Nie tylko Ty masz ten problem Ja też czasami drapię się po głowie, zastanawiając się jak rozdzielić. Generalnie staram się stosować zasadę “przedłużenia osi” i łączę tam gdzie wypada przecięcie, ale na wiki chyba zalecają jeszcze późniejsze rozdzielanie.
Chyba tak, nie widzę tam żadnych błędów. Na ten moment jest ok, ale gdy dobudują północne przedłużenie ul. Królewskiego to trzeba będzie tam poprawić, bo widzę tam “ślepe” pasy itp.
Tak, to po wybudowaniu dalszego odcinka trasy będzie konieczne, ale to dopiero za parę lat
Nie wiem dlaczego zmieniłeś część ul. Łącznej z residential na tertiary. Znam to miejsce doskonale i wg mnie to błąd, cała ul. Łączna to residential. Co Ty na to?
nieco wcześniejsze rozdzielenie daje w efekcie wczesniej wygenerowaną informację głosową o manewrze w systemach nawigacji. Drugi aspekt to planowane w różnych miejscach renderowanie mapy z uwzględnieniem ilości pasów jezdni.
eby to dobrze wychodziło potrzeba przejściówek gdzie liczba pasów się zmienia np z dwóch na trzy.
Cześć. Mam pewien kłopot z tagowaniem pasów? zatok? dla autobusów. Co sądzicie czy tutaj http://osm.org/go/0Ngim1pi0–?m= odcinek gdzie zatrzymują się autobusy tagować jako 3 lanes z tagami bus:lanes=yes|yes|designated lanes:bus=1 motor_vehicle:lanes=yes|yes|no czy tylko 2 pasy? Podobnie sytuacja po przeciwnej stronie jezdni.
Albo tutaj http://osm.org/go/0NgiloJ~5–?m= czy to tylko zatoka czy oddzielny pas dla autobusów? Co sądzicie?
Pierwsze określa liczbę, drugie access. Poza tym lepiej użyć PSV - zakładam, że to zatoka komunikacji miejskiej. BUS implikuje również autobusy turystyczne oraz taxi (chociaż dla turystycznych powstał nowy tag).
Ja osobiście nie robię tak, nie widzę celu oznaczenia zatoki jako pasa jezdni. No chyba, że to pas po którym autobus również się porusza.
Tak, to prawda, i świetnie to wygląda, jednak przydała by się wizualizacja pokazująca na odrębnej warstwie np. w kolorze czerwonym wszystkie drogi pozbawione tego tagu. Wtedy łatwiej by było identyfikować “dziewicze” obszary.
Teraz trzeba zoomować by zobaczyć które drogi są tak otagowane a które nie.
Warstwę podzielił bym w ten sposób, by można było włączyć określoną klasę dróg. W pierwszej kolejności powinniśmy mieć zrobione wszystkie motorway, trunk, primary, secondary potem tertiary , plus dla tych dróg wszystkie elementy typu _link.
Napisałeś “dziewicze obszary” i to oddaje na razie kierunek działania potencjalnych mapujących:pl. Skoro już w mieście są jakieś pasy, to jest szansa, że ktoś swoją pracę będzie kontynuował. Zmierzam do tego, że najlepiej wybrać miasto, które w ogóle nie ma pasów. Wczoraj tak kilka wprowadziłem. Problemem może być tylko kiepski podkład.
Przykładowe warstwy, o których wspominasz mam na innej wizualizacji http://osmapa.pl/w/drogowe/?lat=53.12885&lon=23.14853&zoom=11&ol=ED. Rozumiem, że dodanie ich (na razie) do w/pasy mogłoby pomóc? Docelowo, lepiej byłoby gdyby działały jak piszesz - pokazywały drogi bez turn:lanes.
Widziałem kiedyś taką statystykę pokazującą ilu mapowiczy na 100.000 mieszkańców przypada w danym kraju.
I tutaj nie byliśmy wcale w czołówce.
To, że mamy tak dobre rezultaty i jesteśmy w czołówce OSM zawdzięczamy właśnie narzędziom takim jak Twoje Marimil,