Ze gebruiken OpenTopo, dat is toch OSM maar er is geen attributie.
Ik heb ze per mail gevraagd of het open data is, en tegelijk opgemerkt dat er geen attributie op de kaarten staat.
Maar PDOK bevat ook de OpenTopo (althans, tot eind dit jaar werd mij ingefluisterd, daarna is het geen open data meer). En daar zal de attributie naar o.a. OSM wel geregeld zijn. Vandaar dat ik dit afdoende vind. Maar je hebt je bevinding al gemaild, en zult wel zien of en hoe men reageert.
Een hele leuke op OSM data gebaseerde app van een Duitse mede-alumnus, waarmee je makkelijk een kaartje in SVG formaat kan maken, om te gebruiken in een publicatie: https://chrstnbwnkl.github.io/zack-carto/
Van betaalautomaat, (lunch)automaten, brievenbussen, telefoonzuilen, afvalcontainers, fotoboxen tot aardappelautomaten.
Worden op onderstaande site in kaart gebracht.
Met behulp van OSM achtergrond kaarten. (met vermelding)
Het Utrechts Landschap - waar ik ook vrijwilliger ben - heeft een nieuwe website, en gebruikt OSM als achtergrondkaart: https://www.utrechtslandschap.nl/activiteiten-kaart . De attributie ontbreekt vooralsnog, maar daar heb ik ons hoofdkantoor al over benaderd.
Daarin kun je hun hotspot zoeken op de kaart, screenshot: https://photos.app.goo.gl/o9N7nsRhxvHMR4nM6
Dit lijkt verdacht veel op OSM: als iemand ook ziggo heeft: kunnen jullie ook eens kijken of je jouw edits terugziet op die kaart.
Ik zie geen attributie op OSM vernoemd voor gebruik van die kaart in de app.
Indien jullie bevestigen op OSM gebruik: hoe dit gemis aan te pakken?
Als het een OSM kaart is dan is hij ouder dan februari. Bijvoorbeeld met de naam ‘De Katsbogte - Surfplas’ in plaats van Surfplas (mijn edit.)
De gemeentespelling Rillaersebaan heb ik in OSM ingevoerd na een discussie hier. De manier waarop hij in de Ziggo app staat is zeer OSM voor mijn edit. Met in het westen vanaf de beek waar we laatst fietsten een stukje Rillaerse Baan en na de Rielseweg kruising Rillaerse-Baan.
Vergelijk doie twee gevallen zelf maar even met de pdok viewer en Google maps.
Een verdere ontwikkeling van de melding van Frank in augustus 2021:
keurig netjes met copyright Openstreetmap contributors.
Met mijn favoriete cartografie instrument (fiets) kwam ik er achter dat de inhoud in mijn buurt niet bar compleet is. Dat hangt denk ik samen met het aanvraagbeleid Laadpaal - Gemeente Gemeente Goirle
De ANWB app is completer maar daar staat tegenover dat laadpaal die de ANWB meldt op de Oeverzwaluw 22 in Goirle nogal onnauwkeurig is. Ideetje: man_made=mast mast=laadpaal location=roughly_here :crazy_face