Bij een query op waar je met de fiets op een weg met een maximumsnelheid > 30 km/h op mag kwam ik de Maastunnel tegen. Recent omgezet van highway=trunk naar primary dus dat was te verklaren.
Nog even de het verkeersbesluit en het bordenplan nagekeken en duidelijk een OSM achtergrondkaart maar zonder vermelding copyright.
Spiek ik even op ViaMichelin om te zien of zij een watergang een bepaalde naam hebben gegeven… Zie ik daar verrassende gelijkenissen tussen ViaMichelin Outdoors (mooie kleurstelling, dat wel) en Openstreetmap.
Gegeven dat ik tijdelijk mijn huis niet uit mag had ik eens boodschappen besteld, welke verzorgd worden door een bedrijf dat gebruik maakt van RoutiGo. Kom ik een prachtig kaartje tegen, met vrij bekende (maar wel een ~jaar verouderde) kaarten. Jammer genoeg wordt er met geen woord gesproken over OSM.
Zal ze eens een mailtje sturen
Ze gebruiken OpenTopo, dat is toch OSM maar er is geen attributie.
Ik heb ze per mail gevraagd of het open data is, en tegelijk opgemerkt dat er geen attributie op de kaarten staat.
Maar PDOK bevat ook de OpenTopo (althans, tot eind dit jaar werd mij ingefluisterd, daarna is het geen open data meer). En daar zal de attributie naar o.a. OSM wel geregeld zijn. Vandaar dat ik dit afdoende vind. Maar je hebt je bevinding al gemaild, en zult wel zien of en hoe men reageert.
Een hele leuke op OSM data gebaseerde app van een Duitse mede-alumnus, waarmee je makkelijk een kaartje in SVG formaat kan maken, om te gebruiken in een publicatie: https://chrstnbwnkl.github.io/zack-carto/
Van betaalautomaat, (lunch)automaten, brievenbussen, telefoonzuilen, afvalcontainers, fotoboxen tot aardappelautomaten.
Worden op onderstaande site in kaart gebracht.
Met behulp van OSM achtergrond kaarten. (met vermelding)
Het Utrechts Landschap - waar ik ook vrijwilliger ben - heeft een nieuwe website, en gebruikt OSM als achtergrondkaart: https://www.utrechtslandschap.nl/activiteiten-kaart . De attributie ontbreekt vooralsnog, maar daar heb ik ons hoofdkantoor al over benaderd.
Daarin kun je hun hotspot zoeken op de kaart, screenshot: https://photos.app.goo.gl/o9N7nsRhxvHMR4nM6
Dit lijkt verdacht veel op OSM: als iemand ook ziggo heeft: kunnen jullie ook eens kijken of je jouw edits terugziet op die kaart.
Ik zie geen attributie op OSM vernoemd voor gebruik van die kaart in de app.
Indien jullie bevestigen op OSM gebruik: hoe dit gemis aan te pakken?