Життя набагато складніше за валідатори і класифікатори, тим воно і цікаве.
Вже раніше писав, а ось ще покажу.
Є у нас провулок Гната Хоткевича. Розташований в центрі масиву багатоквартирної забудови. Сам по собі він провулком є суто номінальним. Якщо не дивитися на таблички на будинках, він нічим не кращий за інші дворові проїзди, тобто чесний стовідсотковий highway=service+living_street=yes. Підозрюю що провулком його зробили напевне суто для зручності адресації, щоб не плодити будинків з літерами “а”, “б” і т.д.
І з’єднують його з вулицями 100% дворові проїзди, такі ж як і він просто безіменні.
Коли мапив, проблеми у цьому не бачив ніякої.
Так, номінально - чистої води ізолят, ну і що з того? Жителі користуються дворовими проїздами різними, кому куди ближче, і не роблять з цього проблеми.
Ну от не знали містобудівники про класи доріг, про те, що дороги повинні виходити як мінімум на рівних собі і що буде запущений валідатор. Може якби знали, ніколи б так не зробили
На догоду валідатору один з дворових проїздів підвищується до unclassified, серед рівних собі став “трохи рівнішим”
От не знаю, може понизити цей провулок до іменованого service чим він і є по факту, і валідатор буде щасливий…
Оце морока… Може більше підходить residential? Та всі суміжні дворові проїзди теж зробити residential.
Гм. Тоді ДЖОСМ матюкатися буде на відсутність назв у безіменних проїздів.
Ну і ось ще така фігня: відкрив посилання на черговий ізолят. Потрапив у Добропілля. Чомусь місцеві мапери суміщують межі територій та дороги.
Наприклад, є лісосмуга, по межі якої проходить дорога, а за дорогою одразу гаражі.
Хлопець малює дорогу, обводить лісосмугу полігоном, проводячи лінію полігону по тих самих точках, що й дорогу. Потім обводить полігоном гаражі, причому линія полгону теж проходить по тих самих точках, якими намальована дорога та лісосмуга.
Чомусь мені це здається неправильним.
І мені теж. Я вважаю, що так робити не правильно. Виходить, що лісосмуга доходить аж до середини дороги :(. Колись давно, я і сам теж так робив, але потім змінив власну думку. Що буде, коли дороги почнуть мапити полігонами? А це колись станеться.
Крім того що воно транк його ще й назвати треба ref=М-18 і включити у відповідний зв’язок. Міжнародні автомобільні дороги : М-18: Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта + Під’їзд до Міжнародного аеропорту “Харків” + Обхід м. Сімферополь + Обхід м. Новомосковськ
І повикидати тег wikipedia=uk.wikipedia.org/wiki/Територіальні автомобільні дороги. Тому що посилання невалідне і тому що для доріг тег wikipedia ставиться на зв’язок.
І не забути motorway_link змінити на trunk_link.
есть мнение, что Р-51 и Т-04-40 не являются М-18
в автоатласе и на указателях на дороге М-18 называют старую 1+1 трассу харьков-окружная - новомосковск
В приватних повідомленнях з **andriano **зав’язалася дискусія щодо статусів доріг.
Я помітив, що **andriano **змінив кримську Т-01-10 з secondary на unclassified http://www.openstreetmap.org/browse/way/34547848/history
Також ним змінено чимало інших доріг в Криму і Одеській області з secondary на tertiary чи unclassified.
Т-16-19: http://www.openstreetmap.org/browse/way/149199572
Я йому кинув лінки на osm-wiki на що отримав відповідь
Жодних розбіжностей між uk-wiki з en/ru-wiki не бачу.
Пропоную andriano ознайомитися з вікі ще раз, а також з чудовою діаграмою створеною dimonster’ом i andygol’ом http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=277582#p277582
Всім іншим пропоную надати пояснення чому Т-- це secondary, оскільки ні мої пояснення, ні wiki **andriano **не влаштовують.
Чому це тільки три класи? Він wiki читав уважно?
Є ще О-* дороги, які tertiary та С-* дороги, які unclassified.
Товариш прирівняв Т-* дороги до сільських доріг, понизивши їх одразу на два класи.
Чим він це аргументує?
І як після цього він збирається позначати дороги обласного та районного значення? Як “козьи тропы”?
Навіть російська вікі не змушує мене робити Т-дороги unclassified, ось читаю:
Ключове слово “остальные”. Тобто я повинен проаналізувати приналежність дороги до класів спочатку secondary, потім tertiary і тільки після того як переконаюся, що вона не підпадає під жодне з їх визначень, ставлю unclassified.
Але ж Т-* дороги ідеально, 100% підходять під визначення:
І це стоїть напроти графи secondary.
І О-* дороги так само точно охарактеризовані:
І це ми бачимо напроти tertiary.
От слово “остальные” і залишається для усіх інших, на практиці - сільських доріг (С-*).
Класний, скажу вам, асфальт кладуть у нас на “козьих тропах”!
Ха, феєрично. Спочатку міняє у нас дороги по RU-wiki (де логіка? навіть якщо вони співпадають, а вони співпадають.), а коли спалили - “нужно обсудить на форуме”.