Автомобільні шляхи України

Вчора переніс класифікацію до FreeMind. Відразу виникло кілька питань. Чому починаємо з автомагістралей?

На мою думку, треба починати алгоритм з trunk — це основні «опорні» дороги. Автомагістраль це той самий trunk, але з певними відмінностями. Той самий motorroad=yes ми додаємо до trunk або до primary. І ще кілька зауважень. Спробую сьогодні намалювати блок-схему в Dia, (так щоб все вмістилось на аркуш паперу)

а можна подивитися?

Починаємо з того, що можна легко та однозначно класифікувати за якоюсь однією чіткою ознакою. Тому спочатку йдуть автомагістралі, велодоріжки, житлові зони. Бо там достатньо наявності знаків.

https://dl.dropbox.com/u/95178454/%D0%97%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D1%82%D0%B5%D2%91%D1%83%20highway.mm - файл для FreeMind

https://dl.dropbox.com/u/95178454/%D0%97%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D1%82%D0%B5%D2%91%D1%83%20highway.jpeg - краще відкривати будь-яким оглядачем малюнків (4607*906 точок) :slight_smile:

тут схема розповзлася як восьминіг :slight_smile:
Спочатку навіть неясно звідки починати. А ще не видно “так” та “ні”.

Так, є таке, але інтелект-картки (FreeMind) корисні для обробки певного питання.

Саму схему почав малювати в Dia, там буде вже більш наочно, і, трохи по іншому ;), думаю, що поміститься на 1 аркуш А4.


https://github.com/Andygol/osm-highway-tag/blob/master/%D0%97%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D1%82%D0%B5%D2%91%D1%83%20highway.dia

верхний правый бабл в синем поле имеет только один выход == он лишний

Ну, нехай буде в dia, якщо спільноті так зручніше. Але давайте виправляти помилки:

  1. з бубля “дорогою можна проїхати звичайним авто?” виходять дві лінії “ні”. Так неможна.
  2. з бубля “Дорога позначена знаком Автомагістраль ?” лінія “ні” роздвоюється. Треба преробити.
  3. ми забули про коловий рух. Треба десь вказати, що статус кільця має дорівнювати найвищому статусу серед усіх доріг, що до цього кільця приєднані.

Чому?

Як? Варіанти?

Це зайве.

Так саме, варіанти, як переробити?

Вся ця схема нічим не відрізняється від http://msr-zdv.narod.ru/OSM_road_classification_Ukraine.doc тільки зібрана трохи в іншій послідовності. Та має менше тексту :slight_smile:

Бо втрачається логіка роботи блок-схеми. Суть у тому, що будь-яка людина, відповідаючи сама собі на питання в схемі, однозначно отримує вірне значення тегу highway. Без розмірковувань “там грунтовка, значить track. Але ж це дорога до сусіднього села. Значить tertialy. Ні, може unclassified.” або “це вулиця з житловими будинками, там люди живуть, напишу living_street”.

А у вас у першому ж бублі незрозуміло, куди ж йти після “ні”: за верхньою лінією чи за нижньою. І що робити у випадку, якщо на питання “Стежка, прохід можливий лише пішки?” відповідь “ні”. ?
І що робити з Автомагістраллю після відповіді “ні”? Писати trank чи не писати, а йти вниз до іншого бубля?

https://github.com/Andygol/osm-highway-tag.git - файл для Dia на GitHub`і

Добре. Тепер треба його виправити, щоби схема була така ж як і в моєму вордовскому файлі.

У мене по обох схемах зауваження. Ось це питання: “Дорогою можна проїхати звичайним легковим автомобілем?” неправильне. Чи можна позашляховик вважати “звичайним автомобілем”? А якщо ні, то в нас получиться мапити як track погані unclassified.

Для unclassified має бути питання щось на кшталт “чи можна цією дорогою дістатися певного пункту, тобто, чи належить вона до з’єднувальної мережі”.

Я може знайду трохи часу виправити вже згадані неоднозначності.

Так, звісно. Для того й на GitHub’і я його виклав :slight_smile:

Ні. Треба буде це явно прописати.

Думаю, що власники джипів можуть навіть образитися, коли їхніх “монстрів” хтось вважатиме “звичайними” автомобілями :slight_smile:

а кто может сказать, почему выбирается такой мойшрут?
из-за непроставленных максимальных скоростей?

Думаю, что именно из-за скоростей. Так как они не указаны, выбирается более короткий путь. Поставь на окружную maxspeed=90.

ага
всё проще
oneway был проставлен на двухполосной части дороги

кстати, там же по слухам во всю объезд лубнов делали в режиме 2+2
кто что знает?

Делали.
Не уверен что уже достроили.
Буду дома на выходных может покатаюсь на вело там, разузнаю.

Как лучше обозначить дорогу, какие теги добавить?
Дорога в Ровенской области: Т-18-21 Т-18 Дороги в Ровенской обл
Был в Почаеве и возвращаясь обратно думал сократить путь до дороги Киев-Чоп: от Онишковцов (тут святой источник) доехать до Вербы.
На этом участке идет суровая каменка, у меня скорость была около 20-30 км/ч. Народ в основном движется по раскатаным обочинам, где это возможно. Проехал я по ней 3 км - удовлетворял инстинкт исследователя, навигатор сказал, что там поворот. Затем мне сообщили, что еще 10 км ехать. Я решил вернуться и поехать через Кременец.

Дорога в реестре обазначена достаточно важной (кроме меня за те полчаса что я ездил там туда-сюда, проехала примерно с такой же скоростью Волга).
Какую информацию добавить - чтобы народ там не ездил? )))