przejazd oczywiście jest, na chodnik nie zwróciłem uwagi, ale chyba jest po południowej stronie
Czy jakieś tagi ze starego przejazdu byłyby do przeniesienia na nowy?
Chodzi mi o to, czy chodnik jest tam gdzie był oryginalnie, wzdłuż starej drogi, czy biegnie wzdłuż tego nowego łącznika.
Od skrzyżowania z Szyszkową do Sielskiej drogi już nie ma, chodnika także. Chodnik biegnie wzdłuż łącznika (chyba), możesz do nie dodawać, zrobię sam jak potwierdzę, bo nie zwróciłem uwagi.
Odnośnie tagów - to nie wiem - numer żółtej naklejki powinien zniknąć stamtąd po skończeniu inwestycji, bo przejazdu nie będzie. Przejazd na nowym łączniku jest bez szlabanów.
Widzę, że w tej okolicy (m.in. Osiedle Wczasowe) warto pochylić się nad szczegółami. Ktoś dodał chodniki ale bez przejść na skrzyżowaniach i tutaj pieszy routing będzie działał beznadziejnie:
ok, dzięki
Czy jest ktoś kto potrafi utworzyć wyspę na wodzie. Wydawało mi się ze już to zrobić potrafię w edytorze ID na jeziorze ale poległem przy tym zadaniu i na morzu nie jestem w stanie tego bubla naprawić https://www.openstreetmap.org/#map=17/8.27482/98.50070
To ja tez sie podpytam w tym temacie. Czy ktos wogole monitoruje, czy wszystkie wyspy zostaly dodane do osm? ewentualnie, gdzie takie cos mozna zglaszac?
Przegladalem kiedys mapilary i znalazlem conajmniej kilka wysp, ktorych niema na osm, a na mapilary pokazuje zdjecia, wiec zakladam, ze taka wyspa istnieje. Zglaszac to gdzies?
Tutaj jest przyklad takiej wyspy:
https://www.mapillary.com/app/?lat=-23.408336111111&lng=51.436477777778&z=17&menu=false&mapStyle=OpenStreetMap&pKey=1296830787470929
Ten przykład to jakiś błąd na mapillary Z pewnością jest to miasto Arapongas w Brazylii patrz
mapa goggle https://goo.gl/maps/3pCRDZwQZ8S46qVJA
Mapillary https://www.mapillary.com/app/?pKey=331971822251643
1 Google https://goo.gl/maps/vgEiNrSMXa8FcZWw5
2 Mapiillary https://www.mapillary.com/app/?pKey=532807528454851
To naprawdę dziwne i nasuwa się pytanie jak do takiego błędu mogło dojść że cały duży zbiór zdjęć ulicznych z Brazylii został przeniesiony na ocean koło Madagaskaru?
Tu znalazłem kolejny przykład dużego miasta na oceanie tym razem Boliwijska Cochabamba koło Indii ???
Mapilary https://www.mapillary.com/app/?pKey=3091963001080467
Google https://goo.gl/maps/YtLfP1oTRVH78xvc6
To naprawdę dziwne i nasuwa się pytanie jak do takiego błędu mogło dojść że cały duży zbiór zdjęć ulicznych z Brazylii został przeniesiony na ocean koło Madagaskaru?
Pewnie błąd współrzędnych / GPS-a.
Ktoś popsuł rondo w Białymstoku [link]. Dzisiaj przypadkiem zauważyłem. Da się ustalić kto i poprawić do poprzedniej wersji? Edycja: widzę, że ktoś już natrafił na cały zestaw zmian, który spowodował wiele innych uszkodzeń - https://www.openstreetmap.org/changeset/123859961 | https://osmcha.org/changesets/123859961/
Ktoś popsuł rondo w Białymstoku [link]. Dzisiaj przypadkiem zauważyłem. Da się ustalić kto i poprawić do poprzedniej wersji? Edycja: widzę, że ktoś już natrafił na cały zestaw zmian, który spowodował wiele innych uszkodzeń - https://www.openstreetmap.org/changeset/123859961 | https://osmcha.org/changesets/123859961/
Próbowałem wycofać przez ReverUI, ale nie dało rady, bo twierdzi że “za duże”: http://revert.osmz.ru/6838
Zmiany tego użytkownika często tak właśnie wyglądają: brak komentarza zestawu zmian, przesuwanie całych dróg o kilka metrów, łączenie ich z innymi obiektami (np. liniami wysokiego napięcia), dodawanie planowych dróg bez źródła i wymyślone nazwy z literówkami: https://www.openstreetmap.org/way/1080081742/history. Warto też spojrzeć na jego inne zmiany w innych miastach.
Wycofałem ten zestaw zmian.
Czy ktoś mógłby się podjąć skasowania tych oznaczeń strefy zamkniętej w czasie stanu wyjątkowego?
addr:nazwa_je = Gruszki
boundary = border_zone
description = Obszar objęty częsciowym zakazem przebywania
related_law = Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 listopada 2021, Dz. U. z 2021 r. poz. 2193
Strefy już i tak nie ma, a to tagowanie od początku nie było najlepsze.
Cześć,
pozwoliłem sobie zostawić dwie notki w okolicach Zdbic, gm. Jastrowie, nadleśnictwo Wałcz:
https://www.openstreetmap.org/note/3320991 i https://www.openstreetmap.org/note/3320990.
Wstęp wzbroniony, drogi leśne oznaczone tablicami jak na zdjęciu:
Gdyby ktoś był w okolicy, to uprzejmie proszę o objechanie/obejście tego terenu z wstępem wzbronionym i albo oznakowanie jako military_area, albo przynajmniej dodanie access=no do dróg.
Dziękuję i porzdrawiam,
Grzesiek
Jeździłem kiedyś na rowerze po okolicznych znakowanych szlakach i miałem też dylemat, bo tablice są bez logiki rozsiane po okolicy i nie wiedziałem co o tym sądzić. Według moich obserwacji nie układają się w żaden logiczny obszar. Dotyczą poligonu lotniczego w Nadarzycach który jest na północ.
Dzięki @grelus.
Zatem prośba do Stowarzyszenia OSM Polska (@jedrusk, @Olga) – wystąpcie do UG Jastrowie oraz Nadleśnictwa Wałcz o wskazanie obszaru objętego zakazem wstępu.
Dziękuję i pozdrawiam,
Grzesiek
wystąpcie do UG Jastrowie oraz Nadleśnictwa Wałcz o wskazanie obszaru objętego zakazem wstępu.
Dodam że to każdy może zrobić.
Czy moglby ktos zernac na ta uwage?
https://www.openstreetmap.org/note/3356571#map=17/50.84694/20.77253&layers=N
Odnosze wrazenie, ze jakos ostatnio nastapila zmiana adresacji z nazwa_wioski+numer na ulica+numer, bo tabliczki z nazwa ulicy sa wyjatkowo w dobrym stanie. PRawie wszystkie domy jakie widzialem, mialy podwojna numeracja, czyli na budynku jest podana cyferka, a na ogrodzeniu tabliczka z nazwa ulicy i zupelnie innym numerem, co jest na budynku.
Probowalem znalezc jakies informacje o tym, ale nie mam pojecia jak to ugryzc.