzi o orientację w lesie to numery oddziałów leśny na mapie + słupki oddziałowe na skrzyżowaniach ich granic to chyba najlepsza możliwość orientacji w terenie. No i w ogóle wszystkie leśne drogi.
No poza kolegą swieze_wiadomosci on się zechciał podzielić.
Jak najbardziej! No ale mamy już sporo takich importów, gdzie oddziały leśne są onaczane jako boundary=forest_compartment plus numer działki leśnej. Słupków oddziałowych zdaje się nie importowano, ale to dobry pomysł. Trzeba by się jednak umówić na sposób ich tagowania.
Nie wydaje mi się, żeby to było konieczne, o ile same granice oddziałów i ich numery są renderowane (no właśnie, są na jakiejś mapie?). Słupek bowiem znajduje się na przecięciu tychże granic z numerem skierowanym w stronę danego oddziału. Dodawanie go wydaje mi się, darujcie brzydkie słowo, redundantne. http://www.bloglesniczego.erys.pl/blog/?p=1&id_blog=3&lang_id=5&id_post=3308
Chyba, że dodawać słupki, a następnie (pół)automatem rysować wg nich oddziały.
Właśnie sprawdziłem, jest totalnie przesunięty w tym miejscu, a “narysowane” budynki są właśnie z Binga, stąd zbieżność występująca na trzecim zdjęciu.
To chyba nie do końca OK - wały są wyniesione w dwie strony, man_made=embankment tylko w jedną. Rozumiem że dorysowałeś/dorysujesz wszędzie drugą brakującą linię?
Zgadza się, to jest uproszczenie. Widziałem, że w Holandii podobnie rysują. Aby dokładnie i do końca było poprawnie, winno być tak jak piszesz: embankment|droga|embankment
Przy czym embankment skierowany w różne strony.
Nie, może w swojej okolicy zrobię tak, ale nie wiem.
Nie wiem skąd wniosek, że błędny, przeczytaj dokładnie wiki. Jest wyraźnie dopuszczone z jednej strony:
Oczywiście po to zrobiłem dwa changesety, żeby ktoś komu się nie podoba zmiana, mógł łatwo wycofać, moich zmian/wałów proszę jednak nie ruszać.
Przy okazji, jeden z dłuższych wałów w Polsce, zmieniłem właśnie na “dwie strony”
Wystąpień tego tagu w naszym kraju i tak jest śladowa ilość w porównaniu do świata, ja osobiście nie rozumiem dlaczego tak mało. To dobry punkt geograficzny.
edit2:
Choć muszę przyznać, że o niebo lepiej to wygląda z dwiema drogami man_made=embankment:
Witam! Jak byście się odnieśli do takiej sytuacji? Gość kopiuje obiekty, usuwa je i wkleja je na nowo, twierdząc, że dokonywał poprawek. Poprawiał nawet drzewa w ten sam sposób, a zapewne nawet ich na oczy nie widział. Z tego co się orientuję to przy poprawdze - przesunięciu obiektu lub też korety jego geomentrii, węzły pozostają pozostają autorstwa tego, kto te węzły utworzył, a obiektowi przypisuje się autorstwo temu, kto dokonał poprawki.
Przyznam szczerze, że jest to irytujące, bo gość poprawia w ten sposób wszystko. Człowiek poświeca swój czas, a gość, który sam nic nie tworzy, “łazi” i dokonuje pseudo poprawek. On nie zrobił tego raz, czy dwa, on tak poprawia całe osiedla. W ten sposób wychodzi na to, że gość sam wyrysował już prawie pół miasta.