Konwertowanie map do Garmina

Witajcie,

Może ktoś kto jest obeznany z tematem tworzenia map do Garmina będzie mógł wskazać mi poprawną drogę, lub co robię źle.
Trafiłem tutaj przez przypadek, samego garmina używam od ładnych kilku lat. Wyrysowałem dla UMP kilka ładnych tracków z zagranicy. Tutaj postanowiłem się skupić na swojej okolicy, ale i nie tylko. Problem jaki mnie męczy to stworzenie poprawnej mapy pod garmina (używam nuviego 760).
Testowo robię mapę małego wycinka miasta.
Męczyłem się kilka dni aby uzyskać polskie litery w nazwach na mapie. Dzisiaj udało się. Euforia nie trwała długo, kompletnie leży wyszukiwanie. U mnie wygląda to następująco: Wpisuję nazwę miejscowości (w wynikach oprócz miast mam również dzielnice !), następnie podaję nazwę ulicy, i tutaj jest kiszka. Nic nie znajduje. Jeśli zamiast miasta podam nazwę dzielnicy plus tą samą ulicę co przy próbie z miastem i tutaj jest strzał w 10. Znajduje. Tylko dlaczego po dzielnicy a nie po mieście znajduje ulicę. Sprawdzałem na innym wycinku mapy, to samo. Zassałem Polskę jako gotowe pliki *.img z http://garmin.na1400.info/routable.php/ i tutaj również kicha. Co jest grane ?
Przecież jeśli ktoś mi podaje adres np 12-123 Warszawa ul. Wymyślona 1, nie podaje dodatkowo dzielnicy ? Śmieszne bo to było.
Ładnie się ta mapa prezentuje, podoba mi się możliwość jej edycji ale w takiej formie nie da się jej używać.
Kolejne pytanie, jak i czym poprawnie przemielić plik *.osm aby poprawnie podpiąć się pod mapsource. Pomijam rozwiązania jak MapSetToolKit bo to jakby złożyć mapę, następnie ją rozłożyć żeby podpiąć ją pod mapsource.
Finalnie chciałbym otrzymać mapę z routingiem, czy to takie skomplikowane zadanie ?
Wyczaiłem że mkgmap robi pliki *.tdb potrzebne mapsourcowi. Tutaj z kolei nie potrafię poprawnie jej podpiąć. Oczywiście mapsource się rzuca o tą mapę że trzeba ją przeinstalować. Tak jakby któreś z plików były uszkodzone. Generalnie próbowałem w takiej formie --code-page=1250 --index --tdbfile --net --route
Ma ktoś jakieś pomysły jak to ugryźć ?

Pozdrawiam
Damian

W niektórych rejonach dzielnice są zapisane przez mapę jako wsie (co jest błędem, ale tak to wygląda po konwersji z UMP). Możesz podać, co to za miasto i dzielnice? Jeśli to tego rodzaju błąd, to da się to łatwo naprawić.

Obawiam się że sprawa tyczy się większości śląska. Na pewno nie chodzi Sosnowiec (tutaj sprawdziłem dzielnicę Dańdówka i ulicę Jedności), Mysłowice (całe). Reszty nie sprawdzałem.
Czy możesz mi zdradzić jak to naprawić ? Wczoraj wyczytałem jak opisywać dzielnice na http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Quarter, tam na wycinku z Berlina zrobione są relacje.

Sprawdziłem Dańdówkę i wygląda na to, że jest oznaczona jako place=suburb, czyli prawidłowo. Z tego wynika, że problem leży w programie, którego używasz do zmiany mapy .osm na Garminową. Gdzieś w tym programie jest decyzja, żeby dzielnice zachowywały się jak wsie.
Jako, że nie mam z tym żadnego doświadczenia, to nie mogę powiedzieć więcej… Napisz do twórców, myślę, że się przejmą.