Nie wiem czy to dobra idea, ale fajnie by by?o, gdyby w przysz?o?ci dla regionów / miast powsta?y osobne tematy z informacjami nt. aktualizacji W ka?d? ?rod? s? aktualizowane rendery Mapnik (domy?lny wygl?d mapy na stronie g?ównej OSM). Mo?na by z grubsza pisa? co nowego si? pojawi w tym tygodniu.
Tak wi?c zaczynam temat o Szczecinie. Od poprzedniej aktualizacji pojawi? si?:
droga Mierzyn → Stobno;
kilka ulic na Gumie?cach (mi?dzy Ku S?o?cu a Europejsk?);
-Przerobi?em wszystkie linie tramwajowe na relacje. Mam nadziej?, ?e tak to powinno wygl?da?
-Dorysowa?em lini? tramwajow? dworzec PKP - goc?aw (6), rod?a - goc?aw (5,11) i t? p?telke 1,4 przy bramie królewskiej.
-Troch? ulic na osiedlu nad rudziank?.
Utworzy?em stron? wikiproject Szczecin: http://wiki.openstreetmap.org/index.php/WikiProject_Poland_Szczecin
Na razie doda?em tam tylko komunikacj? miejsk?. Mo?e macie jaki? pomys? co mo?na tam jeszcze wrzuci?? Pewno jakie? TODO… .
Wst?pniaków pisa? nie umiem, wi?c licz?, ?e kto? to zrobi za mnie
?cie?ki Prawobrze?ne i cz??? lewobrze?nych s? wrysowane za pomoc? gps i roweru. S? jednak te? takie po których nie jecha?em, a tylko wiem, ?e tam s? i zaznaczy?em je na czuja przy ulicy.
Szlaki rowerowe póki co s? nie ruszone - nie bardzo wiem sk?d czerpa? o nich informacje. Powoli tworz? szlaki turystyczne w puszczy bukowej, ale jeszcze nie s? renderowane na mapie.
Tu si? ostatnio zmieni?o: http://www.openstreetmap.com/?lat=53.44199&lon=14.48933&zoom=16&layers=B000FTF Taczaka jedzie dalej prosto zmieniaj?c si? w Sosabowskiego i na wysoko?ci ?niwnej dochodzi do Szerokiej. Bracka natomiast jest ?lep? ulic? (odci?t? od strony ?niwnej) s?u??c? do dojazdu do osiedla przy ulicy Sadowskiego (równie? nie zaznaczonej na mapie)…
Poprawi?em troch? torowisko na Kolumba z GPS-u + podwójne dwukierunkowe wokó? przystanku na Dworcowej.
Wrzuci?em przystanki od Parkowej do Rod?a i cz??ciowo od p?tli na pomorzanach do Wa?ów Chrobrego.
Troch? punktów POI w okolicy Jasnych B?oni.
Witam, posiadam troche punktow POI ze Szczecina i okolic (Puszcza Bukowa, Wkrzanska, Cedynia). Punkty pochodza z moich wycieczek. Wiekszosc jest juz na UMP gdzie je poslalem. Jesli ktos bylby zainteresowany w naniesieniu na OSM prosze o kontakt, bo nie widze by mozna zalczyc na forum. Moge poslac mailem badz wrzucic na jakas strone.
Przeglądając ostatni import budynków (balrog-kun - chwała mu za to) w okolicy, w której mieszkałem odkryłem że nasza mapa ma tam niewiele wspólnego z rzeczywistością:
Poprawiłem drogę za Geoportalem. Przy okazji widać, że niektóre budynki są lekko przesunięte lub w innym kształcie. Ten budynek np. jest w rzeczywistości czterema osobnymi budynkami. Szkoda, że nawet w urzędzie idą na łatwiznę :/.