Postanowiłem sprawdzić jak wyglądają ślady ze Stravy na terenie Puszczy Białowieskiej. Niestety, odkryłem przy okazji że tam jest prawdziwa masakra, szczególnie w trójkącie Kleszczele-Hajnówka-Białowieża-granica państwa. Drogi bez początku i bez końca, idące kilkaset metrów od swojego autentycznego przebiegu, sieczka. Poprawiłem parę rzeczy opierając się na Stravie i Geoportalu, ale jakby ktoś czuł potrzebę zadbania o teren, były nie było, z listy światowego dziedzictwa UNESCO, to tam jest jeszcze mnóstwo roboty.
Narysowane przez niego (2 lata temu) drogi to raczej ogólne wskazówki że gdzieś w okolicy jest jakaś droga, a nie mapa. Pewnie wina słabych podkładów, ale tak czy siak masakra.
Ładnie to tak kolegę krytykować, Rekrutacjo? A tak na poważnie – popraw popraw. Rysowałem to wtedy na podkładach Geoportalu, ale JOSM jeszcze wtedy nie obsługiwał podkładów automatycznie, trzeba było kalibrować ręcznie i czasem takie właśnie były efekty.
Aczkolwiek kilkaset metrów to przesada.
A jeli chodzi o, jak to nazywasz, sieczkę, to nanosiłem jedynie te drogi i skrzyżowania, króre były mi potrzebne do trasy. Wtedy były tam całkowicie białe plamy, więc robiłem tylko tyle na ile mi czas pozwalał z nadzieją, że ktoś kiedyś dorysuje resztę.
Padło na Ciebie, Jarku, więc cieszę się, bo wiem że zrobisz ze znacznie większą ode mnie starnnością ;]
UPDATE: Usunalem z mapy kilkanascie drog gruntowych ktore mialy przebiegi na calej lub czesci swojego przebiegu niezgodne z rzeczywistoscia (na bazie ortofotomapy i sladow stravy). Niestety, sposob w jaki byly rysowane (dlugie, skomplikowane linie ktore czesciowo byly rysowane calkiem przyzwoicie) oznacza ze z mapy znika takze troche wartosciowej informacji. Mysle jednak, ze lepiej to wszystko narysowac od nowa niz meczyc sie teraz z poprawkami. Bardzo prosze o przejrzenie tego jeszcze - jesli waszym zdaniem takie usuniecie jest gorsze niz zostawienie tych drog, to zrobcie revert. Changeset: http://www.openstreetmap.org/changeset/23973133
Na mapie ciagle pozostale strasznie duzo drog w tym regionie do poprawki badz usuniecia…
Zrobione.
Przy okazji mam prośbę o pomoc w sprzątaniu po poprzedniej poprawce. W rejonie szlaku http://hiking.waymarkedtrails.org/pl/relation/3372500 pozostały porzucone (nie powiązane z niczym) węzły otagowane jako route=hiking. Istnieją tam również odcinki dróg (highway=path albo track), których węzły również mają tag route=hiking. Tego jest dobre kilkaset sztuk. Czy ktoś potrafiłby usunąć je automatem? Ja się w końcu nauczę korzystać z overpassa ale wolę zacząć naukę na łatwiejszych przykładach…
Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego ta ścieżka ma tag layer=-2 ??? http://www.openstreetmap.org/way/25850714
Poprawiłem już z footway na path, ale warstw boję się ruszać bo może to ma jakiś sens…
IMO może zostać tak jak jest, bo przed wiaduktem i za nim jednak się rozdziela z powodu wysepki, więc nie ma potrzeby, by na siłę ją sprowadzać do jednej nitki. Trochę tam przed chwilą poprawiłem geometrię - proszę się nie sugerować, że to ja tak narysowałem
Drugiego przypadku nie analizowałem.