tbicr
(tbicr)
November 8, 2022, 12:56am
84
Вітаю, на тэрыторыі Беларусі было прынятае новае правіла па выкарыстоўваньні беларускае мовы https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Be:Belarus_language_issues/Migration_proposal .
Для POI рэкамэндавана запаўняць name адпаведна шыльдам, то бок POI дадзенае правіла асабліва не закранае і адпаведна не закранае Вашую працу.
Адзінае addr: трэба будзе запаўняць адпаведна name галоўнага аб’екта, таксама рэкамэндавана запаўняць name:be і name:ru .
12 лістапада будзе праведеная міграцыя дадзеных, тут можна знайсьці дэталі https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=873755#p873755
**Добры дзень! **
Дзякуй вялікі за інфармацыю. Выгружаем усё па новых правілах.
basilisk
(Vasily Melenchuk)
November 17, 2022, 6:32pm
87
В телеграмм-канале ОСМ (Telegram: Contact @byosm , не знаю, есть ли вы там) спрашивают:
Ці дакладна ўпэўненыя, што на тэрыторыі ветфармфабрыкі ёсць прадуктовая крама https://www.openstreetmap.org/node/9504278645 ? Шчыра кажучы, калі я працаваў там, крамы дакладна не было й не планавалася. Наколькі я разумею, памылка ў нумары дома: павінен быць 3, а не 20.
***Добрый вечер! ***
Нет, в телеграмм-канале не видели сообщение. Спасибо, что продублировали сюда.
У них на сайте ведутся технические работы, но есть вакансии на сайте по поиску работы адрес: г.п. Свислочь, ул. Строителей, 3 (https://prnt.sc/kxzk9uECR2Ln )
Как только сайт возобновит работу, мы проверим еще раз.
4004
December 12, 2022, 12:01am
92
добрый вечер, Кейт.
Не рекомендовал бы вам выгружать лукойл в том виде, в котором он у вас сейчас, удаляется много валидных данных
4004:
добрый вечер, Кейт.
Не рекомендовал бы вам выгружать лукойл в том виде, в котором он у вас сейчас, удаляется много валидных данных
Добрый вечер!
Принято, пересмотрим данные для Лукойла и пропустим его в предстоящей выгрузке.
Спасибо за ваш комментарий)
4004
December 17, 2022, 11:57pm
95
и точки без amenity=fuel тоже лучше не матчите к заправкам, это магазины
basilisk
(Vasily Melenchuk)
December 20, 2022, 6:17pm
96
Моментик здесь https://www.openstreetmap.org/way/104215130/history
Если я правильно понял по истории изменений, то в результате вашей выгрузки со здания пропал тег building=yes. Конкретно этот случай я поправил, но вы там поглядите. Выгрузка с затиранием тегов и потерей информации выглядит не очень хорошо.
Случай достаточно старый, возможно уже исправлен, но мало ли. Хозяйке на заметку
basilisk:
Моментик здесь https://www.openstreetmap.org/way/104215130/history
Если я правильно понял по истории изменений, то в результате вашей выгрузки со здания пропал тег building=yes. Конкретно этот случай я поправил, но вы там поглядите. Выгрузка с затиранием тегов и потерей информации выглядит не очень хорошо.
Случай достаточно старый, возможно уже исправлен, но мало ли. Хозяйке на заметку
Спасибо, что написали. Взяли на заметку