Я в курсі цієї позції, іншими словами place села це - мультиполігон landuse=residental/industrial. Але є кілька нестковок.
Чому для міста і села різні правила позначення кордонів? Для міста ліси, лісопарки та городні товариства включаємо в межі, а в селі ні.
Сільраді нічого не заважає завтра змінити цільове призначення ділянки підконтрольної території і дозволити будувати там буднки, комерційні/промслові обєкти.
Є велика кількість сіл, де всі підкотрольні landuse=residental утворюють мультполігон з десятками полігонів розділених кілометрами полів/пасовиськ/лісів.
Як бути з АЗС, готелями, кафешками, вітроелектростанціями…, які відділені від центрів компактної забудови? Обводити їх мікро-полігонами і включати в загальний мультиполігон села?
dudka правий, що більшість сіл мають компактнй центр забудови навколо якого йдуть поля/ліси. Але тут не без виключень. Змішування понять присутнє і в пропонованій вами схемі. landuse=residental/industrial - це не межа села (по анології з межею міста) - це лише межа компактної забудови.
В кадастровій мапі були присутні ще й зони, на які ділились сільради. На жаль, їх сайт зараз закритий і неможливо витягти повторно ті дані. Можливо юзати їх, як межі сіл в середині сільрад? Хоча точно памятаю, що ті зони захоплювали не лише центри компактної забудови, а й поля.
З тою Лісною всі помиляються на мапах. Позначають лісну дорогу (яку зробив собі Дубневич додому) вулицею Лісна.
Скрипника теж шедевр. Зліва будинки Скрипника(Львів), а зправа - Лісна (Зубра).
Конфлікт буде до поглинання Зубри.
Немає різних правил. Є різна доступність даних, бо для сіл генпланів в нас не публікують :). Якщо ти знаєш де проходить кордон села, вперед, відмічай його.
Я б то з’єднав докупи. Бо основна ціль полігону place – адресація. А пасовиська зазвичай належать сільраді. Таких “розірваних” сіл в нас не дуже багато, як на мою думку.
Я б на них окремо ставив addr:city (addr:village не існує)
От мені чомусь здається, що межа сільради з одним селом - це і є межа села. Цікаво було б почути думки спеціалістів, хто працює у цій галузі.
Мається на увазі генералізувати мультиполігон у полігон, долучити до мультиполігону ще й поля аби вийшов лише один полігон?
А сенс? Чому робити виняток для цих обєктів якщо вони включені в загальну схему адресації? Не кажучі вже про те, що важковато робити адресацію, коли в одному районі може бути кілька одноіменних сіл.
Загалом підведу підсумки. Потрібна консультація спеціалістів. Ділянки з яким цільовим статусом включаються у межі села? І як відбувається поділ на села всередині сільрад?
Юзай мій shp-файл, на який я публікував посилання вище. Це зручніше і більш точніше за ручне обведення по растру. Найголовніше, ти можеш просто скопіювати геометрію з шейп-шару і вставити його в OSM-шар.
останнім часом у декількох областях бачу таке - OSM Inspector | Geofabrik Tools
Так розумію, що перетягують границі не відєднюючи їхвід інших об’єктів.
Гм. Это я накосячил, пойду исправлять. На самом деле сливать виртуальный объект (границу) с физическим (лесом) это слегка неверно. Лес и вырубить могут.
О, це добре. нарешті кордони областей, районів та населених пунктів можна буде уточнити. Чи ні?
А то в нас навіть державні кордони не співпадають з реальними.
Нагадайте, будь ласка, що офіційно можна брати з кадастра? Цікавлять межі земельних ділянок, але не самі межі, а простір між ними (де проходять дороги) - в сукупності з Я-панорамами можна добре мапити положення доріг (а то супутника ніяк не дочекаюся).
А як його підключити до ДЖОСМа?
Ось, наприклад, маємо посилання на тайл типу http://212.26.144.110/tile2/orto_10000/14/9832/10857.jpg
Я здогадався, що
http:// - протокол
212.26.144.110 - айпішник сервера
/tile2/orto_10000 - папка на сервері, де лежать тайли
14 - зум
9832/10857 - умовні координати x y (свої на кожному рівні зума)
Причому x збільшується з заходу на схід, а y збільшується з півдня на північ.