Коли оновлять Мапнік — «велика таємниця» (так казав герой фільму «Закоханий Шекспір»).
А от на поточний момент єдиним відомим мені ресурсом, що підтримує area:highway, є — чепецк.net. Оновлюється він досить повільно (мабуть йому не вистачає обчислювальний потужностей для рендерінгу), але це краще ніж нічого
Усім приміт. Я тут новенький. Таке питання: як створити туель (коли дорога проходить крізь будинок)?
Використовую JOSM (до речі, може порекомендуєте якісь специфічні налаштування абощо, щоб працювати було ще зручніше?).
Кто знает, возможно ли сделать так для осм карт, что бы на поисковый запрос “карта Одессы” предлагалась ссылка, конкретно на регион Одессы осм карты? Предусмотрены ли в осм мета-теги для городов, стран, сёл?
Таке питання.
Якщо в мене з поряд із ділянкою landuse, яку я редагую, знаходиться інша ділянка landuse, то можна з’єднувати їх точки, щоб утворився єдиний кордон, чи між ними повинен залищатися якийсь проміжок?
Ось приклад https://b.tile.openstreetmap.org/18/155390/89951.png
з лівої сторони industrial, а з правої - residential; тут вони з’єднані.
з,єднувати можно тільки через відношення - мультиполігони. А так ні.
Відштовхуйтесь від валідатору спершу. Я так робив, коли не знав. Робив помилки і натискав “завантажити на сервер” і всі мої помилки валідатор показував.
Цікаво… Я от з’єднував два полігони (по кордоні спільними точками) газон та парк і валідатором перевіряв і при заливанні ніяких попереджень не було. Я щось зробив не так? (зміни ось тут: https://www.openstreetmap.org/#map=19/50.27924/24.64438))
І ще запитанн: якщо парк від вулиці відділяє лише тротуар (який прилягає до самої вулиці) то чи повинен тротуар якось позначатись, чи парк повинен з’єднуватись із точками самої вулиці?
Можливо хтось має трішки часу, щоб поглянути чи правильно я маплю (по тих об’єктах які я додавав, за згаданим вище посиланням)?
UkrainianZombie, якщо ділянки дійсно прилягають одна до одної то можна використовувати спільні точки. Obertun Alexander не зовсім правий. Мультиполігони не обовязково використовувати, але зручно коли спільна межа досить довга, наприклад як тут.
Bohdan Kuts, тротуар який прилягає до самої вулиці не рекомендується позначати взагалі, краще для вулиці додати тег sidewalk. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:sidewalk
Якщо ж тротуар відділений від дороги то для тротуару слід використовувати теги highway=footway i footway=sidewalk http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:footway%3Dsidewalk
В жодному разі парк не повинен з’єднуватися з точками дороги чи тротуару.
Зрозуміло. А якщо ці ділянки мають різні основні теги, наприклад я редагую берегову лінію, і в одній точці маю три ділянки - natural=water, leisure=park та natural=beach - то всі три можуть мати спільний кордон? Ось це правильно https://b.tile.openstreetmap.org/19/310815/179926.png ? Бо я дивився на приклади в інших місцях, маппери роблять двома різними способами - залишаючи “пусту” лінію вздовж узбережжя, або створюючи єдиний кордон із спільних точок.
Ще одне питання:
Як треба мапити зелені насадження у місті, якщо вони не є парком, газоном чи засадженним полем? Наприклад, на дуже малій ділянці росте трава, стоїть десяток дерев, лежить купка піску, і все це на 100 метрах квадратних. Чи доцільно кожен із цих елементів обводити, та назначати теги “ліс” до дерев, “трава” до трави, “пісок” до піску? Виходить якось дуже розмальовано https://a.tile.openstreetmap.org/17/77707/44981.png