Крим, name, name:uk, name:ru

Так и белых пятен полно. Просто вопросы, вызывающие такие вот обсуждения увы не способствуют прогрессу рисования карты.
Но, к сожалению, важны, чем-то ведь нас затрагивают.
Лучше, мне кажется, чтоб на уровне ОСМ можно как-то было выбрать язык.

Опять 25, что значит “на уровне ОСМ”? На заглавной странице ОСМ?

Вы имеете в виду выбор языка при просмотре карты на веб-странице www.openstreetmap.org ? Согласен. Этой функции очень не хватает.

Тем не менее, Крым - это часть Украины. Поэтому правила будут едиными по всей Украине.

Тем не менее это только формальность выросшая из преступления политиков.
Вопрос про наименования через дефис достоин рассмотрения и пока мне ближе, хотя я конечно же не буду дополнять русское имя на украинский. Идеальный вариант отмена name и отображение нацязыков с тегом name:xx на главной по выбору. Вообще не вижу в этом проблему кроме как лень программистов и нежелании сделать сервис удобнее для людей.

Это не формальность. Крым - часть Украины.

:slight_smile: Кэп? Расскажите об этом кому нибудь в Севастополе.

Напишіть про це до OSMF. Англійською хоча б володієте?

andygol, ви справді вірите що лист до OSMF хоча б трохи спонукатиме когось до реалізації багатомовного osm.org?
Kengaru, справа не в ліні програмістів, вся інформація в osm зберігається в базі даних, на основі цієї бази даних спеціальне програмне забезпечення(Mapnik) генерує картинки, наприклад http://a.tile.openstreetmap.org/6/37/21.png. Ці картинки відображаються на osm.org.

Для кожного рівня масштабу генерується своя картинка. На цій же картинці генеруються і підписи. Текст підпису береться з тегу name.
Те про що ви кажете і чого так хочеться усім вимагатиме генерації картинок для кожної мови окремо(щоб підпис брався з тегу name:**), а це щонайменше 30-50 мов.
Тобто потрібно буде в десятки разів(може не в десятки, але в рази точно) більше ресурсів для генерації і зберігання картинок.
Оскільки OSM розпоряджається тільки благодійними внесками то таких ресурсів звісно немає. А кількість внесених даних тільки зростає.
Тому Фредерік і пише, що багатомовний(а насправді дво-три-мовний) osm може бути тільки зовні: на osm.ru, osm.by, osm.ua(останній нажаль не існує).

dudka, я то розумію, що не всі наші бажання можна втілити на головній osm.org. Звісно для цього потрібно створити свій власний osm.ua, де ми б змоги зробити, на вибір, мапу із українськими підписами і з російськими, навіть з румунськими та угорськими.

До речі, запитання до шановного Kengaru, чи готовий він пожертвувати на цю справу кілька сотень гривень, хоча б на реєстрацію доменного імені?

P.S. Тільки домен в зоні ua коштуватиме 400.00 грн, без оренди сервера та оплати трафіку та інших поточних витрат…

якщо за останні кілька років правила реєстрації домену не змінились, то лише грошей буде явно недостатньо - потрібна торгова марка, без якої .ua не реєеструють. починати тоді краще з openstreetmap.org.ua, ua.osm.org, …

вже існує на тулсервері рішення, де генерується загальний шар без імен і окремий для кожної мови. Це виглядає більш прийнятно з точки зору багатомовності.

а щодо проблем - то основна в тому, що без потужного поштовху ніхто не почне щось робити - когось влаштовує ситуація назараз, комусь не хочеться витрачати вільний час в такому обсязі. я, наприклад, в принципі, маючи, мабуть, можливість зайнятись такою задачею, розумію, що на це буде йти не дві години щотижня, а по 4-6 годин кількох людей щодня, і що підтримка і вдосконалення сайту не дозволять відчутно зменшити ці числа в майбутньому. тому або кілька людей з присутніх, в кого є більше вільного часу, починає роботу, і їм всі бажаючі допомагають, або все залишається як було раніше.

Хтось вже пропонував рендерити зображення мап без написів, а написи виводити вектором.

Программист — это профессиональный конвертер галлюцинаций заказчика в жесткую формальную систему.

Турецкий язык может стать региональным в Херсонской области

Варто подивитись через призму OpenStreetMap сюжет з випуску ТСН 19.08.2012:
Україну цього тижня охопила мовна лихоманка
Не люблю політику, але тут мимоволі згадаєш оцей пост у відповідній дискусії. Треба ж бути такими вузьколобими…

Ещё один переименовыватель: http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/12883705

Что делаем? Сразу в DWG?

Это вполне может быть просто новичок, не успевший прочитать HowTo, зато осиливший Потлатч и рвущийся сделать красиво в родном районе. Вот что ещё странно, у него много правок в Ленинградской области, а последние в Крыму. Я за то, чтобы сначала написать письмо, а если реакции не последует (или последует неадекватная), то в DWG.

А правки - откатить. Либо самостоятельно со ссылкой на постановление DWG в комментарии, либо с помощью DWG.

Написал ему в личку. Ждём реакции. Сам откатывать не буду.

Между тем, запустил снова _sevbot, но убрал перенос name:uk → name, чтобы русский не перетирать. Таких сейчас 1606 штук, я бы сказал многовато.

Пока игнорирует, продолжает переименовывания. Написал в DWG.

Ну, давайте ещё напишем в русской ветке форума просьбу не трогать Крым.

Відключи будь ласка також додавання “вулиця” до однослівних name-тегів.
Думаю, що заміна “Полевая” на “Полевая вулиця” не є корисною правкою.
http://www.openstreetmap.org/browse/way/163003317/history
http://www.openstreetmap.org/browse/way/171795920/history
http://www.openstreetmap.org/browse/way/150454281/history
Думаю, що такі помилки потрібно виправляти вручну, до того ж nadoloni.com усіх їх вдало знаходить.