Крим, name, name:uk, name:ru

В російській гілці є такий користувача TarzanASG — генератор ідей (тут без образ, він дійсно вносить багато різних пропозицій щодо створення на основі ОСМ різноманітних сервісів), але створюючи пропозиції він апелює до тих, хто їх може втілити в життя, так як сам він необізнаний у програмуванні і т.і. Є інші учасники, які дійсно створюють на основі ОСМ певні сервіси та поліпшення для інших учасників. Особисто від мене велика подяка Upliner`у, Котярі, Hind та іншим (всіх сходу не згадаю) за їх технологічний внесок в розвиток ОСМ. Отже постійне звернення TarzanASG до спільноти з пропозицією створити новий сервіс вже викликають негативні почуття бо вони стають схожими на троллінг («пустив півня» і сховався). Тож якщо ви щось пропонуєте — пропонуйте не лише наміри, а й власну технічну реалізацію цих намірів. Без неї ваші наміри та пропозиції лишаються лише словами, які не втіляться у реальні справи.

[quote=Vort]есть несколько вариантов:

  1. на территории Украины во все name теги заносить украинские названия [color=#888](активен в данный момент)[/color]
  2. выяснить какой язык на какой территории преимущественно используется и заносить в name локальное название (как-то так)
  3. не регулировать язык name тега, ограничиться формулировкой “локальный/местный”
  4. придумать и реализовать многоязыковую поддержку на главной OSM

если сравнить все варианты, то будет видно что принятое в данный момент решение не так уж и плохо
лучше всего, конечно, многоязыковая поддержка. но для её реализации сил сообщества недостаточно[/quote]

Дозволю собі зробити резюме із слів Vort

  1. на территории Украины во все name теги заносить украинские названия [color=#888](активен в данный момент)[/color], …до прийняття нової Угоди, що до використання різних мов в тезі name=* не території України.

  2. Зацікавленим особам розробити propsal (пропозицію), щодо нової Угоди та винести її на голосування у вікі.

Я раніше теж міняв name з російського на український, де це було очевидно. Але з часом я зрозумів, що в нашій країні ця робота потребує дуже великих зусиль, щоб переконати інших користувачів, які записують назви на російській мові. Проти аргументу “так зручніше для мене і людей” нічого не допомагає. Я не знаю на якій мові висять таблички з назвами вулиць в Криму (можливо на українській) але для іноземців було б зручно бачити на карті ті ж самі символи, що і на вулиці.
Зараз я не міняю назву з російської на українську, якщо ця інформація була додана першою. Якщо в name занесено одразу дві назви, то російську я переміщаю в name:ru, а українську залишаю в name і name:uk. Рахую, що це оптимальна стратегія на даний момент, до того часу поки не з’явиться можливість вибору мови.
Пропоную і іншим учасникам поки що діяти таким чином, також в тих регіонах де розмовляють переважно російською мовою. Адже хтось вніс назви на українській, бо йому було так зручніше, або він думав, що так правильно. Якщо дуже хочеться змінити мову назви, я б спочатку зв’язався з автором першої правки і постарався його переконати.
Звичайно ОСМ вільний проект, і кожен може вносити ті дані, які здаються йому корисними, а об’єкти самі по собі не “належать” автору правки. Але з поваги я б спочатку питав, перш ніж робити такі спірні правки.

Вставлю трохи свого IMHO.
Дана тема взагалі виникла через те, що люди не розуміють, чим являється OpenStreetMap.
Зайшли на сайт www.openstreetmap.org, побачили карту (чи мапу - кому як подобається) та що в ній можна креслити - ура, вперед переробляти її під своє розуміння.
Думаю, вони або недочитали, або не до кінця усвідомили, що

(цитата з http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Main_Page, виділення моє).
Тобто, ми не просто креслимо карти. Ми вносимо зміни до глобальної бази географічних даних. Як програміст, по своїй діяльності пов’язаний з роботою із базами даних, знаю, що цінність бази напряму залежить від того, чи забезпечує система єдині для всіх користувачів правила вводу та обробки інформації. Якщо забезпечує (байдуже як - чи то жорсткою програмною логікою, чи як в OSM домовленостями), тоді це база даних. Якщо ні - це, м’яко кажучи, набір символів.
Тов. Vort, мабуть не усвідомив, що те що видно на www.openstreetmap.org - це не “головний сайт”, це просто демонстрація одного з небагатьох можливих застосувань використання загальнодоступної відкритої бази географічних даних. Те, що вона ще недосконала - не привід до тегування під конкретний рендерер.
Питання в тому чим буде вибірка даних з OSM в межах нашої держави - базою даних чи набором символів.

для автоматической обработки наиболее пригодны теги name:xx
как так - брать с базы название и не знать его языка? нее )
name же - это как раз именно то, что будет рисоваться

так что смена name больше всего влияет как раз на результат рендера
кому интересно качество базы - может позаботиться о корректном заполнении :ru, :uk и :en

так і було, _sevbot підставляє значення name у name:uk та транслітерує для name:en, хоча б з огляду на це, не варто ламати існуючої схеми.

Есть очень важное правило, которое нужно бы вывесить большими красными буквами на главной странице osm.org, но этого почему-то до сих пор не сделали.

Правило: Наполняя карту не нужно ориентироваться на конкретный рендерер. Нужно добавлять максимально точную информацию, придерживаясь некоторых правил и договоренностей, чтобы информация была консистентна.

Не единичны случаи, когда люди, только что пришедшие в OSM, обладая светлыми идеями, которые им кажутся безусловно правильными, рьяно воплощают их, игнорируя существующие правила и договорённости, появившиеся не вчера и не с неба свалившиеся.

Если вы считаете, что какие-то правила или договорённости в данный момент не актуальны или несовершенны - предложите лучший вариант, аргументируйте, и, если ваши аргументы будут убедительны и перевесят контрагрументы, правила и договорённости поменяются. Но рубить сплеча не стоит.

Я, например, могу быть не согласен с некоторыми пунктами классификации дорог. Но я не бегу менять highway=primary на highway=trunk просто потому, что по моему мнению зеленые дороги на карте видно лучше, чем красные.

Позволю себе вставить коммент.

Писать в name названия по-русски для Крыма - очень в духе OSM, поскольку следует принципу “truth on the ground”. И наоборот, удаление русских названий из name можно трактовать как некую степень вандализма, поскольку это есть нарушение принципа “truth on the ground”

Для розрядки, стосовно тези “truth on the ground”:
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=9958
:wink:

Не погоджусь, томущо де вона та truth? У Маріуполі є така дивна вулиця Грецька, але таблички, що то Грецька лише на початку та на кінці вулиці та на Грецькій лікарні. А так вона “Карла Маркса” :slight_smile: Вот вам і truth.

Lindroid, rsh

Так любой принцип можно довести до абсурда. А если на доме написано слово из трёх букв? :slight_smile:

Я считаю, что писать названия улиц в name по-украински для Крыма - это создание виртуального мира. Нет в Крыму названий улиц по-украински.

А вот для названий населённых пунктов в Крыму я скорее склоняюсь к украинскому языку.

Было все как раз наоборот, в name были заменены украинские названия на русские!

Это не стыкуется с принятыми для Украины соглашениями.

Опять же, одно из основных правил в ОСМ - “не рисуйте под рендер”, почему уважаемый vvoovv не сказал о нем?

UPD. О “truth on the ground” можно говорить тогда, когда поддерживается в течение довольно продолжительного времени определенный порядок. А так как мы уже 20 лет как живем в эпоху перемен, то “on the ground” чего только не встретишь %-). Поэтому этот принцып не всегда применим, особенно в Украине (тем более в Крыму и восточных областях, которые были русифицированы во времена СССР)

рисование под рендер вредно лишь тем, что может нарушить логическую согласованность данных базы
я не знаю из-за чего этот принцип стал таким популярным - как по мне, это больше защита от дурака
но это обсуждение слабо коррелирует с данной темой, поэтому не стоит его особо развивать

могу лишь сказать что база сама по себе никому не нужна
у базы всегда будут потребители - то, ради чего всё и затевалось
и не учитывать их особенности при планировании формата базы - просто глупо

Припливли…
Ще раз:
1. OSM - це саме БАЗА географічних даних.
2. www.openstreetmap.org - це лише один з десятків способів її використання. І враховувати тільки його одного - справді “просто глупо”.
Якщо база не цікавить, чому б її не чіпати і просто не малювати в програмі типу Paint? Або в альтернативних сервісах, які не дають можливості користуватися базою - якраз для тих, кому вона не цікава?

конечно, надо учитывать особенности всех пользователей данных базы (насколько это возможно)
если есть конфликты - не трогать ничего и думать над лучшей моделью
если же конфликтов нет - то как раз менять (для достижения наилучшей совместимости)

Вы сами все сказали дальше можно и не комментировать.

После это база данных превращается в помойку не известно чего.

Так как ОСМ это прежде всего база данных, я бы рекомендовал отдельным товарищам изучить хотя бы основные принципы управления базами данных (в особенности ГИС-БД). Если понятие “нормализация данных” (в контексте СУБД) для вас не знакомо - предметного разговора не получится. Жаль.

+1

ок, поконкретнее:
у каких клиентов базы данных какие возникнут проблемы от замены в name теге ру<->укр названий (при прочих равных условиях)?

Ну, ладно, по тролили и хватит!

Забавно, XAN_ua сегодня ночью таки перекрасил часть primary в trunk. Причем часть перекрашиваний весьма спорна. Не знаю что и думать.

Абсолютно солидарен с этими ответами.

Про тех, кто пишет про БД: замены name туда-обратно укр/рус/укр ни на что не влияют. Я же украинские названия не удалял:)

П.С. В общем, глядя, на не очень лепую, но рьяную защиту украинского отображения русских названий, понял, что до трезвости, наверное, большинства голов ОСМ-писателей Украины ещё далеко. (Это ж вот так воссоединимся с Россией и Белоруссией, и на Западе будем всё по-русски, а глядишь и по белорусски писать))) На справедливые обсуждения и решения тут пока рано надеяться, но авось сиё произойдёт когда-нибудь! :wink: