Kontakty z urzedami i firmami

Pozwoliłem sobie skorzystać z pisma Zbigniewa zamieszczonego na wiki i wysłałem prośbę o udostępnienie danych z Rybnickiego Systemu Informacji Przestrzennej:

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź od Pana Michała Fuchsa:

W jaki sposób odpowiedzieć na pytanie o porozumienie z Łodzią, Wrocławiem i Szczecinem?

Pozdrawiam

Wywaliłem słowo “wszyscy”.

Good enough :slight_smile: Kompromis :slight_smile:

I tu chyba jest problem…

Wydaje mi sie, ze raczej niz Wroclaw i Szczecin dobrym przykladem moga byc Siedlce, gdzie dostalismy wyrazna zgode od osoby ktora miala prawo takiej zgody udzielic, czyli Starosty. Tylko nie wiem czy ktos poza tomiankiem ma ten dokument. Ale chyba nie musi on byc zbyt skomplikowany.

W przypadku Wrocławia, dostaliśmy pisemną zgodę z Urzędu Miasta.

Łódzki Ośrodek Geodezyjny stwierdził (http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=254037#p254037), że musi udostępniać swoje dane, gdyż prawo im tak nakazuje :slight_smile: wydaje mi się, że nie jest to prawo lokalne… ktoś w prawie obeznany mógłby się zagłębić który to paragraf za to odpowiada, bo można by go przedstawiać wszystkim przedstawicielom władz nieprzychylnie nastawionym.

Przemoglem sie i napisalem krótko do Steva Coasta z pytaniem o dodatkowe zdjecia. Zobaczymy czy cos to da.

Otrzymałem odpowiedź z rybnickiego Wydziału Geodezji:

Umiesc ta argumentacje na stronce kontaktów z urzedami.
A moze by ktos z nas do jakiejs sieci sklepów na próbe uderzyl?
Mnie sie glupio telefonuje bo zawsze musze sie tlumaczyc, czemu z zagranicy dzwonie.

Czyli wg mnie rysować z tego mozna, przetwarzać (w sensie importu) nie można.

Akurat RSIP to nie jest towar pierwszej potrzeby - jest świeższy bing. Potem można zawalczyć np. o samą ewidencję adresów - to już chyba nie jest zasób (?)

Hej,

“jednak
gdy dane te maja być pobierane, przekształcane i mają umożliwić uruchomienie innych usług są odpłatne” - skąd te zwroty, bo nie z ustawy?
A art 12 ust. 1 i 2 gwarantują bezpłatny dostęp do przeglądania i wyszukiwania, bez żadnych dodatkowych zastrzeżeń.
Wygląda to na dostosowany do własnych potrzeb art 40 ust 3c Prawa geodezyjnego i kartograficznego…
Pozdrawiam,

No to sie trzeba odwolac od tej decyzji równiez cytujac paragrafy.

Witajcie,

Wystąpiliśmy z prośbą o zgodę na wykorzystanie danych z portalu Małopolska Infrastruktura Informacji Przestrzennej do WODGiK w Małopolsce. Powołałem się w piśmie na partnerstwo Fundacji WSPINKA z OSM Polska, zawsze to 2 NGOsy :slight_smile: Dodałem też info na stronie wiki.

W dalszej kolejności będziemy rozmawiać z RDOŚ Kraków - są tam bardzo fajni i obiecujący ludzie.

W kontekście odpowiedzi z Łódzkiej Geodezji nawet jeżeli odpowiedź będzie negatywna to będziemy drążyć. Nie może być tak, że jeden podmiot udziela zgody a drugi odmawia na podstawie tych samych przepisów.

Pozdrawiam,
Krystian Buczak
WSPINKA

Super,
dzialajcie dalej! wielkie dzieki.
Marek

dopisałem Gdynię i Sieradz (koordynowany przez http://www.openstreetmap.org/user/Berrt

Wałbrzyski powiat wykorzystuje OSM jako jedną z warstw (szkoda, że nie działa):
https://www.ewid.powiat.walbrzych.pl/webewid/index.php

Może by chcieli udostępnić dane z ichniejszego gisu… Niedługo będę tam to mogę skomponować pismo i tam zostawić.

Haha, to w sumie zabawne jak jedna firma wykorzystuje pracę drugiej, bo nie chce (nie umie?) sama postawić własnego serwera z danymi OSM. To kolejny taki przypadek, tyle że tu najwyraźniej dodatkowo podpięty jest stary, od dawna niedziałający adres.

Ja mam takie pytanie, co byśmy mogli z tego GISu wyciągnąć to bym spreparował odpowiednie pismo.

Pozdr.