Ik heb het even uitgetest en het werkt zowel op een toestel met Osmand+ als een met de gratis Osmand versie.
Dus gratis kaartupdates voor de reguliere mappers (slechts 60 edits per 2 maanden dus dat haal je makkelijk).
Als je alles hebt geactiveerd zoals in het reddit topic staat uitgelegd zie je bij de kaartupdates
Menu>Kaarten downloaden>Updates>Live Updates gebruiken
de volgende screenshot:
Dank voor je info ligfietster, ik had al ingesteld met mijn account.
Bij controle zag ik 0 edits staan, ik heb opnieuw mijn gebruikersnaam en ww ingevuld, daarna kwamen de werkelijke changesets.
Bij update op Gelderland kreeg ik geen nieuwe data.
Er zou 34.1MB klaarstaan, maar als je op “Nu updaten” drukt, komt de melding “Geen updates beschikbaar”
Op dit moment is me nog niet duidelijk hoe dit zou kunnnen komen.
Dat updaten gaat veel sneller dan het downloaden van kaarten, omdat ie alleen de verschillen in updates ophaalt en niet de hele kaart weer opnieuw, vandaar dat je het waarschijnlijk niet hebt gemerkt?
Ik gebruik al langer Osmand Live op Android en zie soms de Live-updates pas na opnieuw opstarten van de app (of telefoon) daadwerkelijk op de kaart.
Omgekeerd komt het ook wel eens voor dat als de geometrie van een weg is gewijzigd je eerst even zowel de oude als de nieuwe geometrie in beeld ziet en na opnieuw opstarten alleen nog maar de nieuwe.
Maar overall erg tevreden met de snelle updates. Ook erg fijn als je survey gaat doen om de avond vooraf alvast het gebied bij te werken voor zover dat kan met bronnen op afstand, die update in te laden in je telefoon en dan kan je je in het veld richten op de zaken die je niet goed op afstand kan zien (en controle van het werk van de voorgaande dag). Zo krijg je veel meer gedaan in een survey.
Soms update je een gebied en het naburige gebied niet. Omdat precies op de grens wegen veranderd zijn, zijn er gaten ontstaan waar niet overheen gerouteerd kan worden (dit komt overigens soms ook met gewone kaartupdates voor)
OV-routes worden niet meegenomen in Live updates
Bij het doen van een grote update vanwege nieuwe infra (bijvoorbeeld een snelweg die opent na een verbouwing) is het heel handig om te checken of je geen fouten hebt gemaakt die de routering negatief beïnvloeden o.i.d.
En als ik in het echt in zo’n situatie een bordje “GPS UIT” zie denk ik altijd “Haha, ik laat hem aan” en rij vrolijk op de navitatie een wegensituatie door die een dag (of zelfs uuur) ervoor nog niet bestond. Ondanks dat ik met “offline” kaarten werk is dat een snelheid die “online” bronnen als Google en Waze vaak niet halen.
Is me ook niet gelukt op de iPad. Vreemd dat de mogelijkheid op ios ontbreekt. Je kan wel een live abonnement nemen voor €10 per jaar, op zich wel de moeite waard.
Nee hoor, ik moest deze week ook opnieuw in OSMand instellen dat ie mijn account checkt op de hoeveelheid edits die ik gemaakt heb (zoals in post #15).
Ik denk dat door een app update deze info opnieuw ingegeven moet worden. Het werkt dan gewoon weer.