Mooi grafiekje weer Emvee. Als ik het goed begrijp zouden er al 20.000 wegen verdwenen zijn. Das best veel en ik ga er maar vanuit dat dit vnl door het samenvoegen gebeurd is. Als ik kijk naar wat ik bij hou kom ik op 9000 maar Roeliboelie was al bezig voordat ik het bijhield dus ga ik er maar van uit dat het verschil voor een groot deel aan hem toe te rekenen is
Ik heb tot op heden niet vernomen dat er echt fouten in de kaart zitten. En als er al zoveel is samengevoegd, is dat best bemoedigd. Wel is het zaak goed op te letten want er kan in OSM veel gebeuren tussen het maken van de kaart en het moment dat je wil samenvoegen. Zo wilde ik gisteren wegen samenvoegen die net door een ander waren samengevoegd
Nomenatim werkt gelukig ook alles snel bij. Waar eerst tig hits waren op een straatnaam zijn er vrij snel na het samenvoegen al een groot aantal verdwenen. Wat me ook opviel is dat Nomentim een postcode terug geeft als je een straat zoekt. Dat zijn postcodes met een spatie tussen cijfers en letters. Iemand een idee waar dat vandaan komt? Met de BAG hebben we postcode zonder spaties nl.
Ik heb net een nieuwe versie van de kaart/WMS gemaakt. Reden is dat ik nog meer potentiele samenvoegcombinaties zie en daar al mee geexperimenterd heb. Een belangrijk verschil in de data is het aantal graden tussen de samen te voegen wegen. Ik hanteerde een minimum hoek van 90 graden maar bij nader inzien vind ik dat geen goed idee. Minder dan 90 graden zie ik vaak bij hofjes maar er zijn veel meer situaties waarbij ik het logisch vind samen te voegen. Bovendien was die hoek gebaseerd op de begin en eindpunten van wegen en dat is lang niet altijd logisch.
Ik heb de huidige lagen intact gelaten (dus wel minimaal 90 graden) maar heb 3 extra lagen toegevoegd waar de 90 graden veelal is losgelaten. Cat1 t/m Cat3. Cat 1 zijn de wegen waar alleen de samen te voegen wegen samen komen. Deze lijken haast blind samengevoegd te kunnen worden. Cat2 zijn situaties waarvan ik denk dat samenvoegen zeer waarschijnlijk zonder problemen kan maar waar je af en toe een keuze moet maken of en zo ja welke van de opties je samenvoegt.
Cat3 is een restcategorie waarbij het samenvoegen nog minder waarschijnlijk is. Voor Cat1 t/m 3 geldt dat de wegtypes o.b.v. kleurtjes zijn uitgesplits net zoals dat voor de andere lagen geldt.
Het voordeel hiervan is dat je maar 1 WMS laag in JOSM hoeft toe te voegen om toch een hele categorie te zien.
Goed initiatief want het draadje is inmiddels best lang en er is ook al veel gewijzigd.
Daarom even nog wat toevoegingen op jouw lijstje
De kaart in QgisCloud is beschikbaar als webmap maar ook als WMS. Om de WMS te gebruiken in JOSM gebruik je
https://wms.qgiscloud.com/PeeWee32/OSM_defrag_highway_QGC/
en kies je zelf welke laag je wilt tonen. Mijn advies nu is om te beginnen met Cat1 en de laag ‘weg samen te voegen’. Mijn ervaring is dat het samenvoegen het best werkt als je de lagen in JOSM geladen hebt en daar vandaan de punten lang loopt.
Helaas houdt JOSM de cache vast en zie je ook nadat ik de kaart ververst heb nog de oude gegevens. Bij mij werkt het verwijderen van de cache goed als ik de betreffende map ook echt leeg gooi. Op mijn Windows machine staat de cache in de (verborgen) map C:\Users{USER-ID}\AppData\Local\JOSM\cache
Ik zal proberen de kaart regelmatig te verversen maar dat lukt mij niet elke ochtend. Als je ziet dat de webmap bijgewerkt is maar de WMS in JOSM niet dan weet je dat het door dit cache probleem komt.