Gegeven dat ik tijdelijk mijn huis niet uit mag had ik eens boodschappen besteld, welke verzorgd worden door een bedrijf dat gebruik maakt van RoutiGo. Kom ik een prachtig kaartje tegen, met vrij bekende (maar wel een ~jaar verouderde) kaarten. Jammer genoeg wordt er met geen woord gesproken over OSM.
Zal ze eens een mailtje sturen
Ze gebruiken OpenTopo, dat is toch OSM maar er is geen attributie.
Ik heb ze per mail gevraagd of het open data is, en tegelijk opgemerkt dat er geen attributie op de kaarten staat.
Maar PDOK bevat ook de OpenTopo (althans, tot eind dit jaar werd mij ingefluisterd, daarna is het geen open data meer). En daar zal de attributie naar o.a. OSM wel geregeld zijn. Vandaar dat ik dit afdoende vind. Maar je hebt je bevinding al gemaild, en zult wel zien of en hoe men reageert.
Een hele leuke op OSM data gebaseerde app van een Duitse mede-alumnus, waarmee je makkelijk een kaartje in SVG formaat kan maken, om te gebruiken in een publicatie: https://chrstnbwnkl.github.io/zack-carto/
Van betaalautomaat, (lunch)automaten, brievenbussen, telefoonzuilen, afvalcontainers, fotoboxen tot aardappelautomaten.
Worden op onderstaande site in kaart gebracht.
Met behulp van OSM achtergrond kaarten. (met vermelding)
Het Utrechts Landschap - waar ik ook vrijwilliger ben - heeft een nieuwe website, en gebruikt OSM als achtergrondkaart: https://www.utrechtslandschap.nl/activiteiten-kaart . De attributie ontbreekt vooralsnog, maar daar heb ik ons hoofdkantoor al over benaderd.
Daarin kun je hun hotspot zoeken op de kaart, screenshot: https://photos.app.goo.gl/o9N7nsRhxvHMR4nM6
Dit lijkt verdacht veel op OSM: als iemand ook ziggo heeft: kunnen jullie ook eens kijken of je jouw edits terugziet op die kaart.
Ik zie geen attributie op OSM vernoemd voor gebruik van die kaart in de app.
Indien jullie bevestigen op OSM gebruik: hoe dit gemis aan te pakken?