Pytania początkujących

ja dałbym:


parking:lane=no_stopping
parking:lane:conditional=parallel @ (Jan ;  Mar ;....)
parking:lane:note=Nie obowiazuje w miesiace ....

Miesiace wg opening_hours: Jan | Feb | Mar | Apr | May | Jun | Jul | Aug | Sep | Oct | Nov | Dec

A jak otagować podjazd przed hotelem, taki żeby samochód mógł podjechać wysadzić gości i odjechać?

Jak ten tutaj.

Moim zdaniem jest dobrze (highway=service + service=driveway).

Cześć
Jestem początkującym.
Mam dwa problemy/pytania:

  1. Dodałem nową ścieżkę (linia 362555402).
    W końcu zobaczyłem ją na mapie (openstreetmap.org), ale zachowuje się dziwnie. W powiększeniu do 200m widać ją, ale jak powiększę bardziej… znika. Dlaczego?

  2. Na mapie openstreetmap.org są dostępne warstwy: np. podstawowa i rowerowa. Jak dodawać obiekty aby pokazywały się na konkretnej warstwie?

Cześć, witamy serdecznie na pokładzie! :slight_smile:

  1. Hm, nie wiem jak mogłeś ją zobaczyć, bo na razie jest tylko linią bez tagów, czyli jakby szkieletem drogi - dopiero właściwe oznaczenie spowoduje, że serwer będzie wiedział jak ma ją wyświetlać. Tu jest tylko podgląd jej przebiegu, normalnie jest niewidoczna:

http://www.openstreetmap.org/way/362555402

  1. Nie ma takiego sposobu - wyświetlanie jest zdefiniowane przez autorów danego stylu, nie przez mapowiczów (oczywiście też możesz wpływać na wygląd jeśli zajmiesz się zmianami w stylach, ale to są osobne “działy”). Istnieje nawet taka dość ważna reguła, żeby nie mapować pod render, czyli dbać o to, żeby prawidłowo oznaczać obiekty nie sugerując się, czy tak wyglądają lepiej albo czy w ogóle są widoczne na danej mapce.

Moja linia jest otagowana jest dokładnie tak samo, jak linie (drogi) z którymi się krzyżuje.
A tamte są widoczne w każdym powiększeniu i w każdej warstwie.

Co robię jeszcze źle, albo czego nie zrobiłem???

Ty oznacz i opisz (otaguj), a na tej lub innej mapce się pokaże w zależności od tego, czy ta mapa tego typu obiekty wyświetla. Np. ulica powinna się pokazać na każdej, wystarczy ją raz poprawnie opisać.
A już np. hydrant pokaże się tylko na tych mapach, które pokazują hydranty.

Wcześniej nie była, ale teraz tak i już ją widać. To najpewniej kwestia tego, że wyświetlanie wymaga trochę pracy przez serwery, ale w ciągu minuty-kilku minut taka droga jest widoczna na domyślnej mapce, a na pozostałych to może być tak samo krótko, ale czasem nawet kilka dni (nie pamiętam w tej chwili która mapka ma jaki cykl odświeżania).

Oczywiście chodzi o to, żeby tagować zgodnie z rzeczywistością, a nie tak jak dokoła :wink: - ale rozumiem, że tylko się dziwiłeś, że jedne widać, a drugich takich samych już nie.

Dzięki. Tak będę robił.
Tylko ze zwykłą drogą w lesie widzę, że mam problemy opisane w poprzednich postach.

Bo nie podałeś, że to ścieżka.

Jeśli robisz to edytorze iD (domyślnym), to po dodaniu linii masz na lewym marginesie u góry miejsce na wpisanie, co to jest. Jak wpiszesz “ścieżka” to pod tym pokażą się możliwe typy obiektów, które w nazwie mają “ścieżka”, w tym jeden, który nazywa się po prosty “ścieżka” - ten wybierz i zapisz zmiany.

Teraz też możesz to zrobić, wystarczy wybrać dodaną wcześniej linię i dalej jak wyżej.

Piszesz tak jak jest na początku tego wątku.
Skoro jednak droga jest już widoczna, to dlaczego znika przy powiększeniu mapy??? Czy to moja wina, że czegoś nie otagowałem, czy nie moja i nic z tym nie zrobię???

Rozumiem doskonale, że nie tagujemy tak jak inne obiekty wokół, tylko zgodnie z rzeczywistością.
Otagowałem ją tak samo, bo jest to taka sama droga jak obie wspomniane, które łączy.

Edytuję w potlatch2

Nie twoja - po prostu każdy poziom musi być osobno wyliczony, de facto to zupełnie inny obrazek z punktu widzenia oprogramowania (tak jak poszczególne klatki w filmie), dopiero użytkownik widzi je jakby naprawdę działało jakieś przybliżenie (wydaje się, że przejście jest płynne).

No tak. Racja. Czyli rozwiązaniem jest cierpliwość :wink:

Wszystko zrobiłeś OK, tylko dla różnych powiększeń kafelki odświeżają się w różnych momentach, dlatego na jednym powiększeniu może już być widać, na innym - jeszcze nie.
Jak pisał kocio - w parę minut będzie widać na każdym powiększeniu (i.e. już w tej chwili powinieneś widzieć).

Oczywiście co kto lubi, ale moim zdaniem iD jest dużo prostszy w obsłudze.

Dzięki za info i pomoc!

Ale jak kliknę na przycisk Edycja, a po rozwinięciu listy wybiorę “Edytuj w iD (w przeglądarce)” to i tak otwiera się w potlatch2.

To trochę dziwne, po kliknięciu w przycisk Edycja od razu powinien się otworzyć iD, a tylko mały kwadracik po prawej powinien rozwijać listę…

Możliwe że serwer już policzył ale trzeba wymusić pobranie nowych danych - tak jak opisano na https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Bypass_your_cache (ctrl+F5 na ogół wystarcza).