Is there a way to remove name:ru from a certain province with one change.
I want to remove this tag from Western Ukraine. The Russian language has nothing to do with this region. All translations of hospitals, streets are the fantasy of an online translator. To search for cities, towns, villages the presence of name: ru is not necessary, a wikidata is enough.
Możesz wkleić do http://level0.osmz.ru/index.php link do tego zestawu w polu “URL” i kliknąć “Dodaj do edytora”. Potem dopisujesz tagi, dodajesz komentarz i wysyłasz.
Trasy są niektualne (przede wszystkim autobusy, z tramwajami jest o wiele lepiej), ale jest to ogrom pracy, bo tras jest kilkaset i nawet jeśli tylko kilka zmienia się w roku, to już przez te kilka lat nagromadziło się dużo niektualnych. Możesz oczywiście aktualizować trasy, ale jest to bardzo czasochłonne i żmudne zajęcie.
W razie pytań możesz do mnie napisać na OSM, jak masz jakiekolwiek pytania dotyczące mapowania/OSM.
Ja wiem, które trasy są nieaktualne, zdecydowana większość, ale żeby poprawić trasę to trzeba dłubać, a są przyjemniejsze rzeczy do robienia.
Co to jest MultiLine? QGIS chyba nie narysuje nowej trasy, prawda?
Dlaczego Nominatim przyporządkowuje go do gminy Turawa, podczas gdy wedle mojej wiedzy ten punkt adresowy jest poprawnie skonfigurowany w danych dla miasta Opola?
Problem występuje także dla okolic tego punktu, np. ulicy Rozmarynowej i innych.
Na niektórych mapach opartych na OSM widać wysokość terenu lub jest podana w metrach w nawigacjach (ile w górę, ile w dół). Ktoś wie skąd pochodzą te dane wysokościowe?
Akurat to, co mnie zainspirowało do pytania, to już całkiem budynek, a nie przywieziony ciężarówką były kiosk Ruchu. Nawet ma w środku co najmniej dwa pomieszczenia.
Nie wiem czemu tak się dzieje. Relacje wydają się poprawnie ustawione - gmina Opole i gmina Turawa, ale Nominatim z jakiegoś powodu przyporządkowuje to do relacji Turawy - tutaj jest fajny interfejs do debugowania.
Pewną podpowiedzią może być to, że gdzieś tu były zdaje się zmiany (rozszerzenie) granic miasta Opola i jest prawdopodobne, że ten teren wcześniej wchodził w skład gminy Turawa.