Czy ktoś mógłby się podjąć skasowania tych oznaczeń strefy zamkniętej w czasie stanu wyjątkowego?
addr:nazwa_je = Gruszki
boundary = border_zone
description = Obszar objęty częsciowym zakazem przebywania
related_law = Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 listopada 2021, Dz. U. z 2021 r. poz. 2193
Strefy już i tak nie ma, a to tagowanie od początku nie było najlepsze.
Gdyby ktoś był w okolicy, to uprzejmie proszę o objechanie/obejście tego terenu z wstępem wzbronionym i albo oznakowanie jako military_area, albo przynajmniej dodanie access=no do dróg.
Jeździłem kiedyś na rowerze po okolicznych znakowanych szlakach i miałem też dylemat, bo tablice są bez logiki rozsiane po okolicy i nie wiedziałem co o tym sądzić. Według moich obserwacji nie układają się w żaden logiczny obszar. Dotyczą poligonu lotniczego w Nadarzycach który jest na północ.
Zatem prośba do Stowarzyszenia OSM Polska (@jedrusk, @Olga) – wystąpcie do UG Jastrowie oraz Nadleśnictwa Wałcz o wskazanie obszaru objętego zakazem wstępu.
Odnosze wrazenie, ze jakos ostatnio nastapila zmiana adresacji z nazwa_wioski+numer na ulica+numer, bo tabliczki z nazwa ulicy sa wyjatkowo w dobrym stanie. PRawie wszystkie domy jakie widzialem, mialy podwojna numeracja, czyli na budynku jest podana cyferka, a na ogrodzeniu tabliczka z nazwa ulicy i zupelnie innym numerem, co jest na budynku.
Probowalem znalezc jakies informacje o tym, ale nie mam pojecia jak to ugryzc.
Można. Ale znalezienie uchwały nie jest takie szybkie, no i nigdy nie wiadomo, czy jest w 100% aktualna.
Ale jeśli od podjęcia uchwały minęło trochę czasu, to nazwy ulic będą już widoczne na podkładzie z ulicami i adresami z Geoportalu.
Inną metodą sprawdzenia, czy miejscowość ma nazwy ulic jest zajrzenie do TERYT - to zajmie z minutę.
A jeśli gmina korzysta z e-mapa.net, to można tam to sprawdzić (ta akurat nie korzysta).
Chciałem zaktualizować niedawno otwarte Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach ale nie mogę sobie poradzić z budynkiem podziemnym (parkingiem). Chciałem go schować pod obszar centrum sportowego.
Powinna być chyba taka kolejność żeby to dobrze wyglądało (od dołu):
Jeśli budynek nie ma części nadziemnej, to go nie mapujemy.
Jeśli parking jest tylko podziemny, to lepiej go dodać jako węzeł, w miejscu gdzie jest nań wjazd.
W miejscowości Świnków w gminie Krotoszyn numery domów nadal się po staremu - nadanie ulic. Tylko na stronie: https://krotoszyn.e-mapa.net/ są aktualne.
Czy mogę prosić kogoś o częściowy revert edycji: https://www.openstreetmap.org/changeset/127568894 ? Chodzi o to, by w miarę możliwości nie cofać całej pracy włożonej w mapowanie, a jedynie przywrócić granice administracyjne, które zostały sklejone z fizyczną linią brzegową do poprzedniego, właściwego stanu. Szczegóły w komentarzu do changesetu.
Jak to powinno wyglądać, żeby było elegancko i zgodnie ze sztuką, a przy okazji umożliwiało realizację routingu?
Czy teoretycznie wystarczy doprowadzić (połączyć) chodnik do krawędzi parkingu (tak jak jest - na północy) i od jego południowej krawędzi dołożyć krótki kawałek chodnika - łącznik z ulicą? Z perspektywy samej mapy to pewnie będzie miało sens i może nawet będzie wystarczająco eleganckie, ale spodziewam się, że routingu nie zapewni - czy może już coś się zmieniło i część mechanizmów potrafi prowadzić przez obszary (choćby po ich krawędziach)?
W szczególności dla pieszych często są takie utrudnienia w OSM - są namalowane chodniki i ścieżki, ale jako samotne wyspy, bez połączenia (zwłaszcza sensownego) z resztą mapy, bo właśnie jakiś np. parking przeszkadza, albo nie ma formalnego przejścia przez jezdnię i chodnik urywa się przed ulicą - jak na zachodnim brzegu tej analizowanej przeze mnie wyspy (w takich przypadkach często po prostu dociągam chodnik do ulicy, żeby umożliwić nawigację).
Szukałem trochę, zarówno w polskojęzycznych, jak i anglojęzycznych zasobach, ale chyba źle szukałem. Nie znalazłem, a nie wierzę, że nikt wcześniej tego nie rozważał - zbyt często takie problemy na mapie widzę.
Po prostu połącz te drogi ścieżkami.
Te drogi koło placu zabaw nie są z niczym połączone. A przecież da się tam dojść.
Nie. Z parkingami nie łącz dróg.
Nie musi być formalne.
Mamy tagi np. highway=path + informal=yes do takich przypadków (czyli np. wydeptana ścieżka).
Parkingi w niczym nie przeszkadzają.