Kierunki dzialania Stowarzyszenia, metody promocji OSM

Przydałaby się lista obiektów, które miałby być klikalne oraz informacji o nich, które powinny się znaleźć w “dymkach”. Może być na mail, albo jako przedmiot do dyskusji.

@pbabik
Miło Cię znowu widzieć :wink:

Jeśli chodzi o listę, to na pewno wszystkie rzeczy związane z turystyką, a najlepiej wszystkie POI, o ile to realne:

– nazwa
– website/url
– link do wikipedii
– godziny otwarcia

  • szlaki
    – nazwa szlaku
    – typ
    – długość szlaku mile widziana :wink:

Pbabik :slight_smile: myślałem, że o nas zapomniałeś.

Myślę, że najlepiej to wrzucić na wiki i opisywać od razu tagami.

W międzyczasie, gdy aplikacja będzie jeszcze w przygotowaniu, fajnie byłoby uzupełnić tagi wikipedia dla najistotniejszych atrakcji turystycznych w waszych obszarach zainteresowania. Bardzo przyspieszy łączenie danych, ale też wspomoże inne zastosowania wykorzystujące OSM i Wiki naraz.

Mam nadzieję że to dobry wątek na dopisanie informacji o promocji OSM…

Na stronie http://cmentarzeewangelickie-lodzkie.pl/wykaz.htm została dodana dodatkowa kolumna z linkiem do osmapa.pl

Super!
Mysle ze powinnismy isc tez w druga strone i linkowac do tych, którzy nas uzywaja :O)

Prototyp nowej mapy można oglądać pod adresem:
www.geosandbox.tk/turysta
Przypominam, że jest to prototyp i ma sporo niedociągnięć,nie ma morza, niektóre multipolygony źle się skonwertowały, pewnie wielu rzeczy brakuje - chodzi tu raczej o “proof of concept”.
Tym razem importowana jest cała Polska, ale TileCache nie jest napełnione z wyprzedzeniem i przy przeglądaniu większości obszarów po raz pierwszy trzeba będzie zaczekać na wyrenderowanie.

Swoją pozytywną opinię na temat tej mapy przesłałem Michałowi wcześniej.
Warstwy ! to co tygrysy lubią najbardziej :wink:
Wg mnie ta mapa ma wielki potencjał i bardzo bym chciał znaleźć sposób na wsparcie jej rozwoju np poprzez współpracę z łódzkim Urzędem Marszałkowskim i UM Łódź. Zobaczymy w sobotę czy uda się uzyskać zainteresowanie.

Wygląda to bardzo, bardzo dobrze. Gratuluję, czegoś takiego właśnie brakowało.

Pbabik: podoba mi się, nawet bardzo. Drogi mają sensownie dobrane kolory, widzę również, że zrobiłeś mosty w klasycznym stylu.
Oczywiście, widzę też parę braków, ale pewnie też je widzisz, więc nie będę o nich pisał.
Dobra robota!

Na razie widzę iż serwer ma jakąś zadyszkę. I za chiny, nie chce nic wyświetlnić.

Ale z tego co mi się udało zauważyć masz warstwy komunikacyjne i rowerowe. Jutro kuknę jak to się sprawuje.

Bardzo fajne ale gdzie są trolejbusy?

No jeszcze nad napisami można byłoby popracować ale jak dla mnie bomba i tak.

Kojarzy mi się z openstreetbrowser…

Hmm…no…ten tego… w Tychach :wink:
Na mapie się pojawią, ale to już raczej w przyszłym tygodniu.

Mapa ci nie renderuje mostów i wiaduktów w konstrukcji (patrz S7 w Krakowie).

Zapowiadane spotkanie na Targach Turystycznych NA STYKU KULTUR w Łodzi odbyło się w planowanym terminie.
W spotkaniu wzięli udział: Naczelnik Wydziału Turystyki Urzędu Marszałkowskiego p. Tomasz Dronka, kierownik Oddziału Turystyki Urzędu Miasta Łódź Anna Stanisławska wraz z p. Iwoną Borowińską oraz Michał Mackiewicz, Adam Mencwal i ja :slight_smile:
Jak na warunki targowe (ogólny szum i góralska kapela w tle ) spotkanie oceniliśmy pozytywnie. Idea stworzenia elektronicznej Mapy Turystycznej łódzkiego i Łodzi została przyjęta ze zrozumieniem i aprobatą. Pan Tomasz jest ogólnie jest zwolennikiem przekazania posiadanych w Urzędzie Marszałkowskim geolokowanych informacji turystycznych, więc być może uzyskamy coś więcej niż przebiegi szlaków.

Propozycja wsparcia finansowego ma zostać jeszcze przedyskutowana. Naczelnik pytał czy jest jesteśmy Stowarzyszeniem i czy mamy regon bo wtedy jest łatwiej o takie finansowanie. Takie inwestycje jak w każdej instytucji planuje się jednak zazwyczaj w budżecie rocznym w ostatnim kwartale, więc temat postaram się podtrzymywać i dopytywać aż do ustalania nowych wydatków na turystykę.
Spotkanie traktuję jako wstępne i jako takie nie było złe.

Podczas targów udało mi się zainteresować Mapą Turystyczną OSM Senatora Ryszarda Bonisławskiego, który w rejonie łódzkim jest prawdziwym guru turystycznym i jeżeli zyskałbym jego przychylność dla OSM to byłoby bardzo ważne.

Przeprowadziłem krótka rozmowę i wymianę wizytówek z Prezesem Zarządu PTTK Lechem Drożdżyńskim na temat możliwości współpracy w tworzeniu mapy turystycznej i uzyskania przebiegu szlaków po inwentaryzacji. Ogólnie nie widział problemu, ale stwierdził, ze oni właśnie planują opublikowanie takiej mapy w necie. Mam się kontaktować w tej sprawie z koordynującą to firmą w Krakowie.

Powiat Wieruszowski w Łódzkiem jest jednym z prężniejszych pod względem infrastruktury turystycznej i działań na rzecz turystyki. Poznałem i rozmawiałem ze Starostą p. Andrzejem Szymankiem, który bardzo się zainteresował OSM. Gminy mają tak mało kasy na promocję turystyki, że wszelkie takie inicjatywny są mile widziane. Rozmawialiśmy o przekazaniu danych kartograficzny gminy, ale tu p. Starosta stwierdził, ze musi pogadać ze swoimi prawnikami, bo wie, że prawo kartograficzne jest dośc restrykcyjne w kwestii uwalniania danych. Mamy być w kontakcie.

i na koniec:
Spotkałem znajomych kolarzy turystów z Oddziału Łódzkiego Klubu Turystów Kolarzy PTTK. Są oni organizatorem 52. Ogólnopolskiego Szkoleniowego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.
234 kolarzy przewodników turystycznych w jednym miejscu :slight_smile:
Umówiłem się z nimi na godzinna prelekcje o OpenStreetMap i Mapie Turystycznej.
Jeżeli się uda, to może namówimy ich przynajmniej na zapisywanie śladów i przekazywanie do nas.

To na tyle sprawozdania.

Aha! Pozbyłem sie też dużej części naszych ulotek :slight_smile: Oby z jakimś oddźwiękiem.

Paczpan, idealne zadanie dla OSM:

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/518965,wroclaw-nowy-portal-z-wysypiskami-smieci,id,t.html

Przeczytałem SIWZ i na moje oko, biorąc pod uwagę nasze możliwości, moglibyśmy być tylko podwykonawcą w zakresie wykonania części mapowej i zbierania danych, ponieważ oprócz tego jest tam jeszcze kilka aspektów, w które nie chciałoby mi się angażować.

Link do ogłoszenia: http://araw.pl/artykuly/8241/Ogloszenie-o-zamowieniu-nr-58318-2012

A jakie to aspekty?

Bo można by zacząć od jakieś gminy i im takie coś zaoferować.

Wszystkie poza a,b,c,d z SIWZ-u (tak wiem, leniwy jestem)
Jeśli uważasz, że moglibyśmy łyknąć całość, to tylko się cieszyć :slight_smile:

Ten przetarg i tak jest poza naszymi możliwościami (jak również poza możliwościami zaprzyjaźnionej z nami firmy, do której się zwróciłem z tym tematem), ponieważ w SIWZ jest m.in. taki warunek formalny:

Na moje oko, te wymagania są jakieś absurdalne… trzeba być bogatym, by być jeszcze bogatszym :stuck_out_tongue: