Podkład Geoprtal2 : Ortofotomapa (zdjecia lotnicze) WMTS ma strasznie duże przesunięcie od wczoraj. Do tej pory było OK. Trochę głupio tak mocno go przesuwać by pasował
Zaktualizowałem 2 wpisy na wiki JOSMa, więc tam powinno być już ok, a jeśli nie to trzeba wejść w Ustawienia->Podkłady i odświeżyć.
Co do ID, to nic z tym nie robiłem, bo tam chyba trzeba to robić przez githuba jako pull request: https://github.com/osmlab/editor-layer-index ale mogę się mylić.
Są “Place, skwery i osiedla” pod “prg-place”. Znaleźć je można pewnie na kilka sposobów.
W tym linku można wejść GetCapabilities przykład i patrzeć na warstwy.
Można też w JOSMie taki adres wrzucić w ustawieniach podkładów i on sam wyświetli jakie są dostępne (w tym przypadku te 3 wymienione).
Ja to mam od miesięcy jak tylko trochę więcej korzystam z warstw EGiB w JOSM-e. Korespondowałem już z samym GGK i dalej nie wiem, co powoduje przekroczenie limitu, czy to błąd po stronie Geoportalu czy JOSM-a. U Ciebie to jaka warstwa?
Od 3-4 dni mam w JOSM “Błąd HTTP 401 podczas pobierania kafelków” dla wszystkich ortofotomap Geoportalu oprócz “True Orthophotomap”. Czy ktoś ma podobnie, czy to raczej kwestia mojego IP?