Ja, Ohsome is een mooi stuk OSM-gereedschap. Ik wordt altijd wel blij van dit soort grafiekjes, het is fijn te zien als ze de “goede” richting in bewegen en ik denk dat het mensen kan aanmoedigen.
Dat is vreemd, die 129 meter is gebaseerd op 288.502.400 meter en 2.236.794 wegen op 1 Mei. Het aantal wegen komt goed overeen met taginfo dus dan zou het probleem moeten zitten in de afstand.
Mijn nummers zijn gebaseerd op de highway way values > 1%:
footway,residential,service,unclassified,cycleway,path,track,tertiary,secondary,primary,pedestrian,living_street
Ik heb een netherlands.pbf van gisteren en met osmium-tags-filter kan ik dit soort wegen er snel uit halen. Even geëxporteerd naar een .opl file en die weer met python ingelezen en toen van alle wegen de lengte berekend en die geeft:
2260464 wegen, gemiddeld 127.7 meter
Wilde ook een histogram maken maar dat gaf maar een verwarrend plaatje tot ik uitvond dat de langste weg 24540.2 meter was, dus maar een print toegevoegd:
w6540187 is 10412.7 meter – fietspad op Ameland
w6552392 is 13646.7 meter – Oostvaardersdijk
w27780355 is 24540.2 meter – Markerwaarddijk
w46609197 is 10049.9 meter – fietspad deel Afsluitdijk
w233097180 is 10705.6 meter – fietspad Oostvaardersdijk
w239360218 is 11359.8 meter – dijkweg Waddenzee Noord Groningen
w239748983 is 13130.9 meter – voetpad over de dijk behorende bij w239360218
Na wat experimenteren gevonden dat de enige manier om de data enigszins overzichtelijk te plotten is twee logaritmische assen:
De top van de grafiek komt overeen met 73 meter, de mediaan is 59.6 meter, de kortste weg was 2.6 cm.
Lang verhaal om te zeggen dat ik denk dat de ~128 meter wat mij betreft klopt, is die 209 misschien na alles is opgeruimd?