Для мапінгу торотуарів, та взагалі для уточнення положення шляхів, крім GPS-треків можна використовувати шари, які надаються Strava.
Це дані, зібрані користувачами Strava під час пробіжок та велоподорожей. Вони наявні в JOSM в переліку доступних шарів. Знайдіть їх та активуйте.
Або сопіюйте посилання звідси
відповідно cycling - велоподорожі; running - пробіжки; both - велоподорожі та пробіжки разом
Ви можете міняти колір треків від color1 до color7, це допоможе вам відрізняти треки різних типів. (задайте наприклад для бігунів - color2, для велосипедистів color5)
Не забувайте, що велосипедисти рухаються обабіч доріг, тож і їх треки будуть проходити не по середині, а по боках дороги.
Мені от цікаво, на цій світлині - тут тротуар праворуч (sidewalk=right) якщо прямувати з цього боку вулиці. А якщо з іншого боку дивитись???
Це залежить від нумерації вздовж вулиці? Чи може якийсь інший фактор впливає на це? А якщо нумерація невідома? …чи?
Во многих странах (включая большую часть Европы) тротуары, обычно, есть у всех дорог в жилых районах кроме тех, что непосредственно отмечены иначе (тегом footway=no). (из вражеской вики)
Конечно, основная дискуссия идет тут https://help.openstreetmap.org/questions/1236/should-i-map-sidewalks
Наскільки я розумію то sidewalk це “мінітротуарчики” якими окантовані майже всі дороги, зазвичай вони шириною до 40см. highway=footway це суто ділянка для пішоходів, яка будувалась окремо і спеціально для них. Дискусії можуть бути тільки за ширину і за лінію розмежування між footway та sidewalk.
От наприклад як на панорамі - https://maps.yandex.ua/-/CVg2UFK~
Зліва: був sidewalk, потім взагалі не стало.
Справа: sidewalk 30см до стовпів, а далі 4хметровий footway? Чи 4,3 метровий sidewalk?
А ось однозначний приклад: https://maps.yandex.ua/-/CVg2URom
Явно видно(зліва-направо) highway=footway, потім landuse=grass, потім highway=secondary + sidewalk=both
трохи спірна картинка чеснокажучи. Який сенс в окремій лінії справа - неясно. Якщо б за “ціпками” то цілком логічно, що до ціпків це sidewalk дороги, а після - тротуар.
Все пешеходные дорожки по возможности обозначать отдельно от трасс (желательный уровень детализации)
Пешеходные дорожки, идущие вдоль трассы и ничем от неё не отделённые - однозначно sidewalk
Пешеходные дорожки вдоль трассы, отделённые от неё газоном или линией деревьев - на усмотрение рисующего (я обычно обозначаю как sidewalk, если для меня субъективно тротуар расположен “достаточно близко” к дороге).
Пешеходные дорожки в отдалении от трасс (отделённые сквером, внутри парка, микрорайона) - однозначно обычный footway.
Так тут вопрос не в highway=footway + footway=sidewalk против обычных highway=footway, а в highway=footway + footway=sidewalk против highway=* + sidewalk=*