Спробував нанести межі сільрад по публічному кадастру у Львівській області. Виявив кілька цікавих особливостей:
Кордон Львова, що я наносив по генплану, по ходу, невірний. Зявився дублікат вулиць (Лісова вулиця). По даним кадастра дублікат знаходиться в селі Зубра. Загалом, тепер я більш схильний довіряти кадастровій мапі, ніж генпланам. Хоча і в даних кадастрової мапи також дуже багато підозрілих моментів.
Поточні кордони районів були нанесені невірно і захоплюали чужі села. Що не дивно.
У районах можуть існувати одноіменні села, які по КОАТУУ називаються інакше (додається префікс). Наприклад, у Дрогобицькому районі є:
Бистриця / Бистриця-Гірська та Довге / Довге-Гірське. Чи є сенс перейменовувати НП аби вони співпадали з КОАТУУ?
В БД ОСМ наявні мертві села (не лише зона відчуження - є такі і у Львівській області). Що з ними робити? Міняти place на suburb чи краще ввести додатковий тег, який би вказував на покинутість?
Для усіх сільрад я вказував теги place=village і name=назва адміністративного центру НП. Ця модель прекрасно вписується, якщо в сільраді лише одне село. Якщо їх кілька починаються проблеми. Не знаю що робити, переіменовувати всі сільради по шаблону “Блаблаєвська Сільська Рада”? Але тоді необхідно видаляти тег place з кордону і створювати всередені полігону сільради полігони сіл. Для сільрад лише з одним селом цього явно не варто робити, адже виявлені десятки прикладів відсутності єдиного центру забудови - поодинокі будинки можуть бути розкидані по усій території сільради. Обводити кожний будинок і додавати його у мультиполігон place=village - дико. Але інакшого способу побороти конфлікт я не бачу. name НП має співпадати з name кордону НП. Як добитись цього і зберігти шаблон “Блаблаєвська Сільська Рада” невідомо.
здається, сільрада це об"єкт ієрархії admin_level=, а самі села - place=. в одних випадках це може бути полігон з обома тегами, в інших - вкладені
але так як у нас все ще нема чіткого розділення admin_level, треба думати
Нікому не вір, а сам перевір :). В нас у Харкові за новою схемою кордонів міста шматок Пісочина перенесено до Харкова “по живому м’ясу”. Уяви: на твоєму подвір’ї будинок у Харкові, а сарай у Пісочині.
На мою думку, треба переіменовувати. Інакше не буде працювати адресний пошук по тих селах. До речі, яка назва є офіційною: “Бистриця-Гірська” чи “Бистриця” ?
suburb - це частина міста. Колишнє село, яке стало частиною міста. В Росії застосовують place=locality
Ще є тег abandoned=yes
Я живу у місті. Трохи не розумію проблеми.
На мою думку: є село, є будинки, є територія, є сільрада. Обводимо територію кордоном, малюємо будинки, малюємо забудовані ділянки landuse=residential.
Чи у вас така ситуація, що є село Іванове, село Петрове, село Сидорове, а сільрада на всіх одна?
Ну звичайно, кілька малих сіл і одна сільрада. Це не лише у нас так. У Харківській області так само. Або ж одна міськрада, в котру входить кілька міст + кілька сіл. З містами просто. А от з селами трабл. Часто просто не існує єдиного полігону забудови. Замість цього десятки чи навіть сотні (дивлячись як рахувати) локальних центрів, які необхідно пообводити полігонами і обєднати в один мультиполігон.
3.Назви сіл краще дивитися на http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/a002. В КОАТУУ присутні сотні помилок. На rada.gov.ua зустрічав тільки одну - Мостиська Другі, десь біля Львову.
В Дрогобицькому районі зробили логічно. Але в інших районах є й справді одноіменні. Зустрічав навіть таке, що поруч два окремі н.п. з однаковими назвами. Не пам’ятаю де.
4.Якщо є залишки життєдіяльності людини(будинки, стара ферма) - place=village/hamlet + abandoned=yes. Прип’ять - place=town, abandoned=yes. Більш немає покинутих міст.
place=locality - це зовсім не про н/п, це про іменовані місцевості, наприклад урочища, полонини тощо
place=suburb - тільки для іменованих місцевостей в межах великих міст/сіл. Зазвичай це назви колишніх сіл включених до більших н.п
5.Треба думати/обговорювати. Я за те щоб розділяти place і admin-кордони.
Наприклад Фастів
місто http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2533208
але адмінкордони ширші http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2533207
Я власне і взявся за це аби глянути на практиці, як краще тегувати admin_level. Мені видається, що не суть важливо під яким номером стоїть admin_level (це лише товщина лінії при рендерінгу).
За КОАТУУ для одних сутностей, різні рівні класифікації. Аби розділяти міські адміністративні райони, сільради і міськради треба вводити додаткові значення для тегу place . По аналогії з city, town, village, district, city_district.
Ось тут і проблема. В одних випадках кордон села співпадає з кордоном сільради, в іншому ні. Ну і відповідно конфлікти з name. У сутності village name адмінцентра має співпадати з name кордону. На практиці цього добитись видається неможливим
place - по забудові, по дорожнім знакам. В гірських районах, де село розмите - нехай співпадає з сільрадою. В негірських районах теж є “розмиті села”? Одиничні об’єкти(заправки, фабрики?) можуть мати власний addr:city і бути при цьому за межами відповідного place=*.
Зовсім-зовсім нічого не залишилося? А що ж тоді називається Копачами?
Не дуже хочеться видаляти. Все ж комусь може бути цікавим (хоча б як територія) - на інших мапах село лишили. Та й знаки на дорозі ще стоять, які межі села показують.
Власне! Сільрада ніяк не place, place – це населений пункт. Це різні сутності, place – фізична, у більшості випадків опріділяється по забудові, а boundary – це логічна сутність, у пріроді може ніяк не бути позначеною.
Те, що 2009-го року було вивантажено межі сіл (дуже застарілі) як boundary=administrative, admin_level=8, не зовсім вірно. Ці полігони по своїй більшості насамперед place, тож колі доходять руки, я на них проставляю place=village, place_name=Назва.