Onlangs ben ik in aanraking gekomen met OSM.
Het lijkt mij leuk om een bijdrage te leveren aan het kaartmateriaal.
Ik heb bij mij in de buurt (Goingarijp) rondgekeken en zag zaken die in werkelijkheid (inmiddels) anders zijn.
Via JOSM heb ik inmiddels een nieuw fietspad en twee bestaande voetpaden toegevoegd.
Ook heb ik de windmotor op zijn juiste plaats gezet.
Ik hoop dat dat allemaal goed gekomen is.
Er zijn meer dingen die niet (meer) overeenkomen met de werkelijkheid.
Maar ik wil geen zaken, die door een ander zijn ingebracht, zomaar veranderen zonder dat ik de achterliggende gedachte begrijp.
Nu staat er bij elk onderdeel een auteur aangegeven.
Kan ik die bereiken voor nadere informatie?
En hoe dan?
Bijvoorbeeld:
Wat is het doel van;
AND_boundary=town
AND_c=10005014
landuse=residential
layer=-1
name=Goingarijp
ligfietser 1 100%
Dit lijkt een willekeurig stuk weiland aan het begin van de Reidlansdyk.
Daar is door het editten door de een en ander niet veel meer over denk ik, dus dat stukje mag weg.
Die landuse=residential was oorspronkelijk geimporteerd van AND en geeft heel ruw de omtrek van een bebouwde kom aan met allerlei fouten erin.
Bv boundary=town bij dorpjes of zelfs gehuchten vandaar dat ik die omgetagd heb naar AND_boundary zodat het geen kwaad kan. Intussen is van de oorspronkelijke vorm niet veel meer over zie ik. Je kan de bewerker mailen door op zijn/haar naam te klikken mocht je twijfelen. In dit geval mag je die weggooien, die landuse is niet meer relevant daar en is niet meer op zijn plaats. Onder http://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Map_Features kan je zien wat de meeste gebruikte tags inhouden, die AND_ tags zijn kenmerken van een eerdere import.
Hoe ligfietser bereiken, of hij reageert hier al.
of bericht sturen
druk op zijn naam
dan krijg je deze pagina http://www.openstreetmap.org/user/ligfietser
bericht verzenden.
ook hier makkelijkste is weg link way meegeven.
succes
edit: benieuwd hoe snel hij op mijn schijven roep reageert.
edit: volgende keer hoop ik vooraf bericht te krijgen dat er al gepost is.
Huizen nummer lijkt me niet zo zinvol, nu alles van het BAG vrij beschikbaar is en in OSM geïmporteerd mag worden.
Met JOSM gaat dat vrij snel, mits je over een osm extract beschikt (vraag eens aan Gertjan of hij een van jouw woonplaats kan ophoesten)
Zie http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=18311
Een weg bij mij in de buurt is sinds die in OSM is ingebracht veranderd.
15923441
Er is een bruggetje in gekomen.
Daar kan je niet met de auto over.
Officieel moet je er over lopen maar met wat behendigheid lukt dat ook op de fiets.
Het ligt in de knooppunten route 66-68
Ik zou dat stukje weg kunnen vervangen door 3 delen.
De middeldelste (over de brug) highway - cycleway.
Maar hoe krijg ik dat weer gekoppeld aan de betreffende knooppunten route?
Zo leer je nog eens wat.
Dat van die nummers is me nu duidelijk.
Vind het overigens wel onhandig dat je het verkeerde/verouderde nummer direkt ziet en het juiste pas na diverse extra handelingen.
De instruktie van Frankl2009 ga ik binnenkort uitproberen.
Frank, AND:importance_level mag je verwijderen (AND_nosr_r laten staan), ik meen ooit gehoord te hebben dat de oude AND kenmerken zoals AND_nosr_r verwijdert mochten worden. Ben ik in de war ? Indien ja dan heb ik nog wat te doen.