O ja Czerwony Kapturek, rzeczywiście.
Ech, no to znowu mamy bałagan. Jeden rodzaj guest_house jest robiony jako guest_house=bed_and_breakfast, a inny jako agritourism=yes…
Ej, ale moimi (bo to pewnie mojego autorstwa jest te 5 gospodarstw) nie musicie się przejmować. Tag guest_house=argritourism wydaje mi się sensowne, więc dopiszmy na wiki, czy przegłosujmy i już.
A po co głosować? To tylko podtag. Wystarczy używać. Pomogłoby w tym utworzenie jeszcze strony z guest_house=agritourism, zawartość można ściągnąć z wikipedii.
A jest to gdzieś opisane? Tag boundary=forest_compartment jest odpowiednikiem kwartału lasu - jak wyczytałem z opisu na rosyjskiej wiki osm. W angielskiej i polskiej wiki - dla boundary - go nie ma. Tymczasem tutaj lasu to raczej nie ma od bardzo dawna. Takich poimportowych kwiatków jest całkiem sporo. Dodatkowo chyba średnio się import zgrał w tym miejscu z sytuacją. Ciekawe jak pasuje tutaj wms z działkami.
To nie wyglada na gospodarstwo, gdzie można się przespać czy wydoić krowę, tylko na ośrodek letniskowy z piętrowymi domkami dla 70 turystów, wielką wiatą, gdzie można zorganizować imprezę na 450 osób. To nadal jest agroturystyka?
Czy wpisywanie name= na jezdniach na pętlach autobusowych jest poprawne? https://www.openstreetmap.org/way/173525819
Wydaje mi się to bez sensu, skoro mamy relacje opisujące dokładną trasę transportu zbiorowego, w dodatku może przeszkadzać przy eksporcie danych.
//edit: tego jest całkiem sporo… jeden z kolejnych przykładów: https://www.openstreetmap.org/way/407403741
Idea może ciekawa, teoretycznie można spojrzeć i zobaczyć gdzie stanąć, no ale wciąż to mapowanie pod render i w dodatku zaśmiecające wyszukiwarki ulic w nawigacjach. Do skasowania, choć pewnie będzie krzyk