Nie chcę się droczyć ale jestem pewien, że viago nie robi wielu innych rzeczy które robi osmand więc jestem w stanie przeboleć szybkość liczenia.
Viago z pewnością nie wyświetla kardynałków na jeziorach. Ani tras narciarskich. Ani miejsc gdzie się płaci bitcoinami jak ktoś chce.
Czy OSMAnd potrawi zapamiętać trasę ale tylko w postaci punktów: startowy, pośrednie, końcowy? Zapisuję taką trasę i za pół roku do niej wracam i OSMAnd powinno połączyć te punkty na podstawie aktualnych danych.
Próbowałem sobie jakoś poradzić: wprowadziłem kilka punktów pośrednich, wyznaczył trasę i zapisałem ją do gpx. Następnie wczytałem ją i:
- nie mam już punktów pośrednich,
- w górnej belce (tam gdzie wypisuje się numer drogi lub nazwa ulicy, w którą należy skręcić) pojawia mi się tylko ikonka skrzyżowania i nic więcej.
Więc ta metoda nie jest zbyt dobra.
Viago to wyłącznie nawigacja samochodowa. A w telefonie mam OsmAnda, Locusa i viago i nie widzę w tym konfliktu. Mapy Polski z danych OSM przygotowuję do wszystkich trzech programów:
OsmAnd: http://www.gmaptool.eu/pl/content/osmand-polska-osm
Locus: http://www.gmaptool.eu/pl/content/locus-polska-osm
viago: http://www.gmaptool.eu/pl/content/polska-osm-auto
Dziś po wgraniu ostatniej kompilacji map osmand komunikuje mi że wersja indeksu (najnowszej mapy) nie jest wspierana.
To jakiś błąd kompilacji czy raczej programu?
Mapa z openstreetmap.pl/osmand/indexes/ u mnie na 1.7.5 i na 1.8 działa.
Hej , mam 2 pytania
jak wlaczyc wygaszanie ekranu np. po 30sek ? Podczas nawigowania nie musze miec caly czas wlaczonego ekranu - dla mnie to mega oszczednosc baterii.
i druga sprawa jak WYLACZYC automatyczne wyznaczanie trasy po zjechanu z obecnej? - jest mi to potrzebne, bo wgrywam sobie slad GPX i nawiguje po nim, ale jak kawalek zjade ze sladu - to poajwia sie info " obliczono nową trase" - w sumie nie wiem, czy wgrany slad GPS ulega zmiane…chyba nie ? i dalej mogę nawigowac po śladzie
Czy używał ktoś z was aplikacji Brouter do wyznaczania tras w Osmandzie zamiast jego wbudowanego algorytmu? Od jakiegoś już czasu bąwię się wersją online (http://h2096617.stratoserver.net/brouter-web/) i próbuję pisać swoje profile wytyczania tras.
Zastanawiam się jak to wygląda na urządzeniach z Androidem, czy jest szybszy niż Osmand i który z nich znajduje lepsze trasy. Niestety nie mogę tego sam sprawdzić gdyż po prostu nie posiadam na razie telefonu czy innego sprzętu z tym systemem.
Pomyślałem, że napiszę tutaj - może kogoś zainteresuję
Androida można odpalić także na pececie:
http://android.com.pl/news/22702-android-4-4-kitkat-na-komputerze-pc-lub-notebooku/
Ja odpalam bluestacks czyli wirtualnego androida na pececie i tam, co Victor potwierdza, Osmand chodzi jak rakieta.
Bluestacks nie działa akurat pod Linuksem, ale w tym systemie też się da emulować Androida:
http://xmodulo.com/2013/03/how-to-run-android-emulator-on-ubuntu-or-debian.html
O najnowszej wersji OsmAnd 1.8
więcej pod adresem:
Dzięki popej za nowe mapy
Również dziękuję.
Najnowszy OsmAnd (1.8.2) jest wreszcie także w repozytorium F-Droid (zawiera wyłącznie wolne i otwarte oprogramowanie i nie wymaga żadnej rejestracji). Nius jest miły, bo od dłuższego czasu nie wiedzieć czemu stanęło na wersji 1.5:
https://f-droid.org/repository/browse/?fdfilter=osmand&fdid=net.osmand.plus
Super na F-droidzie jest wersja PRO o ile sie nic nie zmienilo
Tak, najwyraźniej Pro. Aczkolwiek moje pierwsze wrażenia na telefonie są takie, że zauważalnie wolniej mi się renderuje i rutuje. Czy to tylko u mnie, czy ktoś też może to potwierdzić?
Wolniej niż co? Niż 1. 5 na pewno wolniej.
Nie zauważyłem… Lepiej budynki są rysowane, może stąd to odczucie? Ja jednak nie widzę tego.
Wyszukiwanie wsi trwa 3-4 sekundy, trasę Gdynia-Bystrzyca Kłodzka (668km) liczył około 1m30s.
(xperia z)
W 1.5 trasę rzędu kilkanaście-kilkadziesiąt km robił w jakieś kilka sekund, teraz te kilkadziesiąt to na oko ponad minutę - w każdym razie tyle, że tracę rachubę czasu… Kicha.
Ciekawe czy algorytmy i kod z OSRM mają jakiś problem pozatechniczny i pozaprawny, skoro działają już w trakcie przenoszenia punktu (!) i są na BSDL, a nie widzę ich np. w OsmAndzie. Podaną przez ciebie trasę wyznaczył natychmiast jak wcisnąłem klawisz “pokaż” po wpisaniu Bystrzycy. Aż się samo prosi - nie mówiąc już o stronie głównej OSM!