ok, Drzonków załatwiony, jest jeszcze to: http://v3.mrowka.org/adresy/#14/52.4821/15.8001
porozrzucane adresy z ul. Wybudowanie która jest po zachodniej stronie i mrówki “nie łapią się” na nią
Jeśli ktoś ma ochotę, pod Ostrowcem Świętokrzyskim się zażółciło http://v3.mrowka.org/adresy/#13/50.9043/21.3954
Plac Zamkowy (DC) jest deptakiem, dobrze zgaduję że to jest powodem, że się budynki wokół świecą na żółto?
Da się coś zrobić, żeby nie świeciły, czy trzeba z tym żyć?
Jakiś link, albo miejscowość rzuć…
Aaa, bo tam ktoś przedobrzył sprawę. Przez ten plac powinna być wyrysowana linia drogi - i to nie ze względu na mrówki, ale ze względu na routing.
To jest sytuacja podobna jak w Krakowie - pojazdy służb miejskich mogą tam wjeżdżać.
Dorobiłem: https://www.openstreetmap.org/way/357948874
Dzięki
Swoją drogą, też nie wiedziałem, że routing nie poprowadzi deptakiem…
Ano, nie poprowadzi, przynajmniej nie tak, jak byśmy tego oczekiwali W najlepszym razie poprowadzi krawędzią deptaka, ale nigdy przez środek…
Tak sobie myślę, że ludzie rysują te deptaki w ten sposób (wywalając drogi i chodniki w ich obrębie) “bo to brzydko wygląda”, czyli robią pod render. Na to w sumie byłby prosty sposób (chyba) - obszar otagowany jako highway=pedestrian/footway mógłby przykrywać wszystko co jest pod nim. Co o tym myślicie?
Mi się podoba, jeszcze sidewalk bym dorzucił do listy.
Czy to nadal powinno działać? Zarówno stary jak i nowy adres pokazuje mi tylko czerwone kafelki.
Nowy wywala się z
ERROR: java.io.IOException: sun.security.validator.ValidatorException: PKIX path building failed: sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target
Image couldn't be fetched: https://emuia1.gugik.gov.pl/wmsproxy/emuia/wms?SERVICE=WMS&FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&transparent=true&LAYERS=emuia:mapa_punktow_adresowych,emuia:layer_miejscowosci_granica&STYLES=&SRS=EPSG:4326&WIDTH=500&HEIGHT=500&BBOX=19.8558220,50.0655226,19.8624784,50.0697952. Cause: javax.net.ssl.SSLHandshakeException: sun.security.validator.ValidatorException: PKIX path building failed: sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target. Cause: javax.net.ssl.SSLHandshakeException: sun.security.validator.ValidatorException: PKIX path building failed: sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target. Cause: sun.security.validator.ValidatorException: PKIX path building failed: sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target. Cause: sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target
java.io.IOException: sun.security.validator.ValidatorException: PKIX path building failed: sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target
Image couldn't be fetched: https://emuia1.gugik.gov.pl/wmsproxy/emuia/wms?SERVICE=WMS&FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&transparent=true&LAYERS=emuia:mapa_punktow_adresowych,emuia:layer_miejscowosci_granica&STYLES=&SRS=EPSG:4326&WIDTH=500&HEIGHT=500&BBOX=19.8558220,50.0655226,19.8624784,50.0697952
(...)
w logach JOSM (v8561).
Nodopsz. Wrzuciłem to sobie w JOSM, warstwa się pojawiła, ale nic nie pokazuje (na przykładzie niedawno podrzucanej gminy Tarnów).
Czego nie wiem?
W imagery Oreferences nacisnąłem guzik +TMS, wkleiłem link jak wyżej, wpisałem nazwę warstwy i tyle.
Włączyłem warstwę. Przesunąłem ją powyżej ortofotomapy.
Tak, tylko trzeba zainstalować klucz od GUGiK. Tutaj jest opis: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=494921#p494921
Sprawdź na liscie warstw czy adres nie zaczyna się od tms:tms:
Jeżeli tak, to usuń pierwsze tms:
http://v3.mrowka.org/adresy/#12/51.9286/15.5433
W Zielonej Górze niedawno włączono gminę wiejską Zielona Góra w struktury miasta, w związku z czym nastąpiła zmiana nazw ulic w miejscowościach należących do przyłączanej części.
Co za tym idzie - trzeba tam pozmieniać nazwy ulic, np. Budowlanych zmienić na Łężyca-Budowlanych.
User krokodyl pisała o tym kilka dni temu:
Dzień dobry. Zielona Góra - miasto, gmina miejska z dniem 01.01.2015 wchłonęła Zieloną Górę gminę wiejską powiększając powierzchnię miasta i tworząc z obszaru gminy wiejskiej nową dzielnicę “Nowe Miasto”.
https://mac.gov.pl/aktualnosci/zmiany-w … ym-panstwa
http://bip.zielonagora.pl/system/obj/38 … I-2015.pdf
Sołectwa-wsie w byłej gminie wiejskiej zyskały statut jednostek pomocniczych (poddzielnic), w TERYT-cie występują jako integralne części miasta, a ich ulice weszły w skład ulic miasta Zielona Góra, których liczba w mieście zwiększyła się o ponad 500.
Zapewne z tego samego powodu co w Warszawie przy wchłanianiu przez aglomerację miejską Wesołej, zaistniała potrzeba rozróżnienia ulic o tej samej nazwie. W celu uniknięcia powtórzenia istniejących już ulic np. Agrestowa w Zielonej Górze, w byłych już wsiach Drzonków, Krępa, czy Łężyca, zdecydowano o dodaniu przedrostka do ulicy w postaci Drzonków-Agrestowa, Krępa-Agrestowa, Łężyca-Agrestowa itd. Są to oficjalne nazwy ulic. Wydaje mi się, iż taka aktualizacja jest potrzebna, ponieważ nowe nazwy ulic będą funkcjonowały przez co najmniej kilka najbliższych lat.
Sprawdź na liscie warstw czy adres nie zaczyna się od tms:tms:
Jeżeli tak, to usuń pierwsze tms:
Dzięki, ani chybi to będzie to.
Nie sprawdzałem na tej maszynie, gdzie nie widziałem mrówek, ale powtórzyłem kroki na drugiej i wyszło tms:tms:.
Antblant jakiś czas temu stworzył wizualizację pokazującą pewne braki w adresacji. Przykładowo - Łodź: http://v3.mrowka.org/adresy/#12/51.7683/19.4451
A co trzeba zrobić, żeby zadziałała pojawiająca się przy odpowiednim przybliżeniu ikonka “Otwórz w JOSM”?
Pomysł jest w sumie genialny, bo z jednej strony można mieć przegląd ogólny, którego ze względu na rozmiar do JOSMa nie załaduję, z drugiej - edycja w JOSM jest wygodniejsza.
Tyle, że mi nie działa - na chwilę się pokazuje suwak po prawej stronie, jak ruszę myszą, to znika - i tyle…
W sumie - równie dobrym, jeśli nie lepszym pomysłem byłaby możliwość kliknięcia na konkretnej gwiazdce i przejścia do edycji obiektu w iD, z od razu zaznaczonym obiektem. Nawet jeśli to nie ten obiekt wymaga zmiany (znów przykład okolic Tarnowa - tam adresy są poprawne, tylko ulice nie mają nazw), to ustawienie edytora w odpowiednim miejscu wiele da.
A co trzeba zrobić, żeby zadziałała pojawiająca się przy odpowiednim przybliżeniu ikonka “Otwórz w JOSM”?
Trzeba w ustawieniach JOSM włączyć “remote control” (zdalne sterowanie).
Jeśli ktoś ma ochotę, nadgraniczne miasteczko Gubin jest do poprawienia po wczorajszym imporcie: http://v3.mrowka.org/adresy/#13/51.9561/14.7483
Gmina Sulejów i Opoczno są do wypieszczenia po wczorajszym imporcie: http://v3.mrowka.org/adresy/#11/51.3709/20.1839