ja nie widzę w tym nic złego. Nie trzeba być początkującym. Nadal tak robię. Supermarket nie zajmuje zwykle całego budynku. (pisałem już o tym tutaj: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=253571#p253571) Nie twierdzę, że to musi być punkt, może być obszar, ale nie musi wszystko być nałożone na budynek czy relację.
W związku z zamieszaniem związanym z czystką licencyjną, komisja konkursowa postanowiła przedłużyć edycję lipcową konkursu na sierpień. Oznacza to, że zwycięzcy zostaną wyłonieni na początku września.
Chciałem zwrócić uwagę na aspekt dotyczący tagowania Policji.
Dlatego prosiłbym o precyzyjne nazywanie tych POI - jeśli to jest komisariat to dajemy name=Komisariat Policji, a jeśli posterunek to name=Posterunek Policji. Do tego ostatniego opening_hours= byłoby również miłym dodatkiem.
Temat nie ma bezpośredniego związku z konkursem, ale chyba nie ma potrzeby rozpoczynać nowego wątku.
Kilka słów wyjaśnienia dla uspokojenia uczestników
Strona z wynikami została zatrzymana na 31.07, ponieważ przerabiałem skrypty tak, by całkowicie bazowały na różnicach minutowych (wcześniej zastosowałem protezę byle lipiec doliczył się do końca). Liczenie dla lipca zacząłem od początku, by przetestować nowe skrypty. Za 2 dni spodziewam się ruszenia punktacji sierpniowej.
Dla otarcia łez - dymki na mapie będą zawierały tagi istniejących w bazie POI (nie należy ich wiązać z danymi liczonymi w konkursie - mogą być uzupełnione, zmienione lub przesunięte).
Jeśli wszystko będzie szło dobrze (na razie idzie), będę walczył z liczeniem punktów za modyfikacje już wprowadzonych do bazy POI.
Edycja lipiec-sierpień dobiega końca. W ostatnich dniach w czołówce zmiany. Może ktoś jeszcze sypnie jakimiś POI i zaostrzy rywalizację
Przy okazji przeglądania wprowadzanych POI, zastanawiam się czy dodawanie parkingów osiedlowych bez restrykcji będzie mile widziane przez mieszkańców tych osiedli lub kierowców, których nawigacja tam poprowadzi.
Dzięki za wytknięcie błędu, wszystko już poprawiłem. Nie wiem jak to się stało, ale teraz już używam cudnej wtyczki House number editor
Co do parkingów, trudno się nie zgodzić, przybyło ich dużo “dzięki” konkursowi. Niestety w Polsce mamy wszystko inne niż cywilizowane kraje i wszelkie wolne miejsce na osiedlach przeznacza się na parkingi, a tego typu twory raczej nie występują na zachodzie, bo ludzie zostawiają auto po prostu przed swoim domem. U nas domem jest zazwyczaj blok, więc gęstość samochodów na metr kwadratowy wzrasta.
W tej edycji liczone są punkty za dodawanie tagów do już istniejących obiektów (można sprawdzać czy poprawnie). Na dniach postaram się uzupełnić i przedstawić algorytm naliczania.
Tabele z punktacją zawierają stosowną kolumnę. W szczegółowych danych, w tabeli z tagami, tagi dodane oddzielone są pionową kreską ‘|’.
Statystyki oraz mapa nie zawierają jeszcze informacji o modyfikacjach. Będzie niebawem.
A ja przypomnę, że do każdego POI można, a nawet powinno się dodawać komplet informacji adresowych, czyli addr:city=, addr:street=, addr:housenumber=, nawet jeśli jest umieszczony na budynku, który już te dane posiada. Ma to tę zaletę, że jeśli komuś zamarzy się wyciągnąć z bazy np. tylko szkoły to będą one miały kompletne dane adresowe (inna zaleta jest taka, że takie tagi są liczone w punktacji konkursowej…
Nadmiarowością danych proszę się nie przejmować - współczesne bazy danych dobrze sobie radzą z takimi rzeczami.
Jak dla mnie nie… Same przystanki nie stanowią kompletu informacji dla turysty/przyjezdnego. Dopiero relacje tras mogą w czymś pomóc. A to już chyba temat na osobny konkurs
Przystanek + nazwa już dużo dają, bo można znaleźć rozkład jazdy po nazwie. Robi ktoś w ogóle relacje tras dla wiejskich pekaesów lub busów aronusów? Zwłaszcza tych drugich, które mają dość liberalne podejście do kwestii tras i przystanków
Ja uważam, że przystanki mają znaczenie dla turysty, np. z powodu wiaty, w której można się schronić w przypadku załamania pogody. Na mapach turystycznych również widuję zaznaczone przystanki, więc coś jest na rzeczy.