Ik was vandaag een mooie wandeling aan het maken en keek ff op mijn telefoon en las toen dit
en ik dacht … shit… zit er toch een fout in de kaart. Das vreemd …gisteren nog meer dan 1000 fietspaden samengevoegd en nergens problemen gehad. Dus toen maar even de pas er in om thuis te reageren. Daar las ik dit…
Ah … gelukkig … dus niet een foute suggestie van de kaart. Wel vreemd dat het dan hier gepost wordt …. maar goed …. levert wel weer extra aandacht op .
Ik zeg ook niet dat ik het er niet mee eens ben, maar ik vind het een bezwaar als onervaren mappers wegen gaan samenvoegen zonder kennis van routerelaties. De schade is dan al snel heel erg groot.
Die ‘tool’ van Peter is natuurlijk prachtig en heb ik ook aanbevolen bij ‘mapper’.
En gisteren heb ik mijn script eens losgelaten op OSM Duitsland. Dat duurde uiteraard wel wat langer maar het resultaat was er niet minder verrassend om. Duitsland had ongeveer het zelfde aantal aan potentieel samen te voegen wegen als NL maar het aantal wegen in Duitsland is wel bijna 6x zoveel. Hoe kan dat? Zijn die Duitsers dan toch veel “grundlicher” dan wij Nederlanders?
Het antwoord vond ik later in dit draadje. Was al langer geleden dus was ik allemaal weer vergeten Samengevat … bij de AND import werden niet hele wegen geimporteerd maar weg segmenten. Daar waar een aftakking was naar een andere weg begon een nieuw segment. En al die segmenten hadden hun eigen AND identifier. Doordat deze verwijderd zijn is het samenvoegen van die segmenten een stuk makkelijker geworden zoals Baggeraar hier al aangeeft. Want als we het met dan hand hadden ingevoerd hadden we echt niet alles in stukken opgeknipt.
In middels ben ik weer iets verder met mijn analyse en zal tzt de kaart weer iets aanpassen. Mijn doel is om te beginnen met de makkelijkste varianten waarbij je zo min mogelijk hoeft na te denken… daarna zien we wel verder.
Obv wat ik gisteren heb samengevoegd is mijn voorzichtige conclusie dat de eerste 5 opties op de kaart … zo goed als blind kunnen worden uitgevoerd. (prio1 tm prio2 2wegen) Dat zijn samenvoegingen halverwege een highway zonder dat er ook maar andere wegen aan vast zitten.
Bedankt voor de aandacht zover. ik ga weer verder met de analyse.