Nu met BGT op komst en andere voorbeelden de laatste tijd op het forum.
Waarbij vooral amenity=parking word gebruikt, resulterend in vele kleine vakjes met een blauwe P.
Hoe maken we het onderscheid tussen een parkeerplein en parkeren in residential omgeving.
Ik heb al eens iemand aangesproken, die al deze residential parkeervakjes aan het deleten was, om de reden dat hij vond dat deze parkeerplaasten niet voor algemeen gebruik waren en op de osm.org kaart niet aangegeven moest worden met een blauwe P.
Je hebt ook amenity=parking_space voor de enkele parkeerplaasten
Gaan we deze vlakken ook aangeven als area:highway=parking, lijkt mij wel, dit zou mijn eerste tagstap zijn nu, en de rijbanen op een parkeerplein als area:highway=service service=parking_aisle. (Parkeerplaats bij een bedrijf is service=driveway) Het geheel als amentiy=parking. Dit op een relatie.
Maar hoe het aangeven van het residential kararkater in deze residential area’s, voor mij hoort daar geen blauwe P te staan, er staan ook geen verkeersborden met een P.
Je kan geen access gebruiken http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/parking#General_tags, want er is geen verbod.
De herkenbaarheid van grote parkeerpleinen bij centra’s van gebouwen of detail.
Hoe dit te regelen?
Het zal in de tagcombinatie naar voren moeten komen.
Of toch *=parking parking=residential (als de weg ook residential is?)
Je wilt in je routering progje zien waar je echt kan parkeren.
Die parkeergelegenheden in residential worden hoofdzakelijk gebruikt door bewoners en bezoekers van die straat. maar verboden is het niet.
Ik had hier een P staan, een groot amenity parkeerplaats getekend.
http://www.openstreetmap.org/#map=19/52.62578/6.03041
Nu is dat verandert in vier parkeervakken met ieder zijn eigen P. Vier vakken op zich geen probleem, maar dan moet de rest ook bijgewerkt worden.
In de wiki staat dat dit samengevoegd moet worden in een relatie, zodat 1 P komt te staan.
Hier is de binnen de grote amenity kleine parkeervlakken ingetekend met hun eigen P.
http://www.openstreetmap.org/#map=19/52.62489/6.03304
Het merendeel van deze P’s zijn wat mij betreft onterecht. Waar de eigenlijke vraag over gaat hoe dit op te lossen. Welke tagcombinatie?
http://www.openstreetmap.org/#map=17/52.61898/6.03454
Voor mij horen in de toekomst de residential parkeervlakken aangeven te worden met
area:highway=parking eventueel parking=residential
als amenity=parking word gebruikt. (na melding)
- Osmose zet hele areas vol met foutmeldingen: “Missing access to parking”.
(Als wegen niet zijn verbonden met de parking areas).
Ook osmose zal nog een vertaalslag moeten maken als area:highway=parking meer word gebruikt.
zo ook bij area:highway=service service=parking_aisle, wegen als vlak ingetekend.
Wanneer het om aangegeven parkeerplaatsen gaat (met bord), kan het samengevoegd worden tot amenity=parking
Er is de nu in gebruikt zijnde methode;
parking:lane:right = parallel
Met alle andere varianten.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:parking:lane
Maar hiermee kan je geen vlakken taggen, wat we steeds meer gaan doen.
Dit is een routeringslijn methode.
Nadeel van deze methode is het opknippen van de weg. Vooral bij veel wisselingen.