Ликбез. Как правильно мапить

Подвійна суцільна - перешкода віртуальна.
Цей факт може бути врахований (і він враховується в комерційно поширюваних геобазах) при прокладуванні маршрутів для спецтранспорту, який в екстренних ситуаціях може на такі перешкоди не зважати. Ніхто ж не проти того що пожежники доїдуть швидше, ігноруючи ПДР?
А от фізичні перешкоди на сьогодні нездоланні навіть спецтранспортом.

але відповідальність за її перетинання цілком реальна :frowning:

Спецтранспорт може ігнорувати багато що:

“3.1. Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи
невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог
розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10-18, 26, 27 та пункту
28.1
Але дорожня розмітка описується у розділі 34.
Тобто, під ті виключення начебто не підпадає.
Однак, про дорожню розмітку згадується у пункті 8.5. А цей пункт належить до 8 розділу, який спецавтомобілі можуть майже цілком ігнорувати.

Я давно в ОСМ при turn restriction-ах та “цеглиниках” з “тарілками” роблю виключення для екстрених служб і громадського транспорту. :wink:

До теми, з життя: http://www.youtube.com/watch?v=zJ-Yf9rPmMM

Сьогодні знову перечитав Святе письмо Правила дорожнього руху.
Прямим текстом там не написано “неможна перетинати подвійну суцільну”, але та заборона складається з двох пунктів у різних розділах:

" 11.4. На дорогах з двостороннім рухом, які мають щонайменше
дві смуги для руху в одному напрямку, забороняється виїжджати на
призначений для зустрічного руху бік дороги. "

" Розділ 34. Частина 1. Горизонтальна розмітка має таке значення: … 1.3 - поділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, які мають чотири і більше смуг руху; "

Тобто, виїжджати на зустрічну смугу неможна, а де та смуга починається - вказує подвійна суцільна розмітка. Взагалі кажучи, навіть за відсутності розмітки заборонено висуватися на зустрічну смугу. Але якщо розмітки немає, неможна чітко сказати, що водій виїхав на зустрічну смугу та чітко вказати кількість смуг.

Ну і стосовно водіїв спецавтомобілів: оскільки вони “виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог… 10-18…”, то вони таки можуть ігнорувати 11.4 та перетинати подвійну суцільну.

Двойная сплошная отличается от одинарной лишь количеством полос на данном участке дороги. С точки зрения “пересечь” никакой разницы нет.

Практика обращать внимание на физические разделители, а не на разметку исходит из того, что по дороге может двигаться также спецтехника, т/с с проблесковыми маячками и т.п. Т.е. те, кто может отступать от ПДД.
Поэтому выбор между одной либо двумя линиями диктуется тем, можно ли физически переехать с одной стороны на другую, без учета ПДД.

К вопросу о двухвейности дорог.

Вот тут человек нарисовал островки безопасности с бордюрами. http://www.openstreetmap.org/browse/way/195426616
Получается, что дорога то ли упирается в бордюр, то ли перепрыгивает через него.
И как такое правильно изобразить?

Не, ну я понимаю, что OSM - это не PTV Vision Vissim, и каждую дорогу делать двухвейной не нужно. Но, может, нужно как-то разделять дорогу на таких островках?

либо рисовать всю геометрию дороги с area=yes (на данном этапе развития карты, имхо, излишне. а может, даже и вредно), либо вырождать такие барьеры в точки (лучше соответствует общему уровню детализации карты + в вики barrier=block является именно точечной преградой)

Я би в цьому випадку дійсно наніс би дві односторонні дороги на цьому відрізку. Якіхось бар’єрів я на супутниковому знімку не побачив. Якщо там просто підвищення, то треба або інший тег використовувати, або прибрати ці лінії, або зробити загальну площу з highway=pedestrian + area=yes.

хороший довідник як позначати POI: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=19286

Може його якось помержити в http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:How_to_map_a?

Небольшой вопрос:
Размер тега в байтах/символах как то ограничен? И если ограничен, то каким значением?

http://i064.radikal.ru/1301/e8/f30733793071.png
может в шапку добавить как рисовать сложные домики?

И тег и значение ограничены 255 Unicode символами (не байт). Используется UTF-8. Читать тут.

_sev
Спасибо большое.

После вопроса новичка по Харьковской области возникло сомнение насчёт огородов.
Обычно в деревне территория деревни поделена на участки. Каждый участок принадлежит какой-то семье. Участок обнесен забором. На участке, обычно со стороны улицы, выстроен дом, гараж, сараи. А дальше в пределах участка идёт свой огород, может быть маленький садик. И так почти на каждом участке. Получается, что вдоль дороги рядами идут домики, а за домиками рядами идут огороды.
Вопрос: каким landuse это всё обозначить:
Варианты:
а) каждый участок обозначаем полигоном landuse=residential вместе с огородом, садом.
б) отмечаем весь квартал полигоном landuse=residential вместе с огородами, садами, не разделяя на участки
в) отмечаем полигоном landuse=residential только застроенную территорию участков, а огороды не отмечаем
г) отмечаем полигоном landuse=residential только застроенную территорию участков, а огороды отмечаем как landuse=allotments
И ещё: надо ли рисовать заборы вокруг участков (barrier=fence, wall)? Я пока отмечаю заборы только у отдельно расположенных участков. Или если забор сильно далеко от построек (чтобы было видно, что дорога идёт вдоль забора).

dimonster
Я делаю в основном по г) но тоже не уверен что это верно. Зато наглядно.
ИМХО заборы рисовать стоит.

Как правило, тег landuse=allotments используется для обозначения земельных участков, которые находятся за пределами жилой застройки. Огороды, которые являются частью придомовой территории, как правило, отдельно обозначать не стоит. Заборы, если их видно на снимках, либо точно известно где они находятся лучше отмечать.
лучше использовать этот вариант

посмотрите на русском форуме, там есть тема про то как, и стоит ли, отмечать отдельные участки.

Як позначати на картi хутори?

Обвести полігоном.
Додати тег name=* з назвою.
Далі в залежності від того що ви вкладаєте в поняття хутір:
1)якщо хутір як окреме маленьке селище - додати тег place=hamlet. (Але такі вже ніби всі нанесені). Додати тег landuse=residential.
2)якщо хутір як кілька будинків, в яких постійно живуть люди, десь далеко від основної частини села - додати тег place=isolated_dwelling. Додати тег landuse=residential.
3)якщо хутір як просто місцевість, де ніхто постійно не проживає - додати тег place=locality.