Masz racj? a ja si? nieprecyzyjnie wyrazi?em … no i koncepcja si? zmieni?a. Po pierwsze pierwotnie my?la?em o doprowadzeniu s?ownika do wersji kiedy poprawi on wszystko co umie, szybko stwierdzi?em, ?e to nierealne i w tej chwili wrak dzia?a inaczej, ale nade wszystko mój opis pliku by? nieprecyzyjny.
Plik z ignorami to raczej baza nazw które identyfikuj? drogi ktorymi automag ma si? nie zajmowa? i zawiera m.in.
- nazwy które s? dobre lub prawie dobre i jednocze?nie wyst?puj? raz wi?c nawet je?li chcie? poprawi? to MSWiA to jedyny rozs?dny sposób to otworzy? zadany fragment mapy w potlach czy innym JOSM i po prostu poprawi?.
- nazwy z którymi nie mia?em poj?cia co zrobi? (te wszystkie schody, ?cie?ki cuda wianki). Automag móg?by poprawi? je co najwy?ej ze z?ych na gorsze, a tak s? zmagazynowane w pliku z ignorami i wiadomo, ?e mo?na si? nimi zaj?? je?li kto? b?dzie wiedzia? jak i mia? ochot?
Je?li jest taka potrzeba mog? zmontowa? plik gdzie ka?dy wpis z listy ignorowanych (która mo?e zyska? now? funkcj?) zostanie przypisany do drogi której odpowiada. Wystarczy tylko, ?e znajdzie si? kto? kto b?dzie wiedzia? co z tym nale?y zrobi? (w sensie jak powinno by? zrobione) no i b?dzie mu si? chcia?o.
UPDATE
A nawet je?li ta lista si? jednak mia?aby nie przydac to … jest tu: http://wariat.org.pl/smietnik/OpenStreetMap/wrak-IGNORUJE.txt
UPDATE 2
By?bym zapomnia?, s? te? drogi które ignoruj? bez pomocy pliku z ignorami zawieraj? numery dróg w atrybucie name. Sam numerek, albo jakie? E50 czy A8. Je?li to te? nieprawid?owo to mog? je wszystkie (drogi) zadenuncjowa?