Wanneer wordt high=pedestrian precies gebruikt in een binnenstad.
In Venlo is er voetgangersgebied waarbij de straten gemarkeerd zijn met een rond blauw bord met voetgangers.
In deze straten mag je alleen met fiets komen buiten de winkeltijden (dit staat onder het blauwe bord vermeld).
Daarnaast is er een gedeelte van de binnenstad afgesloten met palen of andere obstakels die in de straat verzonken kunnen worden.
Op deze plaatsen staan er vekeerslichten een algemeen verbodsbord, met fietsers als uitzondering (en bevoorradingsverkeer op bepaalde tijdstippen).
Voorbeelden :
Parade : verbodsbord, uitg. fietsers.
http://maps.google.nl/maps?q=venlo&hl=nl&ll=51.367531,6.170863&spn=0.000559,0.00284&sll=51.361277,6.186333&sspn=0.157779,0.363579&hnear=Venlo,+Limburg&t=m&z=19&layer=c&cbll=51.367531,6.170863&panoid=esOc8Cae1d8eB63wxnwFVQ&cbp=11,335.2,0,0
Een aantal van deze straten zijn als highway=pedestrian getagd (dit stamt uit de AND import lijkt het).
Zelf heb ik hier bij een aantal straten bicycle=yes toegevoegd.
Andere straten die voor het normale autoverkeer afgesloten zijn (bv. de Jodenstraat) zijn niet als highway=pedestrian getagd, maar als residential of unclassified.
Alleen door de barriere op de kaart zie je dat er geen normaal toegang is voor auto’s.
Wat is nu de beste manier om de straten zonder blauw voetgangerszone bord te taggen?